PKS Szczecinek

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Re: PKS Szczecinek

Postprzez TFZ » środa, 26 września 2018, 09:32

[quote="Jarkie"][size=85]To że pasażerowie preferują te miejsca nic nie znaczy. Na biletach internetowych jest zapis "bilet uprawnia do zajęcia miejsca, ale miejsce, które należy zająć wyznacza kierowca pojazdu".[/size]
Ale piszesz o biletach Flixa czy e-podróżnika?
[quote][size=85]Kolejną sprawą jest to, że pozostawienie wolnych przednich miejsc pozwala kierowcy stwierdzić czy w autobusie są faktycznie wolne miejsca.[/size]
Bez przesady - wystarczy się w razie potrzeby przejść i zobaczyć, czy są wolne miejsca.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » czwartek, 27 września 2018, 22:02

Mam na myśli bilety z e-podróżnika. W rzeczywistości i tak każdy siada tam gdzie chce - "zakaz" dotyczy tylko pierwszych miejsc.

Wolne miejsca. Oczywiście może się przejść. Ale na kursach dalekobieżnych są większe odległości pomiędzy przystankami, a nie każdy ma taką pamięć, by dokładnie wiedzieć ile jest miejsc wolnych. Raczej kierowca nie będzie w każdym mieście chodzić i liczyć ;)
mickam
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez mickam » piątek, 30 listopada 2018, 23:41

W PKS ostateczny program naprawczy. Starosta: Upieram się przy funkcjonowaniu firmy

"W ubiegłym tygodniu w piątek Sąd Gospodarczy w Koszalinie wydał postanowienie, w którym przyjął wniosek o restrukturyzację sanacyjną oraz wyznaczyć jednocześnie restrukturyzatora dla PKS."

więcej na: https://szczecinek.com/artykul/w-pks-os ... ram/559354
http://mickam.flog.pl/
kasztelan54
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez kasztelan54 » środa, 2 stycznia 2019, 12:42

Z głównej infobusa, warte odnotowania. Jaka firma i jej aktualne sukcesy taki przyszły szef i zarządzanie. I chyba można już się domyślać gdzie trafi Wiadomo Kto gdy PKS O-n kiedyś padnie. O ile Autosan nie padnie pierwszy.
http://infobus.pl/autosan-ma-nowego-pre ... 11176.html
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » środa, 2 stycznia 2019, 13:27

PKS O-n kiedyś padnie

Możesz rozwinąć skrót?

Co do nowego prezesa, ja bym go tak na początku nie skreślał. A przy okazji pytanie czy Sz. P. Zasada ma jeszcze udziały w firmie?
kasztelan54
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez kasztelan54 » środa, 2 stycznia 2019, 13:51

PKS Olszyn/Olsztyński Bus. Drogi panów znanych z forum nieraz się przeplatały.

Autosan od jakiegoś czasu jest znacjonalizowany poprzez PGZ i po wtopie przetargowej odbudowuje swój wizerunek. A sukces pana prezesa w PKS Szczecinek był połowiczny, czego o Mobilisie nie można powiedzieć.
Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Matlik » środa, 2 stycznia 2019, 14:50

Obecny Autosan to całkiem inna spółka która zmieniła nazwę na Autosan i od Autosana Zasady odkupiła projekty.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » wtorek, 8 stycznia 2019, 07:40

Dzieci z gminy Biały Bór zostały po sylwestrze w domach. Zajęcia w szkołach zostały odwołane, a burmistrz Paweł Mikołajewski Nowy Rok przywitał z wielkim bólem głowy. Nie jest to jednak efekt noworocznego kaca, ale ogromnych problemów z dowozem dzieci do szkół. Spółka PKS Szczecinek nie podpisała z gminą Biały Bór umowy. Zignorowała też prośby o kontakt. Decyzją burmistrza lekcji miało nie być przynajmniej do 4 stycznia.

