PKS Busko Zdrój

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

pajaskolski
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

PKS Busko Zdrój

Postprzez pajaskolski » poniedziałek, 29 września 2008, 15:59

Chyba nie było takiego wątku. Mamy kogoś kto coś wie? Tam też już same resztki. Kurs do Karpacza przez Katowice wozi powietrze, kursujący raz w tygodniu autobus z Katowic do Buska o 16.00 ma wypełnienie bliskie zera. Kraków - Lublin tez sie nie wypełnia. Na Krakowie konkurencja busów. Z rozkładu wynika, że na tym sporym dworcu (lokalizacja na zadupiu) wykorzystuje się juz tylko 3 stanowiska, kursów własnych jak na lekarstwo.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: PKS Busko Zdrój

Postprzez Aron » poniedziałek, 29 września 2008, 19:08

Jaka tam konkurencja busów do Krakowa - raptem 2 czy 3 kursy busów dziennie. Do Kielc owszem jest konkurencja, nie powiem.
Z tego co wiem to PKS Busko zaczyna teraz większość kursów z centrum miasta - faktycznie dworzec PKS jest źle położony.
Trochę pocięli ostatnio ( poleciał np. kurs Kazimierza - Kraków) ale jak na świętokrzyskie to chyba tak źle z nimi nie jest.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
spex

Postprzez spex » wtorek, 30 września 2008, 00:22

[quote="Aron"]Jaka tam konkurencja busów do Krakowa - raptem 2 czy 3 kursy busów dziennie. Do Kielc owszem jest konkurencja, nie powiem.
Z tego co wiem to PKS Busko zaczyna teraz większość kursów z centrum miasta - faktycznie dworzec PKS jest źle położony.
Trochę pocięli ostatnio ( poleciał np. kurs Kazimierza - Kraków) ale jak na świętokrzyskie to chyba tak źle z nimi nie jest.

O popatrz busy się likwidują :P
A sam mówiłeś iż PKS nie widzę iż Lublinianie potrzebuję więcej niż jeden kurs do Krakowa. A teraz busy tego nie widzą i ludzią musi pozostać te 2-3 kursy:P

PS. Jak coś to na trasie Kraków- Lublin są 3 kursy PKSów i 7 busów.

A faktycznie z KRK do Busko Zdrój to bieda bo 1 PKS per day
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » wtorek, 30 września 2008, 05:54

[quote="spex"]
O popatrz busy się likwidują :P
A sam mówiłeś iż PKS nie widzę iż Lublinianie potrzebuję więcej niż jeden kurs do Krakowa. A teraz busy tego nie widzą i ludzią musi pozostać te 2-3 kursy:P

A gdzie ja napisałem że busy się likwidują? Busiarze widzą, że ludziom potrzeba więćej kursów, ale przecież to nie tylko od nich zależy. Musi jeszcze to przyklepać Urząd Marszałkowski.

[quote]PS. Jak coś to na trasie Kraków- Lublin są 3 kursy PKSów i 7 busów.

NO widzisz. A kiedyś był 1 kurs PKS w którym ludzie nie bardzo się mieścili.

[quote]A faktycznie z KRK do Busko Zdrój to bieda bo 1 PKS per day

Nie no z 10 kursów jest.
pajaskolski
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez pajaskolski » wtorek, 30 września 2008, 11:58

Ja co jestem w Krakowie to widzę jakiegos busa do Buska, wiec pewnie jest ich ok. 10 własnie, albo kilkanaście nawet. Poza tym skąd na tej trasie uzbierac pasażerów - Kazimierza obstawiona busami nie mówiąc juz o Proszowicach!
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » wtorek, 30 września 2008, 12:15

[quote="pajaskolski"]Ja co jestem w Krakowie to widzę jakiegos busa do Buska, wiec pewnie jest ich ok. 10 własnie, albo kilkanaście nawet. Poza tym skąd na tej trasie uzbierac pasażerów - Kazimierza obstawiona busami nie mówiąc juz o Proszowicach!

