PKS Radom

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Tomek
 
Posty: 113
Dołączył: niedziela, 18 sierpnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Radomia

PKS Radom

Postprzez Tomek » sobota, 27 grudnia 2003, 22:05

W Radomiu trwają naciski na zarząd PKS Radom, aby przedsiębiorstwo uruchomiło stronę internetową. Jesteśmy chyba jedynym miastem wielkości prawie 250 tys. mieszkańców, które nie posiada strony interenetowej z rozkładami PKS. W firmie nie chcą nawet udostępnić rozkładu, aby zamiesczzano go na prywatnuch stronach. Nadzór nad przedsięwzięciem sprawuje Klub Radomianina Pozytywnie Zakręconego (http://www.radom.club.prv.pl)

Szczegóły z postępów akcji w kolejności chronologicznej:

http://www.wr.com.pl/index.php?option=n ... 5&Itemid=2

http://www.wr.com.pl/index.php?option=n ... 7&Itemid=2

http://www.wr.com.pl/index.php?option=n ... 4&Itemid=2
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>
 
Posty: 2853
Dołączył: niedziela, 23 lutego 2003, 02:00
Lokalizacja: Konin
Avatar użytkownika

Postprzez Gallux » sobota, 27 grudnia 2003, 23:40

Ale radomskie kursy chyba sa na szczescie w bazie http://www.rozklady.com.pl? Szukalem Radom - BB i znalazł. Ale faktycznie jakas strona ze wszystkimi kursami zebranymi do kupy by sie przydala. Tak BTW, kiedy rozklad PKS z Dworca w Radomi zniknal z netu? Bo z tego co pamietam, to chyba kiedys byl.
Tomek
 
Posty: 113
Dołączył: niedziela, 18 sierpnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Radomia

Postprzez Tomek » niedziela, 28 grudnia 2003, 14:10

A i owszem rozkład, ale PKS nie chcial udostępniać aktualizacji, a przecież nikt nie bedzie spisywał rozkładów z dworca i porówbywał, które kursy się zmieniły.

http://radom.ws/?s=rozkladpks - to m.in. jedna ze stron, na których rozkład miał pojawic sie w całości. Powód, dla którego tam się nie znzlazł ten sam co wyżej.
Arron
 

Postprzez Arron » niedziela, 28 grudnia 2003, 17:50

[size=75][quote="Tomek"]A i owszem rozkład, ale PKS nie chcial udostępniać aktualizacji, a przecież nikt nie bedzie spisywał rozkładów z dworca i porówbywał, które kursy się zmieniły.

http://radom.ws/?s=rozkladpks - to m.in. jedna ze stron, na których rozkład miał pojawic sie w całości. Powód, dla którego tam się nie znzlazł ten sam co wyżej.
[/size]

jakby ktoś chciał gdzieś jechać to ja mam gdzieś spisany jak znajdę to podam godziny. Jest natomiast rozkład busów z Radomia http://www.minibus.prv.pl
Tomek
 
Posty: 113
Dołączył: niedziela, 18 sierpnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Radomia

Postprzez Tomek » piątek, 26 marca 2004, 17:18

Udalo sie! Zmienil sie prezes i wystarczylo mu dwa miesicae, aby uruchomic strone. Malo tego, w hali radomskiego dworca PKS wczoraj uruchumiono kafejke internetowa, ktora dla posiadaczy biletow miesiecznych PKS Radom jest bezplatna!
Adres strony http://www.pksradom.pl
<a href="http://gornikpolski.prv.pl">Górnik Polski - lepszy niż Fakt, tańszy niż Wyborcza</a>
Arron
 

Postprzez Arron » poniedziałek, 29 marca 2004, 16:28

Stronka jest fajna aczkolwiek moim zdaniem jest parę niedoróbek w rozkładzie np. na rozkładzie ze Zwolenia autobus z Radomia przyjeżdża ale już na rozkładzie z Radomia brak autobusu odjeżdżającego o tej porze do Zwolenia. Podobnie np. Zwoleń - Ciepielów jedzie 5 autobusów ale wraca do Zwolenia tylko 1. Brak też autobusów Bodzentyn - Radom, Rzuców - Radom które są np. na http://www.rozklady.com.pl
KL_user
 
Posty: 57
Dołączył: wtorek, 31 sierpnia 2010, 07:57

Komunalizacja PKS Radom

Postprzez KL_user » czwartek, 22 września 2011, 15:18

Wczoraj całkiem znienacka skomunalizowano PKS Radom [url]http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/196/18176/Komunalizacja_PKS_Radom_i_Zeglugi_Szczecinskiej.html[/url] na rzecz okolicznych gmin: Szydłowiec, Orońsko, Kowala, Skaryszew, Gózd, Zwoleń, Jastrzębia i Jedlnia Letnisko.

Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie to, że większości z wymienionych wyżej Jednostek Samorządu Terytorialnego od dawna nie ma żadnych kursów lokalnych PKS lub są one do policzenia na palcach jednej ręki. I tak:
- Gmina Szydłowiec - całkowicie opanowana przez busy. Kiedyś był to rejon działania PKS Skarżysko-Kamienna, który został zlikwidowany już w 2007, a szczątkową działalność PKS Starachowice prowadził tam do wakacji 2010,
- Gmina Orońsko - całkowicie opanowana przez busy. Kiedyś był to rejon działania PKS Skarżysko-Kamienna, który został zlikwidowany już w 2007.
- Gmina Kowala - opanowana przez Chełmińską i Jarząbka (jeżdżą na trasie Radom - Wierzbica pojazdami pokroju Setra S215UL i S315UL). PKS Radom ma tu szczątkową ilość kursów. Spotyka się tu też 2 pary kursów PKS Starachowice rel. Radom - Kielce po trasie mocno okrężnej.
- Gmina Jastrzębia - PKS Radom w południowej części gminy został wyparty przez...MPK Radom z komercyjną linią "L". Część północna od lat stanowi rejon działania PKS Kozienice (obecnie szczątkowa ilość kursów).
- Gmina Jedlnia-Letnisko - komunikację w gminie zapewnia głównie trasa Radom-Kozienice zdominowana przez busy i pozostałe jeszcze kursy PKS Kozienice. Ponadto zagląda tu linia miejska "24", "26" i komercyjna MPK Radom "J".

Jak rozumiem gminy te poprzez komunalizację podejmują się organizacji od podstaw transportu zbiorowego na swoim terenie przy użyciu objętego przez siebie majątku. Jeśli taki proces rzeczywiście nastąpi, to będzie to pionierstwo na skalę ogólnopolską.

-------

Zarządzanie przejętym majątkiem będzie o tyle trudne, że rządzący tam przez kilka wcześniejszych lat pewien znany działacz z PO doprowadził firmę do ruiny. Przedsiębiorstwo na dobrą sprawę straciło wszytko co tylko dało się stracić. Nie podejmowano żadnej walki z konkurencją, na przystankach przestano wywieszać aktualne rozkłady, a większość taboru była bliska śmierci technicznej.
Za to obecny Prezes zdaje się, że ma trochę więcej "oleju w głowie". Ostatnio np. połatano trochę dziur w nawierzchni przy stanowiskach dworcowych.
FLOREK
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 628
Dołączył: wtorek, 12 stycznia 2010, 14:03
Lokalizacja: Siedlce

Re: Komunalizacja PKS Radom

Postprzez FLOREK » poniedziałek, 26 września 2011, 22:19

Komunikaty prywatyzacyjne
Komunalizacja PKS Radom i Żeglugi Szczecińskiej
Umowa nieodpłatnego przekazania udziałów PKS w Radomiu Sp. z o.o. na rzecz samorządu lokalnego to już 47 pomyślnie zakończony proces komunalizacji w branży przewozów osobowych od początku 2008 r, a w przypadku Żeglugi Szczecińskiej Sp. z o.o. to już druga komunalizacja spółki z branży morskiej w tym czasie. Od początku tej kadencji Minister Skarbu wydał zgodę na nieodpłatne przekazanie samorządom akcji 69 spółek.

Minister Aleksander Grad podpisał z Członkami Zarządu Związku gmin Podradomska Komunikacja Samochodowa, w skład którego wchodzi Gmina Szydłowiec, Orońsko, Kowala, Skaryszew, Gózd, Zwoleń, Jastrzębia i Jedlnia Letnisko umowę. Na jej mocy przekazane zostały nieodpłatnie 180.000 udziałów w spółce PKS w Radomiu Sp. z o.o. o łącznej wartości nominalnej 9.000.000. zł.

Minister Grad podpisał również umowę z Prezydentem Szczecina Panem Piotrem Krzystkiem nieodpłatnego przekazania na rzecz Miasta Szczecina 74.000 udziałów w spółce Żegluga Szczecińska Sp. z o.o. o łącznej wartości nominalnej 3.700.000. zł

Od początku kadencji MSP skomunalizowało 69 spółek. Dla porównania w latach 2005-2007 4 spółki zostały przekazane samorządom, a w latach 2001-2005 ani jedna.

Nowi właściciele PKS Radom i Żeglugi Szczecińskiej zobowiązali się przed Ministrem Skarbu Państwa do przedstawienia w ciągu najbliższych 8 miesięcy, 5-letniego planu rozwoju spółki. Program przekształceń własnościowych, konsekwentnie realizowany przez MSP, ma na celu zapewnienie rozwoju i restrukturyzacji spółek Skarbu Państwa, tak aby mogły one efektywnie i rzetelnie świadczyć swoje usługi oraz lepiej służyć społecznościom lokalnym. W najbliższym czasie planowana jest komunalizacja kolejnych spółek pozostających w nadzorze Ministerstwa Skarbu Państwa.
pajaskolski
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1605
Dołączył: piątek, 13 lipca 2007, 20:56
Lokalizacja: Katowice

Re: PKS Radom w internecie

Postprzez pajaskolski » piątek, 24 maja 2013, 23:13

Jakie kursy pospieszne obsługuje jeszcze PKS Radom?
anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1732
Dołączył: wtorek, 31 maja 2005, 23:17

Re: PKS Radom w internecie

Postprzez anek » piątek, 24 maja 2013, 23:50

Ty archeologu, Ty!

