SuperPKS

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: SuperPKS

Postprzez Gallux » wtorek, 28 lutego 2017, 23:52

SuperPKS poinformował na FB, że busiki do Suwałk będą odjeżdżać z Gdyni.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » niedziela, 26 marca 2017, 15:37

PKS Suwałki ma od niedawna takie tablice kierunkowe na kursach Suwałki - Warszawa. Być może podobnie wyglądające tablice mają również inni przewoźnicy jeżdżący w ramach SuperPKS.

Obrazek
mickam
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mickam » niedziela, 26 marca 2017, 16:16

W Polonusie na liniach SuperPKS też takie mają.
http://mickam.flog.pl/
Matlik
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Matlik » niedziela, 26 marca 2017, 18:15

Taki Super, że na wyświetlacze nie ma :D
kpc21
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez kpc21 » niedziela, 26 marca 2017, 20:18

Taka tablica lepsza od wyświetlacza, gdzie trzeba czekać, aż przewiną się miasta.
rzaraz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez rzaraz » poniedziałek, 27 marca 2017, 06:42

Własnie. Jest informacja przez co jedzie i nie trzeba czekać, aż wyświetlacz łaskawie to wymieni...

Ekspert BusForum

Postprzez Matlik » poniedziałek, 27 marca 2017, 08:45

Szczególnie duża oszczędność czasu biorąc pod uwagę, że wyświetlacz widzę siedząc na ławeczce o każdej porze dnia i nocy, a żeby przeczytać tablice muszę podejść na 10 centymetrów ;)
cjk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez cjk » poniedziałek, 27 marca 2017, 11:20

Zgadzam się, że wyświetlacz jest bardziej czytelny, a co do wszystkich miejscowości pośrednich na tablicy/wyświetlaczu, to wg mnie powinny być na nich tylko najgłówniejsze miejscowości pośrednie, a nie tak jak na powyższej tablicy jakieś (z całym szacunkiem) Rajgrody i Stawiska. Wtedy na pewno będzie bardziej praktycznie dla pasażera :)
dominiczek95
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez dominiczek95 » poniedziałek, 27 marca 2017, 16:55

Nie wiem jak inni przewoźnicy biorący udział w projekcie "SuperPKS", ale Suwałki stosują klasyczne tablice kierunkowe (z przodu i w pierwszej bocznej szybie) oraz wyświetlacze ;)
dklunej
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez dklunej » poniedziałek, 27 marca 2017, 21:18

PKS Elbląg na pewno takie stosuje u siebie. Są tak czytelne, że jednak wolałem te mniej estetyczne, tradycyjne "dechy" kierunkowe z Elbląga. :P
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » poniedziałek, 27 marca 2017, 22:08

dominiczek95 napisał(a):Nie wiem jak inni przewoźnicy biorący udział w projekcie "SuperPKS", ale Suwałki stosują klasyczne tablice kierunkowe (z przodu i w pierwszej bocznej szybie) oraz wyświetlacze ;)

Zgadza się. W PKS Suwałki wyświetlacz nie stoi na przeszkodzie dla tradycyjnej tablicy kierunkowej - i odwrotnie.
Dodam tylko, że nie ma to żadnego związku z SuperPKS. Stosowanie wyświetlacza razem z tablicą dotyczy wszystkich tras (nie tylko Suwałki - Warszawa). Funkcjonuje zaś od dobrych kilku lat, kiedy jeszcze nikt nawet nie myślał że powstanie coś takiego jak SuperPKS.
Passenger
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Passenger » wtorek, 28 marca 2017, 11:40

Komentarz z FP SuperPKS:

Szanowni chcący podróżować SuperPKS na trasie Warszawa - Nowy Dwór Gdańsk. Ta podróż zamieni się w koszmar. Ostrzegam!!!! Nie idźcie ta drogą. SuperPKS ma na budynku PKS W-wa Zach. ogromny baner z napisem nowoczesna flota. Wiecie na czym polega ta nowoczesna flota? Na tym, że na trasie Warszawa - Trójmiasto jedzie bus bez WC. To jest SKANDAL!!!! W XXI w. podróżować bez WC!!!! Zanim wykupiłam bilet dzwoniłam na infolinię, z zapytaniem czy faktycznie linia obsługiwana jest przez busa z WC. Dostałam odp. twierdzącą. Jest to o tyle dla mnie istotne, że jestem po skomplikowanej operacji i niestety muszę często chodzić tam, gdzie król chodzi piechotą.Autokar nie miał wc a kierowca odp. mi, że to go nie obchodzi, że mogę chodzić to toalet na dworcach, gdzie się zatrzymywać będzie wg rozkładu. Ale ponieważ sam był palący wyobraźcie, że zrobił sobie 2 przerwy na papieroska!!!!!. Gdy poszłam do toalety na dworcu w Elblągu - nakrzyczał na mnie, że musiał czekać i mnie wypatrywać.W konsekwencji na tolalety wydałam więcej niż kosztował bilet, kupiony w promocji!!! Kolejny minus to to, że kierowca nie numeruje - nie okleja bagaży. Stwierdził, że nie ma na to czasu. Nie kontrolował również wydawania bagaży - tak więc każdy mógł podejść i zabrać sobie torbę. Kolejny minus - Kierowca nie miał czasu na oklejanie bagażu ale znalazł czas w W-Wie zach. na papieroska - tzn. na przystanku startu. Krzyczał na ludzie, że tylko z biletami wpuszcza. Nagle wpuścił bez biletu pana, który przeszedł się po całym autokarze i rozdawał wszystkim karteczki z długopisami, po czym wracając z końca autobusu żądał pieniążków na niewiadomy cel charytatywny. Kolejny minus - w busie nie działało WIFI, kierowca odp., że hasło to jakoś od 1 do 8 trzeba próbować - on jest od kierowania. Kolejny: ten sam bus jadący z Trójmiasta o 8.00 wraca później z Wwy o 15.10 - znów bez WC - ale o tym już było. Chodzi i brud. Pełno piachu!!!, brak woreczków na śmieci. Na siedzeniu przyklejona guma do rzucia, która sobie jeździ tam i z powrotem. Drogie SUPERPKS - szkoda tak nowego auta na kierowców brudasów. Tak wiem, sami pasażerowi nie są bez winy. Ale zamieść można zwłaszcza, że jest ok. 2 h przerwy miedzy kursami. Woreczki majątki też nie kosztują.Kolejny: bus spóźnił się do końcowej stacji o 15 min. to dużo zwłaszcza, gdy ma się połączenia dalej. Kierowca nawet nie przeprosił.Jedynym plusem są super wyprofliowane i wygodne siedzenia. PolskiBuS takich wygodnych nie ma - ale ma organizację - zawsze jadą 3 osoby z obsługi. Jeden wpuszcza, drugi dba o bagaże. No i mają WC. Nigdy więcej z wami nie pojadę.Jedzcie sami całą trasę bez wejścia do WC - zobaczycie jak to miło!!!!

flaster86

Postprzez flaster86 » środa, 29 marca 2017, 18:08

kolejny PKS dołączył do platformy superpks, a mianowicie PKS Bytów - https://www.superpks.pl/aktualnosci/ust ... nica-zdroj
marudny

Postprzez marudny » środa, 29 marca 2017, 19:33

"W projekcie obecnie udział biorą: PKS Elbląg i PKS Suwałki, PKS Polonus, Lubelskie Linie Autobusowe, PKS Tarnobrzeg, oraz PKS Bytów. "

Nawet nie zdają sobie sprawy że nie ma już PKS Suwałki tylko od początku roku jest to PKS Nova.
oizyp

Postprzez oizyp » sobota, 1 kwietnia 2017, 13:09

Nie wiem czy już gdzieś ktoś pisał ale Polonus obsługuje Sandomierz w ramach SuperPKS.
Poprzednia stronaNastępna strona