NEOBUS - firma z klasą

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Barańczak
Weteran BusForum
Weteran BusForum

NEOBUS - firma z klasą

Postprzez Barańczak » piątek, 22 maja 2009, 11:34

Ponieważ jestem z zupełnie innego regionu, dopiero niedawno natrafiłem na informację o tym przewoźniku. Odwiedziłem stronę internetową ([url]http://www.neobus.pl[/url]) i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Przynajmniej z pierwszego kontaktu firma zdaje się mieć bardzo wysoką klasę. Oto moje spostrzeżenia:

PLUSY
+ przejrzysta informacja dla pasażera (choć co do sposobu prezentacji rozkładu nie jestem przekonany);
+ jasne warunki przewozu i cena usługi (nawet w PKSach często cenniki są utajnione, a znaleźć cenę usługi wynajmu autokaru to już prawie graniczy z cudem);
+ elegancki tabor;
+ stosunkowo dużo punktów agencyjnych (sprzedaż biletów);

MINUSY
- brak ulg i promocji (w dzisiejszych czasach - tragedia);
- obowiązek rezerwacji telefonicznej;
- dowóz na Okęcie tylko na życzenie i za dopłatą (ciekawe jak jest to rozliczane z lotniskiem? Wierzą na słowo że było tylko ileś tam zatrzymań?)

Generalnie jednak firma ma świetną prezencję. Na uwagę zasługuje też filmik promocyjny dostępny na stronie (ciekawe czy puszczają go w autobusie). Mam teraz prośbę o uwagi na temat NEOBUSa, zwłaszcza jak wygląda jakość ich usług w praktyce.
KML
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: NEOBUS - firma z klasą

Postprzez KML » piątek, 22 maja 2009, 13:01

Raz jechałem Neobusem i wspomnienia mam raczej złe - BARDZO ciasno rozstawione fotele w autokarze - Mercedesie (komfort jazdy jak busem) sprawiły, że jazda była koszmarem i odliczaniem kilometrów do celu...
Niemniej stronę internetową mają ładną ;)
LMP
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez LMP » piątek, 22 maja 2009, 13:09

Często widuję ich na dworcu zachodnim w warszawie. Z zewnątrz flota robi wrażenie- nie ma co, jak jest w środku nie wiem, nie korzystałem z usług.
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » piątek, 22 maja 2009, 16:30

55 zł z Rzeszowa do Warszawy i na dodatek bez żadnych ulg to strasznie wysoka cena. Za PKSy płaci się 45-48 zł, a studenci około 37 zł.
zp
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez zp » piątek, 22 maja 2009, 19:06

Ceny moze nie najnizsze ale powietrza nie wożą.
anek
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez anek » piątek, 22 maja 2009, 20:00

[quote="Gallux"]55 zł z Rzeszowa do Warszawy i na dodatek bez żadnych ulg to strasznie wysoka cena.

Ale jedzie ~1,5h krócej niż Pekaesy (teoretycznie :wink: )
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
Barańczak
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Barańczak » poniedziałek, 25 maja 2009, 12:24

Jak się wozi ludzi takim taborem to ceny mogą być droższe. Tak jak było w przypadku PExu: płaciłeś drożej, ale przynajmniej wiesz czym jedziesz.
j.centkiewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez j.centkiewicz » środa, 29 maja 2013, 13:05

Neobus to firma bez klasy.
Busiarstwo pospolite innymi słowy.
Dane mi było niedawno złożyć wizytę na RDA KRAKÓW późną nocą. I cóż zobaczyłem, zapytacie. Zobaczyłem autobus NEOBUS-a, który przyjechał opóźniony z Wrocławia. Podjechał na swoje stanowiska, a jeden szoferzyna wyskoczył z autobusu i krążył po całej górnej płycie w poszukiwaniu naiwniaków co chcieliby do Rzeszowa pojechać. Ponieważ skutek tego był mizerny to wycofali autobus ze stanowiska i podjechali dwa stanowiska obok, skąd miał odjeżdżać PKS PRZEMYŚL o godz. 2:10. Szoferzyna ów uskutecznił akcję propagandową rozdając wszystkim obecnym w pobliżu autobusu ulotki z rozkładem jazdy. Obecni wówczas pracownicy ochrony nie wyrywali się z interwencją. Tutaj trzeba zauważyć, iż kara umowna za nieuzgodniony i bezumowny marketing lub reklamę Przewoźnika na terenie dworca to według cennika RDA KRAKÓW 1500,-zł.
Opóźnienie autobusu było prawdopodobnie celowe.
F.H.U. Czurczak&Czurczak od dawna działa mi na nerwy. Blokowanie wjazdu na dworzec Zachodni w Warszawie to już niemal tradycja. Jak tacy geszefciarze mogą mieć opinię firmy z klasą?
adasm

Postprzez adasm » czwartek, 30 maja 2013, 15:46

E no u nas na Lotnisku Balice gdzie ogólnie jest problem z odbiorem lub wysadzeniem grupy, busem lub autokarem NEOBUS ma wykupiony przystanek realizując linię z Podkarpacia przez Lotnisko Balice, Katowice do Wrocławia. Słono chyba płacą za ten przystanek jak parking dla autokaru na Balicach kosztuje 10zł / 20min.

Ogólnie Tourisma ładne, kubeczki, ciasteczka...
Bezpiecznie i komfortowo do celu decydując się na [url=http://www.mbuskrakow.pl]wynajem busów Kraków[/url]
Marek
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Marek » czwartek, 30 maja 2013, 20:26

poważny minus to uciążliwe a bardziej wkurzające postoje na prośbę pasażerów na przystankach gdzie to nie powinno mieć miejsca, i tak miedzy Tarnobrzegiem Nagnajowem a Rzeszowem zamiast dwóch przystanków trafiło mi się sześć przystanków
marek
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » czwartek, 30 maja 2013, 22:48

Pewnie gdybyś w jednej z tych miejscowości mieszkał, byłbyś innego zdania. Jeśli gdzieś na nierozkładowym przystanku wysadzą pasażera, zajmie im to może kilkanaście sekund, a pasażer w domu będzie godzinę wcześniej.
KML
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez KML » czwartek, 30 maja 2013, 23:02

A GITD zarobi 3000 zł ;)
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » piątek, 31 maja 2013, 00:24

Kierowcy PKS Konin na pośpiesznych zawsze tak robią, ale już nie za friko. Więc o 6 "dodatkowych" przystankach nie ma mowy. Co najwyżej jeden się czasem trafia dzięki komuś komu naprawdę zależy.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » piątek, 31 maja 2013, 09:26

[quote="KML"]A GITD zarobi 3000 zł ;)
Oj chyba nie. Nie dam głowy, ale wydaje mi się, że był wyrok negujący takie praktyki.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
j.centkiewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez j.centkiewicz » piątek, 31 maja 2013, 10:37

Wyrok był i owszem. Jednak wyrok ten odnosił się do konkretnego przypadku. 3000,-zł to stawka ciągle obowiązująca. Ostatnio bardzo często stosowana. Wiem o czterech przypadkach nałożenia tej kary w kończącym się właśnie miesiącu. Trzy razy pogratulowano w ten sposób PKS-om, a jeden przypadek dotyczył busiarza pospolitego. Nie mam jednak wątpliwości, że kary te wymierzane są zbyt rzadko...
Następna strona
Odpowiedz