[Toruń] Nocny tramwaj zostaje

Wszelkie dyskusje o tramwajach

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

[Toruń] Nocny tramwaj zostaje

Postprzez NDT » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 07:36

http://miasta.gazeta.pl/torun/1,48723,3881067.html

[quote]Nocna linia 1N miała jeździć tylko do połowy lutego. MZK zdecydował się jednak utrzymać kursy.

Pierwszy nocny skład wyjechał na toruńskie tory na początku grudnia. Próbne kursy planowano do końca 2006 r. O przyszłości linii mieli zdecydować sami pasażerowie, a raczej ich zainteresowanie tramwajem 1N. MZK zdecydował się najpierw przedłużyć testy do nocy z 17 na 18 lutego. Teraz jednak miejski przewoźnik zdecydował, że utrzyma kursy do odwołania. - Chcieliśmy pozostawić pasażerom możliwość wyboru - mówi Sylwia Kowalska, rzecznik prasowy MZK. - Obecnie więc mają do dyspozycji trzy linie nocne: autobusowe 01 i 02 oraz tramwajową 1N.

Rzecznik MZK przyznaje, że nocny tramwaj cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. 1N kursuje z ul. Reja do pętli na Olimpijskiej. Jeździ tak jak dzienna "jedynka", ale tylko w weekendy (w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę) i święta. Składy robią po pięć kursów w obie strony.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 11:09

Jak się chce, to się potrafi. Szkoda, że w Warszawie jest to nierealne (pomimo, że 640 miała całkiem spore zapełnienie)...
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 13:53

Pytanie tylko, po co coś takiego ma jeździć. Nie widzę osobiście żadnego uzasadnienia.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » poniedziałek, 29 stycznia 2007, 22:20

[quote="TFZ"]Pytanie tylko, po co coś takiego ma jeździć. Nie widzę osobiście żadnego uzasadnienia.

Przecież masz napisane:
[quote] (...) Chcieliśmy pozostawić pasażerom możliwość wyboru
;D
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 30 stycznia 2007, 14:43

[quote="TFZ"]Pytanie tylko, po co coś takiego ma jeździć. Nie widzę osobiście żadnego uzasadnienia.

Tramwaj jest tańszy w eksploatacji… tylko tyle i aż tyle ;-)

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » wtorek, 30 stycznia 2007, 16:24

[quote="Locutus"][quote="TFZ"]Pytanie tylko, po co coś takiego ma jeździć. Nie widzę osobiście żadnego uzasadnienia.

Tramwaj jest tańszy w eksploatacji… tylko tyle i aż tyle ;-)

Pozdrawiam!
LOKI

Ale w tramwaju dokonuje się więcej zniszczeń. ;/
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 30 stycznia 2007, 21:06

Dlaczego ?

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » wtorek, 30 stycznia 2007, 21:41

[quote="Locutus"]Dlaczego ?

Bo z tego co wiem, to im dłuższy pojazd, tym chuligani więcej Go niszczą. Kierowca nie jest w stanie upilnować, co się dzieje z tyłu pojazdu tudzież w drugim członie. Poza tym w tramwaju jest więcej rzeczy do zniszczenia, co także korci chuliganów. :/
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » środa, 31 stycznia 2007, 10:27

Jeśli dadzą solówkę, to długość jest zbliżona do długości autobusu... Natomiast problemy są z eksploatacją, a właściwie z nocną konserwacją sieci i torowisk...
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 31 stycznia 2007, 16:29

[quote="NDT"]Bo z tego co wiem, to im dłuższy pojazd, tym chuligani więcej Go niszczą.

A w przypadku solówki?
[quote="NDT"]
Kierowca nie jest w stanie upilnować, co się dzieje z tyłu pojazdu tudzież w drugim członie.

No ale to dotyczy również autobusów przegubowych, a nie tylko przegubowych tramwajów...

Zresztą to i tak nie dotyczy Torunia, bo AFAIK nie eksploatuje się tam ani przegubowych tramwajów, ani przegubowych autobusów...
[quote="NDT"]
Poza tym w tramwaju jest więcej rzeczy do zniszczenia, co także korci chuliganów. :/

Jak to: więcej rzeczy do zniszczenia? Możesz rozwinąć swoją myśl?

Pozdrawiam!
LOKI
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » środa, 31 stycznia 2007, 16:40

[quote="Locutus"][quote="NDT"]Bo z tego co wiem, to im dłuższy pojazd, tym chuligani więcej Go niszczą.

A w przypadku solówki?

Wtedy zapewne nie było by tylu zniszczeń.
[quote="NDT"]
Poza tym w tramwaju jest więcej rzeczy do zniszczenia, co także korci chuliganów. :/

Jak to: więcej rzeczy do zniszczenia? Możesz rozwinąć swoją myśl?[/quote]
Chodzi mi o to, że w tramwajach jest więcej przedmiotów, które można by urwać, porysować, podrapać itp. W przypadku autobusu nie ma aż takiego zagrożenia.
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » środa, 31 stycznia 2007, 17:10

W Toruniu na liniach nocnych jest dwu osobowa obsada konduktorska.
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » środa, 31 stycznia 2007, 17:38

[quote="seba"]W Toruniu na liniach nocnych jest dwu osobowa obsada konduktorska.

A tego nie wiedziałem. :)
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » czwartek, 1 lutego 2007, 17:01

Tak sobie wyobrażam wnętrze typowego « akwarium » i ni cholery nie mogę sobie jakoś wymyślić, co tam jest takiego, co można urwać, a czego nie ma w autobusie…

Pozdrawiam!
LOKI
NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez NDT » czwartek, 1 lutego 2007, 18:11

[quote="Locutus"]Tak sobie wyobrażam wnętrze typowego « akwarium » i ni cholery nie mogę sobie jakoś wymyślić, co tam jest takiego, co można urwać, a czego nie ma w autobusie…

No to ja już nie wiem. ;) Podałem to jako przykład, ale jak widać zły (dawno nie jechałem tramwajem, więc mało z tego pamiętam ;)).
Następna strona
Odpowiedz