PKS Warszawa

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Izzy
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Izzy » niedziela, 25 kwietnia 2004, 14:15

Spokojnie bez sprawdzania mogę powiedzieć jakie było obłożenie na kursie do Szklarskeij. 70-110% zawsze jest na tym kursie.
Radosław Mroczkowski
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 25 kwietnia 2004, 17:38

[quote="Izzy"]Niestety nie wszystkie nasze daby to wersje turystyczne. Znaczna część to wersje lokalne które zostały poprzerabiane. Środkowa platforma została zabudowana a siedzenia wymienione na turystyczne.
Jeżeli chodzi o otwierane szyby, to nie jetsem pewien czy przypadkiem daby w ogóle ich nie mają a jeżeli jakieś są to są zamontowane przez przewoźników.

DABy w oryginale mają wszystkie szyby nie otwierane. Otwierane okna to są przeróbki przewoźników.

Pozdrawiam :)
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 25 kwietnia 2004, 17:39

[quote="Izzy"]Spokojnie bez sprawdzania mogę powiedzieć jakie było obłożenie na kursie do Szklarskeij. 70-110% zawsze jest na tym kursie.

Jak macie tak dobrą frekwencję (gratuluje sukcesu :D ) to czy nie myślicie o drugim połączeniu tej samej relacji??

Pozdrawiam
Leśny
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Leśny » poniedziałek, 3 maja 2004, 21:40

Szklarska, to nie jedyny kurs w warszawskim PKS, który ma takie obłożenie ! Jak przychodzi sezon, to niektóre autobusy potrafią przyjechać z tabliczką "Przepraszamy, brak wolnych miejsc" :-)
30 grudnia jechałem do Krakowa autobusem, ktory jechał do Zakopanego, to od Radomia do Krakowa wsiadły tylko dwie osoby, a w Kielcach na ten autobus czekało ze 20 osób !
Leśny
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Leśny » poniedziałek, 10 maja 2004, 15:58

Mam pytanie do Izzego :
Czy wiadomo już jakie autobusy ze strony PKS Warszawa będą obsługiwac nowe nocne połączenie do Lądka Zdroju ? Czy podobnie jak w przypadku Kudowy DABy będą miały zakaz jazdy do Lądka.
I czy ewentualnie PKS Kłodzko zdeklarował się jaki tabor będzie wystawiał na ten kurs ?
TFZ

Warszawa - Lądek Zdrój

Postprzez TFZ » czwartek, 13 maja 2004, 13:56

[quote="Leśny"]I czy ewentualnie PKS Kłodzko zdeklarował się jaki tabor będzie wystawiał na ten kurs?

Na inaugurację z Kłodzka przyjechał T120 #80003; jak sądzę - jest to najlepszy tabor, jaki Kłodzko posiada (może jeszcze H10-12, tu nie jestem w stanie porównać). Jak latem bywałem w Kołobrzegu, to z Kłodzka regułą był właśnie T120, aczkolwiek raz widziałem również H10-11, z tymi dziadowskimi siedzeniami dla krasnoludków (zagłówek na wysokości szyi znaczy się).
Ostatnio edytowano sobota, 5 czerwca 2004, 22:22 przez TFZ, łącznie edytowano 1 raz
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Leśny
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Leśny » czwartek, 13 maja 2004, 21:35

Tak też myślałem, że kłodzki PKS nie wystawi nic lepszego jak tylko T120 czy H10.12. To było do przewidzenia. Co się tyczy ich taboru, to chyba mają jednak coś lepszego - czego przykład można znależć na stronie firmowej Jelcza - pokazany tam jest bodajże T120/3 właśnie z PKS Kłodzko P.T Bystrzyca Kłodzka :-)
Warszawa ze swojej strony wysłała w trasę Volvo B12R Berkhof Excellence 2000 HL ( WU 24012 ) :-) Z Warszawy odjechało jakieś 8-9 osób. To dopiero początek, ale można przypuszczać, że w sezonie letniem kurs ten będzie bardziej oblężony :-)
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 14 maja 2004, 11:16

[quote="Leśny"]Warszawa ze swojej strony wysłała w trasę Volvo B12R Berkhof Excellence 2000 HL ( WU 24012 ) :-) Z Warszawy odjechało jakieś 8-9 osób. To dopiero początek, ale można przypuszczać, że w sezonie letniem kurs ten będzie bardziej oblężony :-)

Jeśli będzie jeździć taki tabor to napewno tak :)
TFZ

Postprzez TFZ » sobota, 5 czerwca 2004, 22:30

[quote="Leszek Matula"]widziałem pare dni temu w Krakowie Autosana A10-12T Lider z PKS Warszawa, którego rejestracja zaczynała się na WU (dalej nie pamiętam), który miał z boku napis "H10-12".

