PKS Bielsko Biała

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

busik27
 
Posty: 393
Dołączył: wtorek, 12 października 2010, 17:35

PKS Bielsko Biała

Postprzez busik27 » środa, 13 lutego 2013, 20:40

Wiecie co może się dzieje w tym PKSie? Niepokojące są informacje o ograniczeniach kursów do Krakowa i jakieś lokalne są zlikwidowane. A tabor niezmienny :) Super MB 0350, czy Travego. Konkurencja nie śpi. Wispol linię Cieszyn - Wisła Malinka Pieczki wydłużył co drugi kurs do Szczyrku Salmopolu, Żądło (BB - Szczyrk) zareklmował się na e-podrozniku, ma osobną linię do "Salmopolu". (jak ktoś z Wisły Malinki np. do Krakowa chce jechać to może jechać przez Szczyrk, bo tak czy owak się trzeba przesiadać, a raczej kurs Traf-Line z 14:50 to zawczasu) A tam niegdyś PKS Bielsko też jeździł często... :(
KML
 
Posty: 482
Dołączył: środa, 11 lutego 2009, 17:56

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez KML » czwartek, 14 lutego 2013, 20:53

Wispol wydlużył kursy na przeł.Salmopolską, nie do Salmopolu, zresztą (oprócz ostatniego) są nieskomunikowane z kursami PKS Bielsko. Poza tym - kto by chciał z Wisły do Krakowa jechać przez Szczyrk z dwoma przesiadkami?!
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1815
Dołączył: wtorek, 26 czerwca 2012, 10:59

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez j.centkiewicz » środa, 26 czerwca 2013, 09:10

PKS BIELSKO-BIAŁA uruchomi od 1 lipca 2013 r.linię komunikacyjną Pisarzowice-Kęty.
Zmieniają się również ceny biletów w komunikacji realizowanej przez PKS BIELSKO-BIAŁA.
Szczegóły na:
http://www.pks-bielsko.pl
Passenger
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1018
Dołączył: sobota, 26 marca 2011, 18:49

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez Passenger » wtorek, 19 czerwca 2018, 23:04


"Związek komunalny przejął lokalnego przewoźnika od powiatu bielskiego"

"Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny przejął nieodpłatnie od powiatu bielskiego 100 proc. akcji przedsiębiorstwa PKS w Bielsku-Białej. Prezes Związku i wójt Jaworza Radosław Ostałkiewicz powiedział, że nowy właściciel zamierza zreformować komunikację publiczną".

Więcej na: http://www.portalsamorzadowy.pl/gospoda ... 09552.html

https://www.facebook.com/PKSinfoPL/ - linki do najnowszych wiadomości ze świata transportu autobusowego w jednym miejscu.
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1930
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez Lubel » środa, 19 grudnia 2018, 09:50

  PKS w Bielsku-Białej udostępnił swoim pasażerom system dynamicznej informacji pasażerskiej, dzięki któremu każdy może sprawdzić rzeczywisty czas odjazdu autobusów z przystanków.

  System dostarcza informacji za ile minut przyjadą autobusy poszczególnych linii na przystanek w okresie najbliższych godzin. Czas podawany przez system może różnić się od rozkładowego, bo uwzględnia aktualne opóźnienia autobusu wywołane korkami na trasie lub wydłużonym postojem na przystankach.
  Rzeczywiste godziny odjazdów autobusów można sprawdzać na stronie stronie internetowej www.pksbielsko.kiedyprzyjedzie.pl oraz na aplikacji dostępnej w urządzeniach z systemem Android oraz Windows Phone.

  Na stronie www.kiedyprzyjedzie.pl sprawdzać można również rzeczywiste godziny odjazdów autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej.


Za: http://www.bielsko.info/18618-dynamiczn ... lsko-biala
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1930
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez Lubel » niedziela, 20 stycznia 2019, 17:29

  "W okresie od 16 do 31 stycznia bielski PKS testuje autobus marki Iveco Crossway 12LE zasilany gazem ziemnym (CNG)".


Za: Bielsko.INFO
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1930
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez Lubel » sobota, 2 marca 2019, 10:13

  W celu ułatwienia podróżowania turystom i przyjezdnym oraz zapewnienia większej przejrzystości siatki połączeń Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny przygotowuje się do numeracji linii PKS w Bielsku-Białej. Numery linii autobusowych PKS nie będą się pokrywały z numerami linii autobusowych MZK.

  W trakcie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński zapowiedział przywrócenie połączeń autobusowych, na które trzeba będzie wydać "dziesiątki miliardów złotych". Z deklaracji szefa partii rządzącej cieszą się przedstawiciele Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego.

  - Cieszy mnie, że politycy zaczęli wreszcie mówić o PKS-ach i komunikacji podmiejskiej. My w ramach Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego (BZPG) chwyciliśmy byka za rogi już blisko dwa lata temu. Teraz cieszymy się, że będziemy mogli otrzymać wsparcie dla naszych działań (liczymy przede wszystkim na subsydia finansowe dofinansowujące przejazdy naszych mieszkańców oraz zakupy nowej floty pojazdów przyjaznych środowisku) od władz centralnych - mówi Radosław Ostałkiewicz, przewodniczący Zarządu BZPG.

  Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny (BZPG) tworzy dziewięć gmin powiatu bielskiego, tj. Bestwina, Buczkowice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice i Wilkowice oraz Powiat Bielski.

  Związek został utworzony do prowadzenia zadań z zakresu transportu publicznego. Zadanie realizowane jest poprzez pperatora, którym jest PKS w Bielsku-Białej S.A.


Za: http://najnowsze.bielsko.info/19199-pks ... lsko-biala
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1930
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez Lubel » piątek, 19 kwietnia 2019, 10:34

  Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny poinformował o rozpoczęciu dwutygodniowych testów nowego autobusu. Tabor PKS-u tymczasowo zasilił mercedes citaro napędzany CNG.
  Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na dostawę 26 autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Pierwsze powinny trafić do PKS-u już w 2020 roku.


Za: https://beskidzka24.pl/bielski-pks-test ... us-na-cng/
Ostatnio bielski PKS testuje sporo pojazdów.
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1930
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Re: PKS Bielsko Biała

Postprzez Lubel » piątek, 14 czerwca 2019, 09:36

  Firma Solaris Bus & Coach jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na dostawę 26 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym (CNG) dla bielskiego PKS, który należy do Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego – poinformował we wtorek przewoźnik.

  Producent zaoferował autobusy za cenę brutto w wysokości 32,07 mln zł. Zadeklarował, że pierwszych 13 pojazdów dotrze do Bielska-Białej w ciągu 11 miesięcy od podpisania umowy, a pozostałe - pół roku później.

  Bielski przewoźnik poinformował, że bezpośrednio przed otwarciem ofert podana została maksymalna kwota, jaką skłonny jest przeznaczyć na zamówienie. To 32,6 mln zł.

  Prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego Radosław Ostałkiewicz informował w maju, gdy ogłaszano przetarg, że PKS chce zakupić autobusy o długości 12 m. W pojazdach zainstalowany zostanie system dynamicznej informacji pasażerskiej. Swobodnie będą z nich mogli korzystać niepełnosprawni.

  Ostałkiewicz mówił wówczas także, że 70 proc. kwoty na projekt, czyli ok. 22,6 mln zł, będzie pochodzić z funduszy UE. PKS zawarł z śląskim urzędem marszałkowskim umowę na dofinansowanie zakupu autobusów z Regionalnego Programu Operacyjnego.


Za: https://forsal.pl/artykuly/1416999,sola ... ln-zl.html