FlixBus (dawniej: PolskiBus)

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Barańczak
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Re: PolskiBus

Postprzez Barańczak » środa, 29 marca 2017, 13:29

Plaxtony w malowaniu Gold są wysyłane na mniej obłożone kursy (z racji mniejszej liczby miejsc na pokładzie).
pajaskolski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pajaskolski » środa, 29 marca 2017, 16:37

I wszystko jasne. Fakt, frekwa na tej trasie mizerna raczej.
flaster86

Postprzez flaster86 » środa, 29 marca 2017, 18:11

raczej ich teraz nie będą malować, bo być może w bliżej nieokreślonym czasie wszystkie czerwone autokary zmienią barwy na zielone....
http://szybkakasa24.pl - szybkie pożyczki online bez formalności
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » sobota, 1 kwietnia 2017, 00:31

"Być może"... Na ile to prawdopodobne? Są prowadzone jakieś rozmowy w tej kwestii, czy coś?
rzaraz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez rzaraz » sobota, 1 kwietnia 2017, 06:40

To zwykłe plotki. :) Ja już słyszę o tym, że PB zostanie sprzedany prawie od roku. :)

________
http://miastaikomunikacja.wordpress.com
kasztelan54
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kasztelan54 » czwartek, 6 kwietnia 2017, 12:14

Ot nowoczesność dotarła do PB. Z wakacyjnym kalendarzem wprowadzili rezerwację konkretnych miejsc z "miejscami premium" w pierwszym rzędzie, przy stolikach i przed drzwiami z dopłatą 5 zł. O kilka lat za późno w porównaniu do konkurencji bo ktoś już miał taką opcję, chyba Lux Express.
https://youtu.be/mcYxQhWfrTY
Lubel
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Lubel » czwartek, 6 kwietnia 2017, 14:42

Zobaczycie, teraz miejsca przy przedniej szybie będą pustawe, tymczasem ja polecam rezerwować miejsce nad 2 drzwiami w stronę przodu, nierzadko brakuje tam blokady regulacji i można się wygodnie "położyć".
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » czwartek, 6 kwietnia 2017, 22:34

W nowym kalendarzu kupując bilet trzeba jednocześnie dokonać wyboru miejsca, a wsiadając do autobusu niezbędny jest wydrukowany bilet. Nie ma już możliwości podania samego numeru rezerwacji.

Ciekawe czy ktoś będzie sprawdzać to, czy pasażer usiądzie na wybranym wcześniej miejscu? Przecież jeżeli miejsce premium będzie wolne, może na nim usiąść ktoś mający bilet na miejsce standardowe. Oczywiście do momentu pojawienia się osoby mającej rezerwację premium ;)

Niemniej nie będzie już przepychanek przy wchodzeniu do autobusu, o czym często pisano na fanpage. Wprawdzie ja nie korzystałem często z usług PB, ale nie miałem większego problemu z zajęciem upatrzonego miejsca. Po prostu ustawiałem się tak, aby mieć blisko drzwi i z reguły udawało mi się wejść jako jedna z pierwszych osób ;)
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » piątek, 7 kwietnia 2017, 10:28

[quote="Jarkie"]ja nie korzystałem często z usług PB, ale nie miałem większego problemu z zajęciem upatrzonego miejsca. Po prostu ustawiałem się tak, aby mieć blisko drzwi i z reguły udawało mi się wejść jako jedna z pierwszych osób
Ale Ty, przynajmniej tak można wnioskować z Twoich maili, raczej jeździsz bez dzieci, więc też jest mniej istotne, z kim siedzisz, natomiast jadąc z dzieckiem dobrze jest mieć możliwość zajęcia miejsca obok niego. OTOH jakby mój syn usiadł koło kogoś innego, to ta osoba po chwili błagałaby mnie, bym się z nią zamienił...[quote]Ciekawe czy ktoś będzie sprawdzać to, czy pasażer usiądzie na wybranym wcześniej miejscu? Przecież jeżeli miejsce premium będzie wolne, może na nim usiąść ktoś mający bilet na miejsce standardowe.
Wystarczy patrzeć na tych kilka miejsc premium. O ile w kinie jak lepsze miejsca są wolne, to możesz tam usiąść, o tyle w pociągu jak zajmiesz miejsce pierwszej klasy mając bilet na drugą, to możesz zapłacić karę.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » piątek, 7 kwietnia 2017, 15:33

Po co każą drukować bilet? Nie wystarczyłoby kazać pasażerowi pokazać maila z potwierdzeniem na smartfonie?
danio
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez danio » piątek, 7 kwietnia 2017, 17:08

Bo taką mają procedurę i tyle w temacie....
pajaskolski
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pajaskolski » piątek, 7 kwietnia 2017, 17:49

No ale jak ktoś kupi bilet tuż przed odjazdem, wczesniej nie kupował, bo nie wiedział czy zdąży, to co? Ma nie jechac?? Generalnie z tego co widziałem to cześć ludzi ma te wydruki, cześć pokazuje w telefonie a cześć ma te 6 cyfr z kreska w środku w głowie. Niezbyt mądre to rozwiazanie ...
pietia
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez pietia » piątek, 7 kwietnia 2017, 20:27

Nie trzeba koniecznie drukować, można pokazać bilet (ale nie sam numer), wyświetlony "na urządzeniu mobilnym"
rzaraz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez rzaraz » sobota, 8 kwietnia 2017, 06:38

Zauważ łaskawie, że Jarkie pisze o tym co ma być, a nie o tym co jest. :)

________
http://miastaikomunikacja.wordpress.com
rzaraz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez rzaraz » niedziela, 9 kwietnia 2017, 06:27

[quote="kasztelan54"]Ot nowoczesność dotarła do PB. Z wakacyjnym kalendarzem wprowadzili rezerwację konkretnych miejsc z "miejscami premium" w pierwszym rzędzie, przy stolikach i przed drzwiami z dopłatą 5 zł. O kilka lat za późno w porównaniu do konkurencji bo ktoś już miał taką opcję, chyba Lux Express.

Miał.

Ponadto jest o tym artykuł:

Rewolucja w Polskim Busie od 1 czerwca. Klienci w końcu się doczekali

Polski Bus wreszcie wprowadził możliwość rezerwowania konkretnego miejsca w swoich autokarach. Usługa będzie dostępna na kursy realizowane po 1 czerwca. Możliwy będzie też wybór miejsca z dodatkową przestrzenią na nogi ? taka opcja będzie kosztować jednak dodatkowe 5 zł.

http://biznes.onet.pl/1491710784574/biz ... v53vm.html
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz