SuperPKS

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: SuperPKS

Postprzez Jarkie » czwartek, 9 lutego 2017, 13:05

Gallux napisał(a):
Szanowni Pasażerowie!
Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu Sp. z o.o. informuje, że od dnia:

01.02.2017r. (środa) kursy relacji:
godz. 5:50 Gdańsk - Elbląg - Suwałki
godz. 14:00 Suwałki - Elbląg - Gdańsk
Nie będą wykonywane.

Coś ten SuperPKS się zwija. Kilka dni później z rozkładów zniknął kolejny kurs, tym razem Warszawa - Suwałki w wykonaniu PKS Polonus Warszawa, informacja potwierdzona również bezpośrednio w Polonusie.
Wg polonusowej geolokalizacji, Scania "z linii suwalskiej" #I026 (WE 1319X) właśnie wykonuje kurs do Koszalina o 10:45.
rzaraz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez rzaraz » piątek, 10 lutego 2017, 12:44

Jarkie napisał(a):Coś ten SuperPKS się zwija.

Na pewno nie istnieje w pierwotnej wersji. Na początku miały być to komfortowe autobusy konkurujace z PB. A teraz jak widać wchodzi w to busiarstwo pospolite...

Postprzez flaster86 » poniedziałek, 20 lutego 2017, 12:04

Dosyć niespodziewany przewoźnik (PKS Tarnobrzeg) ze swoją linią do Gdańska dołączył do SuperPKS z - https://www.superpks.pl/aktualnosci/tar ... o-superpks
Gallux
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Gallux » poniedziałek, 20 lutego 2017, 12:09

W ramach nowo uruchomionej linii Tarnobrzeg ? Gdańsk autobus będzie kursował raz dziennie w każdą stronę. Podróż zaczyna się w Tarnobrzegu na dworcu autobusowym o godzinie 05:25[...]

Ludzie! To połączenie funkcjonowało już w latach 90. SuperPKS chyba próbuje promować się jak pewna pani polityk, która rzucała hasła typu: "Polska na nowo"...
mickam
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mickam » poniedziałek, 20 lutego 2017, 17:02

Tak naprawdę to SuperPKS to jakiś wymysł Teroplanu. Jak widać nie do końca dopracowany, jakoś ich działania wyglądają na partyzanckie. Wydaje mi się, że próbują zintegrować PKSy, ale jest to bardzo ciężkie. Większość linii dalekobieżnych PKS jest szczątkowa, więc nie ma i co oferować. Miały być Scanie, a wszyscy widzą co jest. Miszmasz i dziwna mieszkanka co mają PKSy na stanie w taborze. Ta marka ma marne szanse na przetrwanie.
p.s. E-podróżnik już zaczął promować na PKSach tanie-epodróżowanie, pojawiły się na autobusach reklamy - bilety od 1 zł. Lepiej gdyby tak rozwijali swoją siatkę sprzedaży - jakieś wsparcie marketingowo - sprzedażowe dla przedsiębiorstw, a nie zabawa w jakiś dziwny twór jakim jest SuperPKS.
http://mickam.flog.pl/
rzaraz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez rzaraz » poniedziałek, 20 lutego 2017, 17:28

Dopracowyny to pomysł moze i był. Ale się wysypał.... :) Połączeń dalekobieżnych PKS jest dosyć sporo, ale nie są one do połączenia pod jedną marką dobrowolnie. Różne interesy i tyle.

Ekspert BusForum

Postprzez j.centkiewicz » czwartek, 23 lutego 2017, 12:55

Suwałki mają zamiar wycofać się w niedalekiej przyszłości z przedsięwzięcia SUPERPKS...
kasztelan54
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez kasztelan54 » czwartek, 23 lutego 2017, 15:36

Czy powód to scalenie Suwałk z Białymstokiem w ramach PKS Nova czy jeden wielki niewypał tego projektu?
rzaraz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez rzaraz » czwartek, 23 lutego 2017, 16:33

j.centkiewicz napisał(a):Suwałki mają zamiar wycofać się w niedalekiej przyszłości z przedsięwzięcia SUPERPKS...

Nie dziwię się. A tak w ogóle to myślę, że każdy PKS w e-podrozniku będzie sprzedawany jako SuperPKS wkrótce. Zresztą busiarzy też do tego dorzucą....

Fachowiec BusForum

Postprzez dklunej » czwartek, 23 lutego 2017, 19:37

Dzisiaj się mijałem z tarnobrzeską Bovą oklejoną w barwy SuperPKS, która jechała do Gdańska. Natomiast potem mijałem się z suwalskim Volvo - też oklejonym w te barwy - na kursie z Olsztyna do Suwałk. 8-)

Piszę tutaj, bo po numerach nie pamiętam wozów, a i też tyczy się tego tematu. :P

kasztelan54 napisał(a):Czy powód to scalenie Suwałk z Białymstokiem w ramach PKS Nova czy jeden wielki niewypał tego projektu?

Nie zdziwi mnie, że z obu powodów. Nie ukrywajmy - założenia stworzenia polskiego "Flixbusa" były ok (powiedzmy), ale w praktyce wyszło Teroplanowo, czyli byle jak, na odpierdziel i z dużym wyminięciem od pierwotnych planów.
kasztelan54
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez kasztelan54 » czwartek, 23 lutego 2017, 19:49

Z początku kibicowałem temu projektowi bo od początku nie ukrywali tego że będą robić to co robi PolskiBus teraz czyli sprzedaż biletów na różnych przewoźników pod wspólną marką i akcentowano że to polski projekt. W zamian za to kompletny brak reklamy (nawet nie wszystkie wozy okleili na żółto-czarno), brak pomysłu aby to pociągnąć i wisienka czyli SuperPKS+. Takie coś to by mogło działać na krótkich odcinkach z miasta do lotniska (WizzAir ma podobne vany) ale nie na odcinku kilkuset kilometrów z Bydgoszczy do Wrocławia i to jeszcze po łuku.
flaster86

Postprzez flaster86 » czwartek, 23 lutego 2017, 22:11

dklunej napisał(a):Dzisiaj się mijałem z tarnobrzeską Bovą oklejoną w barwy SuperPKS, która jechała do Gdańska. Natomiast potem mijałem się z suwalskim Volvo - też oklejonym w te barwy - na kursie z Olsztyna do Suwałk. 8-)
Piszę tutaj, bo po numerach nie pamiętam wozów, a i też tyczy się tego tematu. :P
Nie zdziwi mnie, że z obu powodów. Nie ukrywajmy - założenia stworzenia polskiego "Flixbusa" były ok (powiedzmy), ale w praktyce wyszło Teroplanowo, czyli byle jak, na odpierdziel i z dużym wyminięciem od pierwotnych planów.

Zgadzam się z powyższym, jednak na podstawie tego co Pan piszę, to przewoźnicy chyba sami nie traktują udziału w tym projekcie jakoś specjalnie poważnie...
Może wcale nie rozumieja na czym polega ten projekt? Może sam projekt sam w sobie jest niejasny? Sam nie wiem..... Wydaje mi się, że kogo jak kogo ale naszych rodzimych PKS-ów to nie da się zreformować...
dominiczek95
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez dominiczek95 » czwartek, 23 lutego 2017, 22:14

To i ja coś dodam od siebie jeśli chodzi o tabor. Wczorajszy kurs z Suwałk do Warszawy o godzinie 08:00 obsługiwało Tourismo #BS 53665. Oczywiście auto to nie jest obklejone w barwy SuperPKSu, a kurs obsługiwał kierowca, który ma na stanie powyższy autobus...
Konradix
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Konradix » piątek, 24 lutego 2017, 09:11

flaster86 napisał(a): Wydaje mi się, że kogo jak kogo ale naszych rodzimych PKS-ów to nie da się zreformować...

Wszystko się da tylko trzeba odpowiednich ludzi do tego a nie kolegów z partii.
"Śilnik, skrzynia, mostu wycie... Autobusy ponad Życie" (PKS Krasnystaw [*] , PKS Tomaszów Lub. [*] , PKS Kraśnik [*], PKS Biała Podlaska [*], PKS Puławy [*])
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » niedziela, 26 lutego 2017, 22:11

dominiczek95 napisał(a):To i ja coś dodam od siebie jeśli chodzi o tabor. Wczorajszy kurs z Suwałk do Warszawy o godzinie 08:00 obsługiwało Tourismo #BS 53665. Oczywiście auto to nie jest obklejone w barwy SuperPKSu, a kurs obsługiwał kierowca, który ma na stanie powyższy autobus...

Widziałem to Tourismo w Augustowie, początkowo myślałem że pojechało do Białegostoku :) Kilka razy już pisałem że przyczyną takich "kwiatków" jest oklejenie tylko tyle autobusów ile jest kursów - bez pojazdów rezerwowych. W sytuacji awaryjnej trzeba wysłać inny autobus, chociaż od strony komfortu jazdy Tourismo z SuperPKS nie różni się niczym od tego które tego dnia pojechało do Warszawy.
Jednak wysyłanie "warszawskich" autobusów na inne trasy jest dla mnie niezrozumiałe. Tym bardziej na kurs w godzinie zbliżonej do wyjazdu do Warszawy...
Poprzednia stronaNastępna strona