Do Kazimierzy i Proszowic owszem busów jest pełno, ale do samego Buska ( a dokładnie do Pińczowa przez Busko) z tego co wiem są 2 busy dziennie - firmy MatBus.
marekJG

Postprzez marekJG » środa, 29 października 2008, 14:21

[quote]Kurs do Karpacza przez Katowice wozi powietrze,

Nie przesadzajmy. Jakieś 2 tygodnie temu jechałem Soliną na odcinku Opole- Bolków. na całej trasie była spota wymiana. Jak na Solinę frekwencja w sam raz.
kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez kulikowski » poniedziałek, 2 listopada 2009, 01:46

A czy ktoś wie co się stało z Ikarusem Ik110 z PKS Busko-Zdrój (widziałem go latem 1996 r.) ?
NIE dla ACTA!
Pat

Postprzez Pat » poniedziałek, 2 listopada 2009, 18:48

[quote="kulikowski"]A czy ktoś wie co się stało z Ikarusem Ik110 z PKS Busko-Zdrój (widziałem go latem 1996 r.) ?

A cos się miało stac?? Popsuł sie?? a może skasowali. Pomysl :evil:
pajaskolski
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez pajaskolski » poniedziałek, 2 listopada 2009, 19:23

Jak można pamiętac, że widziało się jakiś autobus 13 lat temu :o Ja nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem katowickiego sanosa a było to może 3 a może 6 miesięcy temu :D
pajaskolski
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez pajaskolski » poniedziałek, 31 maja 2010, 22:59

Przejeżdżałem w ostatni weekend przez Busko. Oczywiście musialem zobaczyc jak się ma pomnik głupoty czyli sporych rozmiarów dworzec położony jakieś 2 km od centrum miasta. Na pierwszy rzut oka dworzec jakoś tak niby w remoncie. No to dawaj, poczułem się jak kierman autobusu i wjechałem na stanowisko, gdzie kiedyś podjeżdżały przelotowe. Zostałem zatrzymany przez jakiegos smierdziela, że jaki prawem, że zakaz, że co to itd, no to ja, że chciałem odebrac babcię, że przecież dworzec, kasy, plac manewrowy... On na mnie jak na debila:) No i w końcu do mnie, że przebudowa, że dworca cyt: "to jus nie bedzie a autobusy to tera tam stajo" wskazując na placyk wielkosci boiska do koszykówki... Odjechałem do Katowic po drodze mijając upadłe dworce w Proszowicach, Kazimierzy, Miechowie i Olkuszu, a na całej ok. 200 km trasie nie spotkałem ŻADNEGO!! autobusu PKS, nie liczac wycieczkowego z PKS Staszów wyjeżdżajacego z parkingu w Pieskowej Skale, a było sobotnie popołudnie :evil: Chyba czas się pożegnac :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
matus187

Postprzez matus187 » wtorek, 19 lutego 2013, 15:12

[url]http://www.pks-busko.com.pl/index.php?url=home&id=20[/url]

PKS w Busku Zdroju sprzedaje swoje bazy w Busku i Kazimierzy Wielkiej, oraz dworce w Kazimierzy Wielkiej i Pińczowie.
FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez FLOREK » piątek, 22 lutego 2013, 21:08

Agent Tomek donosi do prokuratury. Na PKS
Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez członków zarządu buskiego PKS złożył do prokuratury świętokrzyski poseł PiS Tomasz Kaczmarek.
"Z informacji uzyskanych przez moich wyborców wynika, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. w Busku-Zdroju znajduje się w bardzo złej sytuacji finansowej" - pisze w zawiadomieniu poseł. Dalej zauważa, że od kilku miesięcy pracownikom spółki nie są wypłacane wynagrodzenia, a PKS od kilkunastu miesięcy "posiada ogromne zadłużenie z tytułu nieodprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne zatrudnionych pracowników". Twierdzi przez to, że członkowie zarządu dopuszczają się uporczywego naruszania praw pracowników.

Kaczmarek zwraca uwagę, że - mimo zadłużenia - PKS wygrywał przetargi organizowane na terenie pobliskich gmin, m.in. na dowóz uczniów do gimnazjów i szkół podstawowych na terenie Kazimierzy Wielkiej.

Pisze, że "we wszystkich wymienionych przypadkach jednym z koniecznych warunków udziału w przetargu było złożenie (...) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania". Dalej wyjaśnia, że jednym z warunków uczestnictwa w przetargu jest niezaleganie z uiszczeniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. "Skoro zatem PKS w Busku-Zdroju wygrał powyższe postępowania przetargowe, to należy domniemywać, iż osoby uprawnione do reprezentacji spółki złożyły fałszywe oświadczenia o niepodleganiu warunkom wykluczenia z przetargu" - zwraca uwagę poseł.

Zastanawia się też, czemu - w związku z trudną sytuacją finansową - członkowie zarządu, mimo obowiązku ustawowego, nie złożyli wniosku o upadłość.

"Z uwagi na fakt, że zawiadomienie dotyczy osób, które według uzyskanych informacji pozostają w bliskim kręgu znajomych władz województwa świętokrzyskiego, wnoszę o skierowanie niniejszej sprawy do jednostki prokuratury, która będzie mogła prowadzić czynności w sposób całkowicie bezstronny i wolny od nacisków" - kończy w zawiadomieniu do prokuratury poseł Kaczmarek.
http://wyborcza.pl/1,126565,13445205,Ag ... a_PKS.html
maciurek

Likwidacja PKS Busko Zdrój

Postprzez maciurek » wtorek, 2 lipca 2013, 23:00

Czarne chmury zawitały nad Busko. Minister Skarbu zdecydował o likwidacji spółki. 21 czerwca Walne Zgromadzenie podjęło uchwałę o otwarciu ścieżki likwidacyjnej PKS w Busku-Zdroju. Prezes PKS Stanisław Pęcherski zgodnie ze statutem został powołany na stanowisko likwidatora. Ponoć zdziwiony był prezes jak o tym usłyszał, według niego firma ma potencjał, by nadal funkcjonować. Jak na razie PKS będzie funkcjonował normalnie. Przygotowany będzie harmonogram precyzujący czynności, jakie będą musiały zostać podjęte w procesie likwidacyjnym oraz terminy ich realizacji. Po zatwierdzeniu harmonogramu przez Walne Zgromadzenie będzie można więcej powiedzieć o planach na przyszłość. Możliwe są różne warianty rozwoju sytuacji, że na pewnym etapie realizacji planu, pojawią się przesłanki do podjęcia decyzji o dalszym funkcjonowaniu spółki.
Ministerstwo wydało taką oto informację:
"Powodem powzięcia wspomnianej uchwały były utrzymujące się złe wyniki finansowe Spółki. Spółka od dłuższego czasu generowała stratę na podstawowej działalności. Ponoszone wydatki nie są pokrywane wpływami, co powoduje wzrost zadłużenia. Na dzień 31 marca 2013 r. Spółka miała ujemny kapitał własny, z opóźnieniem regulowała zobowiązania, które znacznie przekroczyły wartość kapitału zakładowego. W tej sytuacji dalsze prowadzenie działalności i pogłębianie zobowiązań byłoby działaniem na szkodę wierzycieli (w tym pracowników) i Skarbu Państwa".
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: Likwidacja PKS Busko Zdrój

Postprzez j.centkiewicz » środa, 3 lipca 2013, 10:44

Ciekawe, gdzie on był, jak ten potencjał się marnował? I jeszcze zdziwiony szkodnik jeden. To tak jak Kazimiera Kamińska, która doprowadziła do zapaści PKS DZIERŻONIÓW, a na krótko przed postawieniem w stan likwidacji zwyczajnie uciekła i zaraz potem objęła we władanie PKS ZGORZELEC. Jaki efekt? PKS ZGORZELEC od miesiąca w likwidacji...
Następna strona
Odpowiedz