- PKS Szczecinek, który wygrał przetarg, nie podpisał umowy, przez co wprowadza nas w kłopoty. Brak zainteresowania pana, który jest restrukturyzatorem przedsiębiorstwa to jakieś nieporozumienie. Mieli zaproszenie do nas na poniedziałek na godzinę 12.00 na podpisanie umowy i nawet nie pofatygowali się napisać, że nie podpisują. Nie będę komentował takiej ignorancji - mówi burmistrz Paweł Mikołajewski. - W tej sytuacji odwołaliśmy zajęcia do piątku 4 stycznia, a w trybie zamówienia poza ustawą ogłaszamy przetarg na pół roku. Jesteśmy po rozmowach, 7 stycznia wszystko powinno wrócić do normy, ale już bez PKS Szczecinek. Z nimi nie będziemy już rozmawiać. Okazali się niepoważni.

To dla burmistrza było wyjątkowo kiepskie przywitanie nowego roku. - Jakoś na zabawę nie mam ochoty. Zawsze wychodzi na to, że muszę się borykać z problemami, które tworzą inni. Także mam znowu start roku “na petardzie” - zauważa.

Starosta szczecinecki Krzysztof Lis dowiedział się o tej sprawie też dopiero w sylwestrowy poniedziałek. Chociaż powiat szczecinecki jest właścicielem spółki PKS, to jednak w tej sytuacji starosta niewiele może zdziałać.

- Według mojej wiedzy i informacji jakie uzyskałem, kierowcy którzy obsługiwali ten kontrakt, zażądali podwyższenia płac z umów zleceń z 800 zł o dodatkowe 600 zł. Zarządca nie chciał się na to zgodzić, bo ze względu na prowadzony proces restrukturyzacji obniża płace wszystkim, a nie podwyższa. Udzielona podwyżka wygenerowałaby roszczenia u pozostałych pracowników - mówi starosta Lis.

Czy można w tej sprawie coś jeszcze zrobić? - Zależy to od zarządcy i burmistrza Pawła Mikołajewskiego. Może się okazać, że jak zleci, to z wolnej ręki i ogłosi nowy przetarg, to będzie o wiele drożej niż oferta PKS-u z dopłatą z tytułu wzrostu płac dla pracowników - zauważa starosta.

W końcu doszło do spotkania burmistrza z zarządcą spółki PKS Szczecinek. Starosta poinformował, że umowa zostanie podpisana, a burmistrz to potwierdził.

- Udało się dogadać. Problem rozwiązany. Podpisałem umowę z zarządcą. Przynajmniej na dzisiaj mam bezpieczne finanse i brak zmian. Nie spodziewałem się, ale jednak. Tyle, że to sygnał ostrzegawczy. Musimy mieć w tyle głowy różne warianty przyszłości - komentuje Mikołajewski. - Od poniedziałku autobusy wracają na trasy. Kierowcy ci sami, opiekunki te same. Byłem zdeterminowany, żeby robić drugie postępowanie na pół roku, ale nie mam pewności, czy stojąc pod ścianą nie dostałbym wyższej, droższej oferty. Będziemy srogim recenzentem poczynań PKS Szczecinek.

Za: http://iszczecinek.pl/artykuly/region/g ... li-glownej
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » wtorek, 8 stycznia 2019, 07:46

Lisek nie jest w stanie zapanowac nad tym cyrkiem. Niebawem PKS SZCZECINEK bedzie tylko wspomnieniem.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » środa, 9 stycznia 2019, 07:05

- Mamy dość zaciskania pasa w imię ratowania firmy, które zamienia się w zaciskanie pętli – mówi Marek Szymczak, wiceszef Solidarności w PKS Szczecinek. Po fiasku poniedziałkowych rozmów, a raczej ich próby, z sądowym restruktoryzatorem firmy, około 11 kierowców (na ponad 30) wzięło zwolnienia lekarskie.

We wtorek od rana posypał się więc rozkład jazdy, dotyczy to głównie połączeń szkolnych, ale i regularnych. - Nie dowieziono około 30 dzieci z naszej gminy do szkoły specjalnej w Świątkach – oburza się burmistrz Barwic Mariusz Kieling. – Zażądam wyjaśnień od PKS.

