PPKS Nowy Targ -> Afera paliwowa

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>
 
Posty: 1675
Dołączył: czwartek, 15 sierpnia 2002, 02:00
Lokalizacja: Oświęcimia
Avatar użytkownika

PPKS Nowy Targ -> Afera paliwowa

Postprzez Leszek Matula » środa, 21 stycznia 2004, 18:12

[color=darkred]Afera paliwowa w PKS[/color]


Zarządca PKS w Nowym Targu został aresztowany w związku aferą paliwową wykrytą w tej firmie. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawę prowadzi katowicka Prokuratura Okręgowa. Jej rzecznik, prokurator Tomasz Tadla poinformował, że podejrzany Władysław N. został zatrzymany pod zarzutem przyjęcia ponad 90 tysięcy złotych łapówki w zamian za dostarczanie paliwa jednej z firm.

W sprawę zamieszanych jest także kilka innych osób. Katowicka prokuratura podejrzewa je o łapownictwo, handel paliwem oraz pranie brudnych pieniędzy.

Ze względu na dobro prowadzonego śledztwa prokuratura nie udziela bliższych informacji.

"Mogę potwierdzić, że Władysław N. został zatrzymany pod zarzutem przyjęcia łapówki w wysokości powyżej 90 tys. zł w zamian za dostarczanie paliw jednej z firm. Zarządca PKS został aresztowany. Podstawową przesłanką zastosowania takiego środka zapobiegawczego była przede wszystkim obawa matactwa i kara, jaka grozi podejrzanemu" - powiedział Tadla.

Wiadomo nieoficjalnie, że poza przyjmowaniem łapówek i nieprawidłowościami przy obrocie paliwami chodzi w niej też o pranie brudnych pieniędzy.

Z nieoficjalnych informacji wynika że poza szefem nowotarskiego PKS, Centralne Biuro Śledcze zatrzymało kilka innych osób. Prokuratura, choć potwierdza to, nie informuje, ile ich było i jakie zarzuty zostały im przedstawione.

PAP/IAR, MD /2004-01-21 14:46:00
Radosław Bąk
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1001
Dołączył: sobota, 3 stycznia 2004, 17:07
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Radosław Bąk » czwartek, 22 stycznia 2004, 02:22

No proszę. Skąd ja to znam? :wink: Nie ma to jak zarządcy komisaryczni PPKS. Za coś takiego to go powinni rozjechać autosanikiem. Aparatczyki :evil: :evil: :evil: Tak być nie może! Ten gość teraz powinien być skończony do końca życia. Jeszcze powininien pociągnąć za sobą tego, co go mianował na stanowisko. Mam nadzieję, że porządnie prał te brudne pieniądze, bo za samo łapówkarstwo wiele nie dostanie. Może tak dodatkowo pozwać za straty finansowe (była groźba upadku PKS jak w Żywcu, czy nie?) Tak już niestety jest, jak się rządzi nie swoim. :evil: :evil: :evil: 90 tys. Nasz to się złakomił na 15.

A właśnie, co się dzieje z byłym komanderem PPKS Żywiec, Kazimierzem S. i szefem Bohurexu Grzegorzem H.?