kradzież "owsa"

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » piątek, 24 października 2003, 20:48

Siedząc nieraz w pracy do późna (zdarza się, że do 22:00) obserwuję sobie często to co się dzieje wieczorami na oświęcimskim dworcu PKS i otóż prawie za każdym razem widzę, jak kierowcy spuszczają paliwo. Nie ważne czy to jest Jelcz T120 czy MAN SL283 czy poczciwe H9-21 - spuszczają wszyscy!! Mam nawet taką listę kto i kiedy "zrzucał owies" (tak się u nas PKSie mówi na ten proceder). Nie raz mnie kusi zeby zadzwonic ale nie robie tego ze względu na to, że tym idiotom z zarządu PKSiS nie bede kapował (to są ludzie, którzy chcieli na mnie do prokuratury donieść za moją rzekomo niszczycielską działalność wobec PKSiS). I tylko to ratuje kierowców bo inaczej ta kradzież nie uchodziła by im na sucho. Niestety PKSiS Oświęcim nie zrobił nic aby ukrócić ten proceder.
I w związku z tym mam pytanie: jak w innych PKSach poradzono sobie z tym problemem??
Na przykład nowy zarząd żywieckiego PKS-u ostro się za to wziął i zatrudnił specjalną osobę do tankowania autobusów (kierowcy mają zabronione tankowanie) a baki są plombowane i za brak plomby można wylecieć z pracy.
Jak to wygląda w innych PKSach???
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » sobota, 25 października 2003, 00:05

To faktycznie jest przestępstwo, ale ja sie kierowcom nie dziwie. Jak nie płacą pensji to kierowcy sobie biorąw naturze.
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » sobota, 25 października 2003, 08:25

[quote]
On 2003-10-25 00:05, I.Q. napisał:
To faktycznie jest przestępstwo, ale ja sie kierowcom nie dziwie. Jak nie płacą pensji to kierowcy sobie biorąw naturze.

Tak czy inaczej jest to kradzież. Z domu też się nie kradnie. Jeśli pacodawca, płaci pensję, może marną ale widocznie na taką go stać. Opłaca pracownikowi ZUS, czyli zapewnia mu emeryturę w przyszłości, zapewnia mu bezpłatny dostęp do słuzby zdrowia. A pracownik w podziękowaniu go okrada. Część jako bilety, a część jako paliwo.
POZDRAWIAM
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » sobota, 25 października 2003, 10:39

To jest oczywiste przestępstwo. Nagraj na kamerę i zanieś do dyrektora. Co do emerytury to ta emerytura jest zapewniona pod warunkiem że ZUS nie zbankrutuje co jest dość prawdopodobne.
Wyrzucić z pracy, niech otworzą własne firmy. Ciekawe czy też będą sprzedawać paliwo na lewo.
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » sobota, 25 października 2003, 12:39

Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, żeby bronić kierowców. A swoją drogą to ciekawe co oni robią z paliwem. Wszyscy mają samochody z Dieslem? A przecież bilety nie tak prosto sobie zabrać bo jest kasa fiskalna. No chyba, że jak frekwencja przekracza średnią to pieniążki wędrują do kieszeni.
jelcz392
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez jelcz392 » sobota, 25 października 2003, 23:30

[quote]
On 2003-10-25 12:39, I.Q. napisał:
Nie zrozumcie mnie źle, nie chodzi mi o to, żeby bronić kierowców. A swoją drogą to ciekawe co oni robią z paliwem. Wszyscy mają samochody z Dieslem? A przecież bilety nie tak prosto sobie zabrać bo jest kasa fiskalna. No chyba, że jak frekwencja przekracza średnią to pieniążki wędrują do kieszeni.

Po prostu kierowca nie wydaje biletu.A w jednym z PKS-ów (nie napiszę w jakim, bo to żaden powód do dumy)jeden z kierowców przygotował sobie w domu na komputerze bilety prawie identyczne jak te z drukarki emarowskiej.Ale tylko prawie,bo czcionka była inna no i szczegóły też nie były dopracowane.Nie wiem,jak długo kręcił lody,ale powiem,że jezdził na pośpiechach więc w grę wchodziły większe kwoty niz 2-3 złote.A ropę można np. sprzedać sąsiadowi rolnikowi albo samemu wlać do swojego ursusa.
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » niedziela, 26 października 2003, 00:02

No ale to jakiś palant ten kierowca. Jak już coś robić to dobrze, a on wykazał sie idiotyzmem do n-tej potęgi. Przecież w dobie dzisiejszego oprogramowania to można zrobić prawie wszystko na kompie.
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 26 października 2003, 11:37

[quote]
On 2003-10-26 00:02, I.Q. napisał:
No ale to jakiś palant ten kierowca. Jak już coś robić to dobrze, a on wykazał sie idiotyzmem do n-tej potęgi. Przecież w dobie dzisiejszego oprogramowania to można zrobić prawie wszystko na kompie.

Przede wszystkim to on był złodziejem. To jest okradanie włanego pracodawcy co wczesniej czy później i tak się odbije na pracownikach.
W jednym z PKSow na południu kraju był kierowca ktory wpadl na równie ciekawy pomysl i do klasycznych EMAR-ek wkladal zamiast zwyklego papieru tasme samokopiujaca wiec za kazdym razem kiedy drukowal bilet zamiast jednego biletu mial dwa. Ale niestety facet wpadl i na szczescie nie pracuje juz w PKSie. To bylo pod koniec lat 90-tych jeszcze za czasow jak dla tego PKSu pracowali rewizorzy z Warszawy.
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 26 października 2003, 11:45

[quote]
On 2003-10-25 10:39, Aron napisał:
To jest oczywiste przestępstwo. Nagraj na kamerę i zanieś do dyrektora. Co do emerytury to ta emerytura jest zapewniona pod warunkiem że ZUS nie zbankrutuje co jest dość prawdopodobne.
Wyrzucić z pracy, niech otworzą własne firmy. Ciekawe czy też będą sprzedawać paliwo na lewo.

Myślałem już o tym ale niestety nikt u mnie w biurze nia ma kamery video. :sad: A na to zebym robil zdjecia to jest za ciemno.
poha.inc
<i>BusForum</i>

Postprzez poha.inc » niedziela, 26 października 2003, 13:43

[quote]
Myślałem już o tym ale niestety nikt u mnie w biurze nia ma kamery video. :sad: A na to zebym robil zdjecia to jest za ciemno.

Niech sobie dyrektory problem rozwiazuja. W koncu za to biora pieniadze.
[url=http://groups.google.pl/group/pl.misc.transport.miejski/msg/133ecae8a49ca99f?dmode=source]http://transport.asi.pwr.wroc.pl/[/url]
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » niedziela, 26 października 2003, 13:45

Są takie kamery internetowe po 200 zł. Idź do dyra, powiedz co jest grane niech kupi kamerę i zainstaluje na Twoim oknie. Wtedy wszystko się nagra i cool.
BTW - niektórzy pracownicy PKSów twierdzą, że busiarze są nieuczciwi. Niech sie lepiej rozejrzą we własnej firmie.

pozdrawiam

BTW : mój kumpel kiedyś jechał w okolicach Parczewa późną nocą. Dał długie przy jeździe przez wieś i co zobaczył : panów spuszczających owies z autobusu PKS na chama na drodze krajowej co prawda późną nocą.
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 26 października 2003, 13:52

[quote]
On 2003-10-26 12:45, Aron napisał:
Są takie kamery internetowe po 200 zł. Idź do dyra, powiedz co jest grane niech kupi kamerę i zainstaluje na Twoim oknie. Wtedy wszystko się nagra i cool.
BTW - niektórzy pracownicy PKSów twierdzą, że busiarze są nieuczciwi. Niech sie lepiej rozejrzą we własnej firmie.

pozdrawiam

BTW : mój kumpel kiedyś jechał w okolicach Parczewa późną nocą. Dał długie przy jeździe przez wieś i co zobaczył : panów spuszczających owies z autobusu PKS na chama na drodze krajowej co prawda późną nocą.

Nie dadzą mi pieniędzy bo ja żyje z nimi w ostrym konflikcie. Oni myślś że ja chce zniszczyc PKS a to wszystko przez to że fotografuje autobusy PKSiS Oświęcim. Oni są nienormalni i wcale im na firmie nie zależy. Płakać mi się chce jak widzę do jakiej ruiny doprowadzili i jak do dzisiaj wyprowadzają pieniądze z PKSu (choćby poprzez wynajem od kumpli naczep samochodowych). Pisalem do Ministerstwa, do Wojewody ale to nikogo nie interesuje co się w tym PKSie dzieje. Smutne ale prawdziwe.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » niedziela, 26 października 2003, 14:01

[quote]
On 2003-10-26 12:52, Leszek Matula napisał:
[quote]
On 2003-10-26 12:45, Aron napisał:

pozdrawiam

Nie dadzą mi pieniędzy bo ja żyje z nimi w ostrym konflikcie. Oni myślś że ja chce zniszczyc PKS a to wszystko przez to że fotografuje autobusy PKSiS Oświęcim. Oni są nienormalni i wcale im na firmie nie zależy. Płakać mi się chce jak widzę do jakiej ruiny doprowadzili i jak do dzisiaj wyprowadzają pieniądze z PKSu (choćby poprzez wynajem od kumpli naczep samochodowych). Pisalem do Ministerstwa, do Wojewody ale to nikogo nie interesuje co się w tym PKSie dzieje. Smutne ale prawdziwe.

Typowe polskie olewanie sprawy w państwowych firmach...
Gallux

Postprzez Gallux » niedziela, 26 października 2003, 14:54

[quote]
Oni są nienormalni i wcale im na firmie nie zależy. Płakać mi się chce jak widzę do jakiej ruiny doprowadzili

To samo się dzieje w Turku. PKS ma długi na kilometr, a zarządowi albo nie zależy na ich spłaceniu, albo robi to najnieudolniej jak się da :sad: I teraz mam takie pytanko:
W jakim przypdaku w PKSie pojawia się zarząd Komisaryczny? I czy to mogło by pomóc takiej spółce "w opałach"?
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » niedziela, 26 października 2003, 14:57

[quote]
On 2003-10-26 13:54, Gallux napisał:
[quote]
Oni są nienormalni i wcale im na firmie nie zależy. Płakać mi się chce jak widzę do jakiej ruiny doprowadzili

To samo się dzieje w Turku. PKS ma długi na kilometr, a zarządowi albo nie zależy na ich spłaceniu, albo robi to najnieudolniej jak się da :sad: I teraz mam takie pytanko:
W jakim przypdaku w PKSie pojawia się zarząd Komisaryczny? I czy to mogło by pomóc takiej spółce "w opałach"?

W żywieckim PKSie pomogło i teraz ten PKS pod nowym Zarządem całkiem nieźle sobie radzi (m.in. kupuje nowe autobusy).
Następna strona
Odpowiedz