PKS Zamość

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

pmalec18263
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Re: PKS Zamość

Postprzez pmalec18263 » sobota, 7 grudnia 2013, 20:01

PKS się już wyniósł z bazy ? Bo w tym tygodniu kilka autobusów stało na bazie.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 grudnia 2015, 22:01 przez pmalec18263, łącznie edytowano 1 raz
mickam
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mickam » sobota, 28 grudnia 2013, 15:19

PKS Zamość musiał się już przenieść bo na terenie przy ul. Sadowej rozpoczęto rozbiórkę istniejących tam budynków. Obecnie stacja napraw autobusów oraz plac postojowy znajduje się przy ul. Zagłoby 5 (teren firmy Energozam).
Zdjęcia z rozbiórki: http://roztocze.net/wyburzenia-na-sadowej/
http://mickam.flog.pl/
pmalec18263
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez pmalec18263 » niedziela, 2 lutego 2014, 13:00

Czemu PKS Zamość zawiesił kurs do Słupska? Sprawy finansowe czy co?
Ostatnio edytowano wtorek, 1 grudnia 2015, 22:02 przez pmalec18263, łącznie edytowano 1 raz
Puławianim
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Puławianim » niedziela, 2 lutego 2014, 21:52

Zapewne ze względu niskiej rentowności tego połączenia w sezonie zimowym. Podobnie było w poprzednim roku gdzie PKS Słupsk się wycofał na dwa miesiące. Sytuacja finansowa PKS Zamość zapewne też ma coś z tym wspólnego.
Konradix
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Konradix » środa, 12 marca 2014, 19:42

Od znajomego kierowcy wiem ze PKS wziął na testy Sora/Solbusa i jakieś Volvo
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*] , PKS Tomaszów Lub. [*] , PKS Kraśnik [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
SS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez SS » środa, 12 marca 2014, 20:11

Ten SOR to C10,5 cały biały z lokalnymi siedzeniami i tablicami SPS. Dziś widziany w Rzeszowie na kursie Rzeszów - Zamość
SETRA - najlepsze określenie autobusu
jelcz392
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez jelcz392 » środa, 12 marca 2014, 20:33

A volvo to B10M z tego co zdążyłem zauważyć. Kolor brązowy, numery KOS xxxxx, oraz numer taborowy "092". A ten SOR nie jest cały biały tylko biały w zielono- różowawe paski
Oświęcimianin
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Oświęcimianin » środa, 12 marca 2014, 21:41

A ten SOR na SPS to nię będzie od Skęczka z Traf-Line?
emu1632
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez emu1632 » czwartek, 17 kwietnia 2014, 18:10

Na swojej stronie www szukają chętnego na naprawę H10-10. Ktoś wie o którą chodzi, bo ja podejrzewam, że o tą http://phototrans.pl/15,169435,711.html. Dodatkowo chcą kupić jakiegoś turystyka.
pmalec18263
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez pmalec18263 » piątek, 18 kwietnia 2014, 10:09

Pewnie o tą bo druga H10 z 1997 roku jest w dużo lepszym stanie.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 grudnia 2015, 22:03 przez pmalec18263, łącznie edytowano 1 raz
Szerszeń

Postprzez Szerszeń » sobota, 7 czerwca 2014, 22:13

Wg strony PKS w Zamościu Sp. z o.o. rozstrzygnięte zostały wstępne oferty na lokatę terminową. Wybrane zostały 3 banki, z którymi prowadzone będą dalsze negocjacje.