To WU 24996; 2 maja widziałem go w Rzeszowie (wiesz mniej więcej, jak tam dotarłem...), a dzisiaj przed 21 znów go widziałem, jak przyjechał do Warszawy, ale nie pamiętam skąd.
Izzy
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Izzy » poniedziałek, 7 czerwca 2004, 20:09

Istotnie na pierwszym kursie do Lądka z PKS Warszawa było volvo b12r bo sam nim jechałem, ale pks Kłdzko to L100 przyjechał a nie T-120 jak twierdzi TFZ chyba że miałem zaćmę i ten autobus tak mi sie przedstawił w nocy. W pks Warszawa dabów tam raczej nie zobaczymy chyba że będzie trudna sytuacja taborowa to nie będzie wyjścia ale generalnie niżej jak H10-12 nic nie powinno jechać a raczej T-120, lider lub scania ma tam ma jeździć, volvo w tym miesiącu tez było jeszcze z raz. PKS Kłodzko ostatnio wysyła prawie cały czas T-120. A co do frekfencji to wszyscy wprost nie mogą uwierzyć bo ostatnio zdarzają sie kursy z wypełnieniem 3/4 po tak krotkim czasie kursowania to kosmos normalnie.
Takie dobre wyniki na lądku spowodują że może jeszce jedną traskę w tym roku otworzymy na jesien, moze dwie ale nie chce zapeszać i nie powiem co :)
Radosław Mroczkowski
Izzy
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Izzy » poniedziałek, 7 czerwca 2004, 20:12

Ponadto PKS Warszawa w czwartek 3.06 stał sie szcęśliwym posiadaczem dwóch białych Scanii Irizar Century (3.65 wysokości) prawi sie nie różnia od tej wymienionej pod koniec ubiegłego roku, mają tylko hamulce tarczowe już i inne oświetlenie w środku ale silnik i reszta ta sama. Fotek jeszce nie mam jak bedę miał to coś zarzucę.
Radosław Mroczkowski
Leśny
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Leśny » poniedziałek, 7 czerwca 2004, 21:40

Izzy, nie bądż taki i podaj nam przynajmniej kierunek nowego kursu :-)
TFZ

Postprzez TFZ » wtorek, 8 czerwca 2004, 09:17

[quote="Izzy"]Istotnie na pierwszym kursie do Lądka z PKS Warszawa było volvo b12r bo sam nim jechałem, ale pks Kłdzko to L100 przyjechał a nie T-120 jak twierdzi TFZ chyba że miałem zaćmę i ten autobus tak mi sie przedstawił w nocy.

No żesz, obawiam się, że w takim razie będzie trzeba podjąć formalny zakład, bo ja się upieram przy swoim :P. Swój list pisałem 13 maja, a więc w dniu, w którym rano ten autobus na Zachodnim widziałem, no i w tym liście podałem numer taborowy 80003. Tak się składa, że z niedzieli na poniedziałek jechał ten sam autobus (rejestracyjny WYK 6513) i jestem pewien swego... Chyba będzie trzeba dorwać kogoś z Kłodzka, by to rozstrzygnąć.
[quote]A co do frekfencji to wszyscy wprost nie mogą uwierzyć bo ostatnio zdarzają sie kursy z wypełnieniem 3/4 po tak krotkim czasie kursowania to kosmos normalnie.

Ano, ja w niedzielę wieczorem naliczyłem na Zachodnim 24 pasażerów (czyli 50% pojemności T120), a wszak z niedzieli na poniedziałek to zasadniczy ruch jest do Warszawy, a nie odwrotnie.

Pozdrawiam
Tadek
Leśny
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Leśny » wtorek, 8 czerwca 2004, 23:18

Na dzisiejszy kurs do Lądka PKS Kłodzko podstawił Jelcza T120/3, więc chyba nie jest najgorzej :-) Chociaż podstawianie na taką trasę L100, to lekka przesada !
Izzy
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Izzy » czwartek, 17 czerwca 2004, 23:29

Moge się pochwalic na linii Warszawa - Ladek 9.06 mielismy pierwszy komplet pasażerów z wawy. tego dnia jechał PKS Warszawa Scania Irizar Intercentury. Co prawda był to dzien przed długim weekendem ale fakt jest faktem.
Juz kilka linii otwierałem czasami były to tylko dodatkowe kursy ale czegoś takiego jeszcze nie było żeby tak szybko byli pasazerowie i generalnie jakiś specjalnych dzałań marketingowych nie podejmowaliśmy jak zwykle palkaty i banery reklamowe trochę ulotek w informacji.

Zobaczymy jak będzie na podczas otwierania następnych połączeń.
Radosław Mroczkowski
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz