[Gdańsk, Gdynia] Sieć zerwana, stały kolejki i trolejbusy

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 9 listopada 2007, 09:42

[quote="NDT"]
Ale tak czy siak, na przystanku zostaną pasażerowie.

I postoją minutę, bo za minutę podjedzie następny bus.

[quote]Tak było za komuny, że do autobusu nie można było wsiąść i trzeba było czekać na kolejny.

I tobie się widocznie marzy powrót do tamtych czasów skoro jesteś przeciwko busom.

[quote]Ale co to ma do rzeczy? Cytujesz fragment o autobusach co 5 minut, a wyjeżdżasz z tekstami, że są korki...

Chodzi mi o to , że widocznie w Gdyni zamiast na budowę nowych ulic postawiono na kupowanie trolejbusów i stąd są korki.
Tak mi się wydaje przynajmniej.

[quote]O bosh... Dziś to dziś, a jutro, to jutro. Jak ludność Gdyni spadnie do 20,000, to wtedy miasto zastanowi się nad wprowadzeniem busów, ale jak na razie nie ma szans (i dobrze).

Jesteś po prostu niewolnikiem wiedzy akademickiej i nie potrafisz spojrzeć szerzej na problem.

[quote]Bo...? Dyskusja polega na tym, że odpowiedź się uzasadnia.

Ty uzasadniasz swoje wypowiedzi tym ze prezydent tak powiedział.

[quote]No nie bardzo. Wolą postać te 4 sekundy dłużej i wyminąć Go drugim pasem.

szybciej go zepchną niż doczekają się wolnego miejsca na lewym pasie.

[quote]A jak drugiego pasa nie ma, to kierowca dostanie takie, za przeproszeniem, zjebki, że od razu pomyśli nad serwisowanie swojego "super" busa.
To jak dostanie zjebki, to wezwie policję i policja zrobi zjebki kierowcom.

[quote]Tak. Żul nigdy nie wchodzi jako pierwszy, bo po prostu pasażerowie Go nie puszczą.
A jak wchodzi jako drugi?

[quote]Zadałeś pytanie, ja odpowiedziałem. Nigdzie nie napisałem, że u mnie tak jest, bo u mnie ludzie myślą i po prostu kupują bilety dobowe (tudzież sieciówki), które Ty tak namiętnie chcesz zlikwidować.

I naprawdę wolą jechać do marketu trolejbusem i potem dzwigać siaty z przystanku do domu?
Aż się nie chce wierzyć.
U nas najczęściej wygląda to tak, że rano jedzie samochodem cała rodzina do pracy/szkoły. Potem część rodziny wraca do domu autobusami prywatnymi za 1 zł, a druga część samochodem. A wieczorem wszyscy jadą razem samochodem do marketu.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 9 listopada 2007, 14:21

[quote="Aron"]I postoją minutę, bo za minutę podjedzie następny bus.

Ty weź się w końcu zdecyduj. Raz mówisz, że raz na 6 minut, teraz mówisz, że raz na minutę. Gdy ja mówię, że jeździ linia autobusowa co 5 minut i jest zapełniona, to ty wymyślasz, że jeździ co minutę. Gdy ja napiszę, że linia autobusowa jeździ co 2 minuty, to ty napiszesz, że bus by przyjechał by po 15 sekundach. Po prostu brak słów. Jakoś nie widzę większego sensu tej dyskusji, bo to co się pisze, po prostu do ciebie nie dociera. Trolejbusy i autobusy będą królowały i nikt tego nie zmieni, więc jak chcesz, to żyj sobie w małym światku busów. My będziemy żyli w cywilizowanym kraju z Solarisami, biletami miesięcznymi, i linią z częstotliwością co 15 minut. Wszystkim to odpowiada, tylko ty masz jakieś problemy.

[quote="Aron"]I tobie się widocznie marzy powrót do tamtych czasów skoro jesteś przeciwko busom.

To zdanie ukazuje twoje bardzo wysokie IQ.

[quote="Aron"]Chodzi mi o to , że widocznie w Gdyni zamiast na budowę nowych ulic postawiono na kupowanie trolejbusów i stąd są korki.
Tak mi się wydaje przynajmniej.

To źle ci się wydaje.

[quote="Aron"]Jesteś po prostu niewolnikiem wiedzy akademickiej i nie potrafisz spojrzeć szerzej na problem.

To ja wolę być niewolnikiem, i jeździć Solarisem, niż być wolny i jeździć zapchanym busem.

[quote="Aron"]Jszybciej go zepchną niż doczekają się wolnego miejsca na lewym pasie.

:lol:

[quote="Aron"]To jak dostanie zjebki, to wezwie policję i policja zrobi zjebki kierowcom.

Ta, ciekawe jak, skoro kierowca ucieknie po 5 sekundach?

[quote="Aron"]A jak wchodzi jako drugi?

Przeczytaj naszą dyskusję od początku.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 9 listopada 2007, 15:44

[quote="NDT"]
Ty weź się w końcu zdecyduj. Raz mówisz, że raz na 6 minut, teraz mówisz, że raz na minutę. Gdy ja mówię, że jeździ linia autobusowa co 5 minut i jest zapełniona, to ty wymyślasz, że jeździ co minutę. Gdy ja napiszę, że linia autobusowa jeździ co 2 minuty, to ty napiszesz, że bus by przyjechał by po 15 sekundach. Po prostu brak słów. Jakoś nie widzę większego sensu tej dyskusji, bo to co się pisze, po prostu do ciebie nie dociera. Trolejbusy i autobusy będą królowały i nikt tego nie zmieni, więc jak chcesz, to żyj sobie w małym światku busów. My będziemy żyli w cywilizowanym kraju z Solarisami, biletami miesięcznymi, i linią z częstotliwością co 15 minut. Wszystkim to odpowiada, tylko ty masz jakieś problemy.

15 lat temu wszyscy specjaliści od transportu łącznie z profesorami twierdzili, że w woj. lubelskim wszystkim odpowiada PKP i PKS i tak już będzie zawsze i na wieczność.

[quote]To źle ci się wydaje.

No to są korki w Gdyni czy nie ma? Bo raz piszesz, że są, a potem że nie ma.

[quote]To ja wolę być niewolnikiem, i jeździć Solarisem, niż być wolny i jeździć zapchanym busem.

A ja wolę busem na siedząco ( nawet 309D) niż Solarisem na stojąco i razem z żulami i gapowiczami. Różnica cywilizacji.

[quote]Ta, ciekawe jak, skoro kierowca ucieknie po 5 sekundach?

Jeżeli ktoś będzie chciał uderzyć kierowcę busa, to ten wyjmie broń i napastnika zastrzeli.
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » piątek, 9 listopada 2007, 16:11

[quote="Aron"]Jeździsz autobusem 10 razy dziennie?
Bywa, że kilka razy muszę jechać do biblioteki.

[quote]O, to to. Szkoda że nikt na to nie wpadł - oprócz prywaciarzy.
Są. Zgorzelec choćby. MPK Częstochowa...
[quote]Większe koszty ale też lepsza usługa, przynajmniej dla mnie. Płacę więcej ( choć nie zawsze) a za to mam busa co 5 minut a nie Solarisa co godzinę.
Nie każdego stać.

[quote]Gdyby student rzucił picie i palenie, to by miał na busy. A teraz bidok student musi jeździć na sieciówce, bo przecież musi się nachlać i napalić.Nie palę, na imprezy nie chodzę, ze względów oszczędnościowych nie byłem na studniówce. A piję potworną ilość dwóch piw na tydzień...
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 9 listopada 2007, 17:04

[quote="Aron"]Gdyby student rzucił picie i palenie, to by miał na busy. A teraz bidok student musi jeździć na sieciówce, bo przecież musi się nachlać i napalić.

Póki co to sam gadasz jak nachlany, napalony (marychą) i naćpany.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 9 listopada 2007, 18:10

[quote="Busmann"]Bywa, że kilka razy muszę jechać do biblioteki.

Codziennie?

[quote]Są. Zgorzelec choćby. MPK Częstochowa...

PKS Zgorzelec?
[quote]
Nie każdego stać.

Jak kogoś nie stać, to niech rzuci palenie i picie.

[quote]Nie palę, na imprezy nie chodzę, ze względów oszczędnościowych nie byłem na studniówce. A piję potworną ilość dwóch piw na tydzień...
2 piwa x 5 zł = 10 zł. Czyli tyle co u nas tygodniowo wydaje się na dojazd do i z pracy prywatnym autobusem.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 9 listopada 2007, 18:12

[quote="Misiek"]Póki co to sam gadasz jak nachlany, napalony (marychą) i naćpany.

Co, znowu ci się nie podoba że ktoś atakuje waszmościów gapowiczów?
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » piątek, 9 listopada 2007, 18:25

[quote="Aron"]Codziennie?
Conajmniej 6 razy dziennie jeżdżę komunikacją miejską. A często się przesiadam, więc wyszłoby sporo.
[quote]PKS Zgorzelec?
To coś, co tam obsługuje komunikację miejską, rok temu byłem, więc nie pamiętam.
[quote]Jak kogoś nie stać, to niech rzuci palenie i picie.
A jak ktoś nie pali i nie pije?
[quote]2 piwa x 5 zł = 10 zł. Czyli tyle co u nas tygodniowo wydaje się na dojazd do i z pracy prywatnym autobusem.Skąd wziąłeś piwo za 5 złotych? Ja w markecie kupuję po 2,49 PLN, więc tygodniowo mi wychodzi 4,98 PLN...
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 9 listopada 2007, 19:05

[quote="Busmann"]Conajmniej 6 razy dziennie jeżdżę komunikacją miejską. A często się przesiadam, więc wyszłoby sporo.

Cóż. http://www.provident.pl

[quote]A jak ktoś nie pali i nie pije?

No to na co wydajesz kasę? Kupujesz swojej foce pierścionki co miesiąc?

[quote]Skąd wziąłeś piwo za 5 złotych? Ja w markecie kupuję po 2,49 PLN, więc tygodniowo mi wychodzi 4,98 PLN...

Takiego czegoś nie da się pić. To już lepiej wodę mineralną.
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » piątek, 9 listopada 2007, 19:19

[quote="Aron"]Cóż. http://www.provident.pl
A oddam za wszy. Gratuluję toku rozumowania.
[quote]No to na co wydajesz kasę? Kupujesz swojej foce pierścionki co miesiąc?
Nie mam żadnej foki. Utrzymać się za coś muszę... :roll:

[quote]Takiego czegoś nie da się pić. To już lepiej wodę mineralną.
Okocim, Warka, etc...
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 9 listopada 2007, 19:20

[quote="Aron"][quote="Misiek"]Póki co to sam gadasz jak nachlany, napalony (marychą) i naćpany.

Co, znowu ci się nie podoba że ktoś atakuje waszmościów gapowiczów?

Ogólnie pier* te same farmazony i powtarzasz się po raz n. w kolejnym temacie tak jakbyś był naćpany/nachlany/spalony/może coś jeszcze.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » piątek, 9 listopada 2007, 19:22

Dlatego w tym momencie apeluję do TFZ o zablokowanie konta użytkownika Aron. Spamuje w każdym wątku i non-stop mówi to samo. Dodatkowo obraża innych użytkowników forum.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » piątek, 9 listopada 2007, 19:29

[quote="Misiek"]Ogólnie pier* te same farmazony i powtarzasz się po raz n. w kolejnym temacie tak jakbyś był naćpany/nachlany/spalony/może coś jeszcze.
Podpisuję się obydwoma rękami. Nerwy już mi puszczają. :evil:
vecto
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez vecto » piątek, 9 listopada 2007, 19:56

Ale miałem ubaw czytając ten temat... :lol:
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » piątek, 9 listopada 2007, 21:30

[quote="NDT"]Dlatego w tym momencie apeluję do TFZ o zablokowanie konta użytkownika Aron. Spamuje w każdym wątku i non-stop mówi to samo. Dodatkowo obraża innych użytkowników forum.

Na BusForum nie blokuje się ludzi tylko za to że nie kochają Solarisów czy innych Ikarusów. Pomylało Ci się z LTEKiem.

BusForum =/= SolarisLoversForum
Ostatnio edytowano piątek, 9 listopada 2007, 21:34 przez Aron, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz