PKS Mrągowo nie chce Connexu

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Piotrek
 
Posty: 238
Dołączył: wtorek, 25 listopada 2003, 16:39
Lokalizacja: Białystok
Avatar użytkownika

PKS Mrągowo nie chce Connexu

Postprzez Piotrek » piątek, 16 kwietnia 2004, 14:32

Inwestorem w PKS Kętrzyn i Mrągowo będzie Connex Polska, jedna z większych firm zagranicznych na rynku komunikacji publicznej w kraju - zdecydował wojewoda Stanisław Szatkowski. Jerzy Szczepanik, dyrektor Wydziału Skarbu Państwa i Przekształceń Własnościowych w Urzędzie Wojewódzkim twierdzi, że to najlepsza z możliwych decyzja.


- Zadaniem komisji było przede wszystkim ustalenie wiarygodności finansowej firmy Connex - mówi. - Zebrane przez nas opinie są pozytywne. Firmę po prostu stać na przeprowadzenie inwestycji, unowocześnienie PKS-ów i utrzymanie poziomu zatrudnienia.
Innego zdania są pracownicy PKS Mrągowo zrzeszeni w związku zawodowym NSZZ Solidarność. Zapowiadają wszczęcie sporu zbiorowego z wojewodą. Wczoraj większość z nich w przeprowadzonym przez "Solidarność" sondażu opowiedziała się przeciwko Conneksowi. Powód? Boją się zwolnień.
- Pakiet socjalny proponowany przez Connex nie daje nam żadnych gwarancji na to, że nie zostaniemy zwolnieni. Takie gwarancje dawał nam odsunięty od negocjacji PKS Grodzisk Mazowiecki - mówią pracownicy PKS Mrągowo. - Pójdziemy na bruk, a na nasze miejsce przyjdą młodzi. Zgodzą się oni na gorsze umowy, bo wiadomo, że o pracę trudno.

Do podpisania umowy na prywatyzację PKS-ów w Kętrzynie i Mrągowie z firmą Connex zostało około dwóch miesięcy. Urzędnicy wojewody potrzebują do jej zawarcia pozwolenia MSWiA na przejęcie PKS-ów przez inwestora zagranicznego.

Jeśli rozpocznie się spór zbiorowy, a żądania związkowców nie zostaną spełnione, do strajku w PKS-ach już tylko krok.

http://www.wm.pl
cron