Z racji tego, iż nie chcę robić zamieszania w dziale dot. nowych autobusów w przedsiębiorstwach; chciałbym ustosunkować się do dyskusji dotyczących braku nowych / reprezentatywnych / świeżych / efektownych coachów w zamojskim PKS. Nie rozumiem takiej polityki, w której firma nie potrafi opanować własnego podwórka a pcha się na długie pośpiechy. Rozkład lokalny zamojskiego PKS jest tragiczny. Wystarczy zobaczyć tablice na dworcu w Zamościu a następnie, udać się na położony na przeciwko "parkingo-dworzec" dla busów aby zobaczyć na własne oczy jak bardzo PKS zaprzepaścił szansę zbudowania pewnej siatki połączeń lokalnych. Połączenia z Chełmem, Hrubieszowem, Józefowem, Krasnobrodem, Łaszczowem, Tomaszowem Lubelskim czy Tyszowcami powinny być absolutną podstawą w rozkładzie - są to nierzadko linie, na których potrafiło wyrosnąć i rozwinąć się przynajmniej 2 "busiarzy". W dalszej perspektywie Lublin, kursy szkolne i dopiero większe miasta.
Dobre pośpiechy to pieniądze i prestiż. Poza sezonem letnim, Ustka/ Słupsk raczej takim nie jest. Za cenę O404 czy Setry S315 HD, które to niektórzy chętnie widzieliby w taborze PKSu, można nabyć przynajmniej 2 dobre i wystarczające na lokalne linie busy, o ilości miejsc adekwatnej do frekwencji. Chcę też wszystkim "busofobom" przypomnieć, że aby odnieść sukces na liniach lokalnych, na południowo-wschodnich obszarach woj. lubelskiego (w innych pewnie też), niezbędne są pojazdy mniejsze (H6, H7, Sprinter, Thesi, Vario).
Mimo mojej osobistej sympatii do PKS Zamość to niestety z obecną polityką taborowo- rozkładową, daleko nie zajadą i najprawdopodobniej dołączą do innych upadłych / zlikwidowanych PKSów, bo pieniądze ze sprzedaży nieruchomości kiedyś się skończą a "państwo" nie będzie chętne do sypania groszem.
Konradix
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Konradix » niedziela, 8 czerwca 2014, 16:45

Kolego Szerszen całkowicie sie z Tobą zgdzam ale to ze my tutaj widzimy sytuacje w jakiej jest PKS i mamy pomysły jak to rozwiązac nie oznacza ze ktoś to przeczyta i zrobi jak należy zeby ta firmę uratowac. Prawda busy by sie bardziej przydały niz te 303 i wcale nie musiały by byc to nowki jak w Tomaszowie czy Hrubieszowie ale na początek kilka busów za max 40000 by wystarczylo odpowiednia cena i rozplanowanie i da sie busiarstwo pokonać tylko trzeba chciec i czasami posłuchać co mówia kierowcy bo oni są najbliżej rynku i wiedzą jak można to naprawic.
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*] , PKS Tomaszów Lub. [*] , PKS Kraśnik [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
Szerszeń

Postprzez Szerszeń » niedziela, 8 czerwca 2014, 17:07

Ja nie mam złudzeń, że nawet jeżeli to ktoś z PKSu przeczyta to nawet w tym kierunku nie kiwnie palcem. Istnieje ryzyko, że nawet gdyby stał się cud i ktoś (jakiś dobry menago) odzyskałby linie lokalne i postawił firmę na nogi, może zostać zastąpiony nowym, wystruganym z banana kierownikiem/prezesem który po prostu te linie powycina. Wielka szkoda, że swego czasu, zamojski PKS (i nie tylko), nie został przekształcony w coś na kształt spółki pracowniczej - z większościowym udziałem pracowników. Dałoby to firmie większą stabilność i lepszą reakcję na zmiany na rynku. Obecnie, bez własnej bazy, firma stoi na straconej pozycji.
Nie chciałem nikogo atakować, tylko wyrazić własną opinię i wskazać na to, że problem leży głębiej.

P.S. Z własnego doświadczenia, mogę powiedzieć, że gdyby przed rokiem 2010/2011, PKS wszedł na linię Zamosć - Komarów - Tyszowce - Łaszczów, to przy dobrej ilości kursów i dobrych godzinach, łatwo mógłby linię opanować i zniszczyć konkurencję, bo prywatni przewoźnicy jeździli praktycznie samymi szrotami.
zewlak14
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zewlak14 » środa, 6 sierpnia 2014, 20:19

czy mi się wydaje że PKS ZAMOŚĆ skrócił czas do Katowic?? e-podróżnik wspomina o tym a i także rozkład na krakowskim dworcu. a strony internetowe milczą.
pmalec18263
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez pmalec18263 » środa, 6 sierpnia 2014, 21:21

Skrócił nareszcie. Tylko,że opóźniony jest wyjazd z Zamościa o pół godziny . I tak Hrubieszów ma 15 km dłuższą trasę a jedzie godzinę krócej.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 grudnia 2015, 22:06 przez pmalec18263, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona