Likwidacja PKS-ów coraz bardziej realna

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: Likwidacja PKS-ów coraz bardziej realna

Postprzez Lubel » piątek, 21 marca 2014, 07:47

Robić fuzję w styczniu by w kwietniu zamykać firmę. Cytat z artykułu "Jak w czeskim ...". Chyba konsorcjum chce tylko wziąć tabor i powiedzie papa :-?
FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez FLOREK » czwartek, 3 kwietnia 2014, 19:58

Benny

Postprzez Benny » czwartek, 3 kwietnia 2014, 22:59

Znalazłem "ślad" po PKS Myślenice
http://sprzedam.pl/aukcja_8944580_Syndy ... d7b80914e3

Cześć i chwała... PeKaeSom
Zapraszam na moją stronę dotyczącą finansów osobistych - http://jakdorobic.com
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » piątek, 4 kwietnia 2014, 08:36

[quote="FLOREK"]Prezes nyskiego PKS odwolany
http://www.radio.opole.pl/2014/kwiecien ... olany.html

Już jakiś czas temu pisałem, że dni PKS NYSA są już policzone...
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Lubel » piątek, 4 kwietnia 2014, 15:59

No szkoda bo kolejny PKS jest likwidowany, a ten w Nowej Soli jednak ma swoją historię i z czymś mi się miłym kojarzy
cjk
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez cjk » czwartek, 29 maja 2014, 18:43

Oświęcimianin
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Oświęcimianin » czwartek, 29 maja 2014, 19:48

Czyli po PKS Grupa nie zostanie nawet śladu :D
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » środa, 4 czerwca 2014, 15:57

[quote="Lubel"]No szkoda bo kolejny PKS jest likwidowany, a ten w Nowej Soli jednak ma swoją historię i z czymś mi się miłym kojarzy

Mi też się kojarzy. W 1978roku przyjeżdżałem do nich autobusem m-ki TAM na przeglądy gwarancyjne.
POZDRAWIAM
LMP
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez LMP » poniedziałek, 30 czerwca 2014, 15:19

Jak tak czytam co te PKS-y (Oświęcim, Hrubieszów, Mobilis-y)w dopiero rozpoczętym sezonie wyczyniają, to przychodzi jedna myśl. A likwidujcie się i róbcie miejsce innym. Nie zdziwię się jak pozostawieni na lodzie pasażerowie w powrotną drogę z wakacji wybiorą połączenia kolejowe.
Benny

Postprzez Benny » poniedziałek, 30 czerwca 2014, 21:22

I jazdę w korytarzach
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Lubel » środa, 2 lipca 2014, 11:09

[quote="LMP"]Jak tak czytam co te PKS-y (Oświęcim, Hrubieszów, Mobilis-y)w dopiero rozpoczętym sezonie wyczyniają, to przychodzi jedna myśl. A likwidujcie się i róbcie miejsce innym. Nie zdziwię się jak pozostawieni na lodzie pasażerowie w powrotną drogę z wakacji wybiorą połączenia kolejowe.

Ale są miejsca gdzie kolej jest słabo rozwinięta a autobusy są potrzebne m.in. z braku samochodów. Popatrz sobie na powiat Krotoszyński w wielkopolsce, PKS Ostrów ma kursy 4 na dzień, MZK czasami jedzie a tak to wszystko stoi i na stopa łapie.

[quote="mistral"][quote="Lubel"]No szkoda bo kolejny PKS jest likwidowany, a ten w Nowej Soli jednak ma swoją historię i z czymś mi się miłym kojarzy

Mi też się kojarzy. W 1978roku przyjeżdżałem do nich autobusem m-ki TAM na przeglądy gwarancyjne.
POZDRAWIAM

Jak miło :)
LMP
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez LMP » środa, 2 lipca 2014, 15:10

Na szczeblu powiatu z powodzeniem rozwijają się busiarze. Jeżeli w Krotoszynie ich jeszcze nie ma, to poczekaj. Jak ktoś zwietrzy interes, to na pewno będzie woził ludzi nyską. Są rejony w Małopolsce, czy Lubelskim, gdzie pociągów nigdy nie było, a po PKS-ach też już ślad zaginął.
Ja pisałem o tym, że mimo sprzyjających warunków (wieloletnie zaniedbania na kolei np.) PKS-y poprzez odstawianie dziadostwa nie potrafią się rozwinąć i odstraszają pasażerów od autobusów w ogóle, a nie tylko tych PKS. Bo jak ktoś się zawiedzie na autobusie, to z wakacji nad morzem wybierze pociąg (nawet jeśli będzie miał stać na korytarzu). Zgodnie więc z tematem wątku likwidacja PKS-ów co raz bardziej się urealnia.
mickam
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez mickam » poniedziałek, 13 lipca 2015, 12:59

[quote]To już koniec PKS-u? Sprzedają autobusy i zawieszają kursy
Pięć mercedesów i neoplan poszło pod młotek z taboru starachowickiego PKS. Na okres wakacji zawieszono także część kursów, a niektórzy kierowcy dostali wypowiedzenia. Co się dzieje w tej firmie, że tną etaty i sprzedają autobusy?

Mówi się, że starachowicki przewoźnik zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Nie tak dawno wymieniany tabor PKS z roku na rok staje się mniejszy, a to z kolei powoduje likwidacje najmniej dochodowych kursów. "Busiarze" zacierają ręce, gdyż to na nich będzie głównie skupiać się komunikacja pomiędzy Starachowicami a innymi miastami.

- Sprzedali flagową część taboru, w tym pięć sztuk mercedesów. Na sprzedaż jest także Neoplan. Mnóstwo kursów zlikwidowano lub zawieszono, a po wakacjach pewnie poleci ich jeszcze więcej. Za dwa lata nie będzie śladu po PKS Starachowice - napisał mieszkaniec Starachowic.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa zarządu PKS Starachowice, Janusza Mielczarka, który stwierdził, że wie kto pisze takie "donosy"...

- Na pewno jest to jeden z naszych pracowników. Kierowcy po prostu boją się, że stracą pracę. To prawda, że na czas wakacji zawieszone zostało część kursów. Po prostu nie mamy kogo wozić. Faktem jest, że reorganizujemy spółkę, ponieważ ciężko jest jeździć za darmo. Część kierowców dostała wypowiedzenia, a kilka autobusów zostało sprzedanych po to, żeby pracownikom zapłacić odprawy. Sprzedaliśmy autobusy, które były w najgorszym stanie - powiedział GAZECIE prezes PKS.

Zarządzający spółką Janusz Mielczarek ma nadzieję, że po wakacjach kursy zostaną przywrócone.

- Wszystko zależy od tego, czy wygramy przetarg do dowóz dzieci do szkoły. Jeśli tak, to kursy wrócą, a jeśli nie, to logiczne jest, że nie będziemy wypuszczać autobusów, by jeździły bez pasażerów. Dodatkowo, coraz większą konkurencję stanowią tzw. mali przewoźnicy, którzy jeżdżą busami - dodał J. Mielczarek.

Mich
http://mickam.flog.pl/
Benny

Postprzez Benny » wtorek, 1 września 2015, 10:41

Przyzwoity tekst w gazecie prawnej "PKS zjeżdża pod ziemię" [url]http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/890490,pks-zjezdza-pod-ziemie-prywatni-przewoznicy-dobijaja-konkurencje.html[/url]

"W 2001 r. publiczni przewoźnicy mieli monopol na krajowe przewozy międzymiastowe, odpowiadając za 91 proc. rynku. GUS podaje, że w 2014 r. było to już tylko 29,9 proc. "
FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez FLOREK » wtorek, 1 września 2015, 23:29

PKS wszyscy kradną dalej jest
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz