[Lublin] Trolejbus pod choinkę?

Technika trolejbusowa

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Lublin] Trolejbus pod choinkę?

Postprzez NDT » czwartek, 22 listopada 2007, 08:32

http://miasta.gazeta.pl/lublin/1,48724,4694055.html

[quote]Najprawdopodobniej nie uda się uruchomić w tym miesiącu nowej trakcji trolejbusowej od ul. Orkana do ul. Głębokiej.

Pierwotnie trolejbusy linii 153 miały ruszyć po wybudowanej w ciągu roku trakcji 5 listopada. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zdążyło nawet rozwiesić na przystankach nowe rozkłady jazdy. Niemal w ostatniej chwili ogłoszono, że 153 nie wyjedzie na nową trasę. Co jakiś czas po ul. Orkana jeżdżą trolejbusy, ale jedynie w ramach testów. Kiedy trolejbusami zasilanymi prądem z nowej trakcji pojadą pasażerowie?

- To pytanie nie do nas. Zaznaczam, że my jesteśmy nadal w pełnej gotowości do uruchomienia linii na nowej trasie - zaznacza Stanisław Wojnarowicz, rzecznik MPK.

Okazuje się, że na przeszkodzie stanęły formalności. Komisja odbioru technicznego inwestycji nie otrzymała od wykonawcy wszystkich niezbędnych dokumentów i dlatego nie może zakończyć procedury odbioru.

- Bez nich nie możemy przekazać dokumentacji do powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego, który wyda odpowiednią opinię na temat inwestycji - informuje kierująca komisją Anna Adamiak, zastępca dyrektora wydziału dróg i mostów urzędu miasta. - Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń do samej inwestycji. Po prostu zabrakło kilku niezbędnych dokumentów - wyjaśnia Adamiak.

Według urzędu miasta formalności zakończą się najpóźniej w ciągu miesiąca. W efekcie linia 153 pojedzie nową trasą być może dopiero na święta Bożego Narodzenia.

Nowa trasa

"Nowe" 153 pojedzie następującą trasą: pętla na Węglinie - al. Kraśnicka - Roztocze - Orkana - Armii Krajowej - Boh. Monte Cassino - Wileńska - Głęboka (tam nowa trakcja łączy się ze starą przy ul. Filaretów) - Narutowicza - Piłsudskiego. Dalej 153 pojedzie tak, jak jeździ do tej pory.

Pasażerowie linii 153, którzy jeździli na al. Kraśnicką, będą musieli korzystać z trolejbusów 150, których trasa będzie zmieniona: zamiast skręcać z al. Kraśnickiej w Zana będą jechały prosto, aż do pętli na Węglinie.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]