Ze stolicy: dzienna Wisła (uruchamiana z nią nocna odeszła) i nocna Szczawnica.
Lublin-Poznań i po powrocie Lublin-Łódź.
2 Wrocławie.
Łódź przez Piotrków bodaj 2 kursy z rana plus ten "świeży 5,7" przez Tomaszów.
Wakacyjne Krynica Morska i Władysławowo.
Niedawno była jeszcze Bydgoszcz, a duuużo wcześniej ciekawy nocny Lublin-Kudowa przez Radom, Częstochowę, Opole bodajże, mieli też Wisłę z Radomia przez odpaleniem "stołecznej".

[url=http://forum.infobus.pl/viewtopic.php?f=20&t=4675]Przydało by się połączyć wątki.[/url]
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>
 
Posty: 2227
Dołączył: czwartek, 16 października 2003, 02:00
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: PKS Radom w internecie

Postprzez TFZ » sobota, 25 maja 2013, 08:40

[quote="anek"]Ze stolicy: dzienna Wisła (uruchamiana z nią nocna odeszła)
Nie było nocnej Wisły, był dzienny i nocny Szczyrk, następnie nocny przestał jeździć i później dopiero kurs dzienny skrócono do Wisły.[quote]mieli też Wisłę z Radomia przez odpaleniem "stołecznej".
Ten kurs startował jako Radom ? Bielsko-Biała, potem został przedłużony do Radom ? Wisła, następnie do Warszawa ? Szczyrk wraz z dołożeniem nocnego bliźniaka i wejściem Polonusa, kolejno..., a nie, to już jest na górze.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
pajaskolski
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1605
Dołączył: piątek, 13 lipca 2007, 20:56
Lokalizacja: Katowice

Re: PKS Radom w internecie

Postprzez pajaskolski » sobota, 25 maja 2013, 10:05

[quote="anek"]Ty archeologu, Ty!

Ze stolicy: dzienna Wisła (uruchamiana z nią nocna odeszła) i nocna Szczawnica.
Lublin-Poznań i po powrocie Lublin-Łódź.
2 Wrocławie.
Łódź przez Piotrków bodaj 2 kursy z rana plus ten "świeży 5,7" przez Tomaszów.
Wakacyjne Krynica Morska i Władysławowo.
Niedawno była jeszcze Bydgoszcz, a duuużo wcześniej ciekawy nocny Lublin-Kudowa przez Radom, Częstochowę, Opole bodajże, mieli też Wisłę z Radomia przez odpaleniem "stołecznej".

[url=http://forum.infobus.pl/viewtopic.php?f=20&t=4675]Przydało by się połączyć wątki.[/url]

Archeologu, nawet mi się podoba :lol:
No właśnie o to chodzi, że kiedyś można to było zapamietać. Było w książce, można było poczytać, przypomnieć sobie. A teraz mamy: "nocna odeszła", "świeży 5,7", "niedawno była", "mieli też" => to wszystko jest dzisiaj w opinii mojej skromnej osoby typu archeo i wykluczonej cyfrowo mocno popier.... A pomysleć, że kiedyś miałem krajowy rozkład w małym palcu :roll:
e0n
 
Posty: 309
Dołączył: środa, 1 lipca 2009, 21:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: PKS Radom w internecie

Postprzez e0n » środa, 23 października 2013, 18:19

[quote="pajaskolski"]No właśnie o to chodzi, że kiedyś można to było zapamietać. Było w książce, można było poczytać, przypomnieć sobie. A teraz mamy: "nocna odeszła", "świeży 5,7", "niedawno była", "mieli też" => to wszystko jest dzisiaj w opinii mojej skromnej osoby typu archeo i wykluczonej cyfrowo mocno popier.... A pomysleć, że kiedyś miałem krajowy rozkład w małym palcu :roll:

W dzisiejszych czasach rynek przewozu osób jest zbyt dynamiczny na książeczki (szczególnie ten dalekobieżny) :wink: A w ostatnim czasie PKS Radom dość dużo eksperymentuje z pospiesznymi jak i zwykłymi :wink:
[url=http://imageshack.com/f/p4d3lWFuj][img]http://imagizer.imageshack.us/v2/480x400q90/904/d3lWFu.jpg[/img][/url]
Puławianim
 
Posty: 215
Dołączył: czwartek, 11 sierpnia 2011, 21:54

Re: PKS Radom

Postprzez Puławianim » piątek, 27 grudnia 2013, 14:02

W grudniu poleciało kilka kursów, przy kilkunastu ograniczono kursowanie.
Od 1 Stycznia zaś przestaje kursować podmiejska linia J.
Benny
 
Posty: 46
Dołączył: środa, 10 lipca 2013, 13:44
Avatar użytkownika

Re: PKS Radom

Postprzez Benny » czwartek, 9 stycznia 2014, 10:21

Mam pytanie co z kursami Radom - Iłża?
Zapraszam na moją stronę dotyczącą finansów osobistych - http://jakdorobic.com
Następna strona
Odpowiedz