- Z tego co wiem, nie wyjechał jeden autobus na linię regularną Szczecinek – Biały Bór, ale szkolne jeżdżą – mówi burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski. On – i setki dzieci z rodzicami - chwile niepewności przeżył zaraz po Nowy Roku. – PKS Szczecinek wygrał przetarg na dowozy dzieci przez najbliższe półtora roku, ale do końca 2018 roku nie podpisał umowy – mówi. – Musiałem więc od 2 do 4 stycznia ogłosić wolne w szkołach w ramach godzin dyrektorskich. Ostatecznie restruktoryzator PKS umowę podpisał i autobusy jeżdżą.

- Umowy z kierowcami na Biały Bór podpisano do końca lutego, a co będzie potem? – mówi Marek Szymczak. Inni kierowcy mówią, że przetarg dla PKS jest nierentowny, bo za niespełna 400 tys. zł rocznie nie da się dowozić dzieci do szkół w gminie bez minimum 100 tys. zł straty. Pośrednio potwierdza to burmistrz Białego Boru, który mówi, że PKS Bytów był gotów wozić uczniów za pół miliona.

Załoga jest niezadowolona z z początkiem roku 2019 powrotu do starego regulaminu wynagradzania, który wiosną zeszłego roku niemal zakończył się strajkiem. Wtedy konflikt załagodzono podpisując porozumienie związków zawodowych z ówczesnym prezesem. W skrócie kierowcy mają teraz zarabiać 14 zł (było 18 zł) na godzinę jazdy i 7 zł postojowego. – To oznacza, że będziemy zarabiać jakieś 1,5 tysiąca zł, o tysiąc mniej niż do tej pory – mówi jeden z kierowców.

Edward Szysz, prezes PKS, ale na czas restrukturyzacji sądowej pozbawiony większości kompetencji, mówi, że sytuacja w firmie jest pod kontrolą. Dowozy funkcjonują, choć z problemami. – Organizujemy zastępstwa za tych, którzy są na zwolnieniach, musimy też ściągnąć autobusy, bo część stoi u chorujących kierowców – nasz rozmówca zapewnia, że nie dzieje się nic nadzwyczajnego, tylko wrócił stary regulamin wynagradzania. – Jak można skomentować to, że 1/3 kierowców bierze zwolnienia? Myślę, że nie zdają sobie sprawy, jak szkodzą firmie, gdy prowadzone są rozmowy z inwestorami zainteresowanymi kupnem firmy. Gdy dowiedzą się o roszczeniowej postawie załogi, mogą zrezygnować.

- Moim priorytetem jest, aby zapewnić dowozy dzieciom, a w dalszej kolejności dorosłym – zarządca PKS Przemysław Jedliński mówi, iż porozumienie z poprzednim prezesem po prostu wygasło, bo obowiązywało do końca roki i że dwukrotnie spotykał się z kierowcami i przedstawił im „brutalną prawdę o PKS”. Zapewnia też, że zarobki zmalały, ale nie aż o tysiąc złotych. – Prosiłem o dwa miesiące spokoju, że rozmawiam z kilkoma inwestorami, że to co się dzieje nie wpływa dobrze na te rozmowy. To co się stało z dowozami jest szantażem z wykorzystaniem dzieci, a ja jestem ostatnią osobą, która temu ulegnie.

- Moja rozmowa z zarządcą sądowym wyglądała tak, iż pan oświadczył mi, iż jego misja trwa do końca lutego, a on trzyma się wytycznych sądu – mówi Marek Szymczak. – W obecnym stanie, z leasingami, firma generuje 300 tys. zł strat miesięcznie.

Za: http://szczecinek.naszemiasto.pl/artyku ... id,tm.html
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » czwartek, 10 stycznia 2019, 11:57

Niestety kolejne kursy nie są wykonywanie przez przewoźnika, kierowcy nie przychodzą do pracy ponieważ protestują.
https://szczecinek.com/artykul/kierowcy ... nek/569796
Poprzednia strona
Odpowiedz