Connex to Take Over PKS Torun in Poland

Przedsiębiorstwa przewozowe w komunikacji międzymiastowej

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

rafael

Connex to Take Over PKS Torun in Poland

Postprzez rafael » wtorek, 22 czerwca 2004, 10:44

Connex is selected by the Kujawsko-Pomorskie region as the best partner for the take over of 51 percent of regional bus company PKS Torun.

Connex will take over the operation from July 1, 2004. PKS Torun is one of the largest public transport companies in Poland with 330 employees, 102 buses and a yearly turnover of about 4.5 million euro. The company is located in Torun, a historical city with more than 200,000 inhabitants, located in the northern part of Poland.

“The acquisition of PKS Torun confirms Connex leading position in private passenger transport in Poland. It creates a gateway to the Polish seaside for our operations,” says Tomasz Rochowicz, deputy managing director of Connex in Poland.

The take over opens up opportunities in a new region where Connex has not been present earlier and where other public transportation companies will be delegated to private companies in the near future.

"PKS Torun is one of the largest public transport companies in Poland..." ?? :-?
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Connex to Take Over PKS Torun in Poland

Postprzez seba » wtorek, 22 czerwca 2004, 14:30

[quote="rafael"]"PKS Torun is one of the largest public transport companies in Poland..." ?? :-?

There is not small firm, neither large. In poland are more greatest public transport firm.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » wtorek, 22 czerwca 2004, 15:27

[size=75]Connex is selected by the Kujawsko-Pomorskie region as the best partner for the take over of 51 percent of regional bus company PKS Torun.[/size]

Ja to jestem ciekaw czy Connexiarze tez tak biadola jak niektorzy PKSowcy jacy to busiarze sa wredni, nieuczciwi, ze nie maja bileterek, ze ich podjezdzaja, czy pisza blagalne petycje do wladz o likwidacje busow.
No bo chyba o ile komunalnego czy panstwowego PKSu to wladza bedzie bronic kosztem innych, ale w przypadku Connexu to chyba wladzuchna niekoniecznie sie bedzie chciala wtracac w rozgrywki miedzy prywaciarzami.
rafael

Postprzez rafael » wtorek, 22 czerwca 2004, 20:37

[quote="seba"][quote="rafael"]"PKS Torun is one of the largest public transport companies in Poland..." ?? :-?

There is not small firm, neither large. In poland are more greatest public transport firm.

Hej, ja doskonale mówię po polsku! Wprawdzie moja rodzina pochodzi z Francji, ale to było daaawno temu. :) Mój błąd bo nie podałem źródła. :roll: Przedstawioną informację znalazłem na stronie Connexu, a trochę mnie zdziwiło stwierdzenie, że jest to jedna z największych firm transportu publicznego w Polsce. Z liczbą ok. 100 autobusów jest to raczej średniak wśród PKSów, a jeszcze przecież komunikacje miejskie to również transport publiczny.

Niemniej trzeba przyznać, że Connex rośnie w siłę i w sumie chyba to dobrze?

Ps. Korzystając z okazji, jako że jestem nowy na forum (wcześniej tylko zaglądałem), pragnę się przedstawić. Nazywam się Rafał, mieszkam obecnie na peryferiach Warszawy, a wcześniej zamieszkiwałem samą stolicę, a także miałem krótki, około roczny epizod mieszkania w Radomiu. Na co dzień pracuję w dużej firmie transportowej, wprawdzie mamy tylko ok. 50 środków przewozowych, ale za to latających. :wink: Osobiście wolę to co jeździ po ziemi, niż to co lata, stąd moja obecność tutaj.
Witam wszystkich!
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » środa, 23 czerwca 2004, 06:51

[quote] Hej, ja doskonale mówię po polsku! Wprawdzie moja rodzina pochodzi z Francji, ale to było daaawno temu. :) Mój błąd bo nie podałem źródła. :ro
Ps. Korzystając z okazji, jako że jestem nowy na forum (wcześniej tylko zaglądałem), pragnę się przedstawić. Nazywam się Rafał, mieszkam obecnie na peryferiach Warszawy, a wcześniej zamieszkiwałem samą stolicę, a także miałem krótki, około roczny epizod mieszkania w Radomiu. Na co dzień pracuję w dużej firmie transportowej, wprawdzie mamy tylko ok. 50 środków przewozowych, ale za to latających. :wink: Osobiście wolę to co jeździ po ziemi, niż to co lata, stąd moja obecność tutaj.
Witam wszystkich!

Witamy! Witamy! Zapraszamy do dyskusji. Widze ze stolica ma coraz mocniejszą reprezantacje na BusForum - i dobrze ze tak jest :)

Pozdrawiam
Leszek - admin :)
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » środa, 23 czerwca 2004, 13:44

[quote="rafael"]
Hej, ja doskonale mówię po polsku! Wprawdzie moja rodzina pochodzi z Francji, ale to było daaawno temu. :) Mój błąd bo nie podałem źródła. :roll: Przedstawioną informację znalazłem na stronie Connexu, a trochę mnie zdziwiło stwierdzenie, że jest to jedna z największych firm transportu publicznego w Polsce. Z liczbą ok. 100 autobusów jest to raczej średniak wśród PKSów, a jeszcze przecież komunikacje miejskie to również transport publiczny.

To takie buty! Myślałem że pochodzisz z innego kraju.
PS Mój też błąd bo nie spojrzalem skad jesteś.
[quote="rafael"]Niemniej trzeba przyznać, że Connex rośnie w siłę i w sumie chyba to dobrze?
Chyba dobrze, może w końcu zlikwidują "puste" kursy oraz nieracjonalne zagospodarowanie autobusów przez dyspozytorów (na kursie lokalnym który ma 15 km i polega na objechaniu po okolicznych wsiach można spotkać Jelcz T120MB :-?
[quote="rafael"]
Witam wszystkich!

Również witam!
I.Q.
<i>BusForum</i>

Postprzez I.Q. » czwartek, 24 czerwca 2004, 00:02

[quote="Leszek Matula"]Witamy! Witamy! Zapraszamy do dyskusji. Widze ze stolica ma coraz mocniejszą reprezantacje na BusForum - i dobrze ze tak jest :)

Pozdrawiam
Leszek - admin :)

No... ale wiesz... coś z tym trzeba zrobic. Cos sie nam Oświęcim opuścił, nikt nowy sie nie loguje... ;-)
Odpowiedz