[Bydgoszcz] Zabytek stanie na torach

Wszelkie dyskusje o tramwajach

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Bydgoszcz] Zabytek stanie na torach

Postprzez NDT » czwartek, 25 stycznia 2007, 07:40

http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,3873554.html

[quote]Miasto dało 200 tys. zł na remont starego tramwaju, który latem stanie przy ul. Długiej. Będzie się w nim mieścić Centrum Informacji Turystycznej.

Tramwaj N150 pochodzi z lat pięćdziesiątych. Jeszcze do 1990 r. kursował po Bydgoszczy, później został wycofany z trasy i zastąpiony przez nowsze pojazdy. Od tamtego czasu niszczeje w zajezdni tramwajowej. Wkrótce jednak odzyska dawny blask. Władze miasta przeznaczyły 200 tys. zł na odnowienie wozu. Remontem zajmie się stowarzyszenie ,,Bydgoska Starówka", które jest pomysłodawcą postawienia starego tramwaju przy ul. Długiej.

- Przywrócimy mu dawną świetność. Będzie wyglądał tak jak kiedyś - zapewnia Piotr Garsztka z ,,Bydgoskiej Starówki".

Na razie członkowie stowarzyszenia zbierają konieczne dokumenty i pozwolenia. - Zamierzamy uporać się z tym do końca lutego. Później bierzemy się już za remont - wyjaśnia Garsztka.

Odnowiony pojazd nie będzie jednak jeździł. Zostanie na stałe zamontowany na kawałku torów tramwajowych u zbiegu ul. Długiej i Jana Kazimierza. W środku powstanie Centrum Informacji Turystycznej. Będzie można kupić tam mapy, pocztówki oraz pamiątki związane z naszym miastem. Każdy będzie mógł się również dowiedzieć, co w Bydgoszczy warto zobaczyć, a także, gdzie można tanio i wygodnie przenocować i zjeść.

Przedstawiciele stowarzyszenia chcieliby uruchomić Centrum Informacji Turystycznej w zabytkowym tramwaju na początku czerwca.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]