[Poznań] W tramwajach znikają tablice z przebiegiem trasy

Wszelkie dyskusje o tramwajach

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Poznań] W tramwajach znikają tablice z przebiegiem trasy

Postprzez NDT » środa, 21 lutego 2007, 08:47

http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,35999,3933635.html

[quote]MPK zastępuje je elektronicznymi wyświetlaczami, ale pasażerowie zwracają uwagę, że nowe nośniki informacji wcale nie są lepsze niż tradycyjne.

Zapowiedzi przystankowe można usłyszeć w kilkunastu zmodernizowanych tramwajach typu 105N. Poza komunikatem głosowym, na listwach wyświetlaczy zamontowanych wewnątrz pojazdu można przeczytać informację o kolejnym przystanku na trasie.

Nasz Czytelnik zwraca jednak uwagę, że wprowadzanie takiego nowoczesnego systemu informacji dla pasażerów wiąże się jednocześnie z likwidacją tradycyjnych tablic (stalowych lub z dykty) z przebiegiem całej trasy danej linii. - Znajdowały się na nich także orientacyjne czasy przejazdu, punkty przesiadkowe i wiele innych pomocnych informacji, zwłaszcza dla przyjezdnych - dowodzi pasażer. - Rozumiem, że MPK chce być nowoczesne, ale dlaczego odchodzi się od dobrych, sprawdzonych pomysłów, stosowanych zresztą we wszystkich cywilizowanych miastach? - pyta.

- Rzeczywiście w zmodernizowanych wagonach zastępujemy takie tablice elektronicznymi wyświetlaczami - przyznaje Zbigniew Rusak, wicedyrektor MPK. - Ale wobec zastrzeżeń pasażerów zastanowimy się, czy kontynuować usuwanie tradycyjnych tablic. W każdym razie docelowym rozwiązaniem, jakie chcemy osiągnąć, jest umieszczenie w każdym tramwaju schematu przebiegu wszystkich linii tramwajowych, tak jak to jest odpowiednio w autobusach. Musimy z tym jednak poczekać do czasu "unormowania" się rozkładu jazdy, bo w tym roku co rusz przez różne remonty tramwaje będą jeszcze wiele razy zmieniać trasy - dodaje.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]
m1899
 
Posty: 66
Dołączył: sobota, 10 lutego 2007, 19:33
Lokalizacja: Łódź
Avatar użytkownika

Postprzez m1899 » środa, 21 lutego 2007, 20:31

Według mnie dobre rozwiązanie stosuje łódzkie MPK w tramwajach- w większości znajdują się elektroniczne tablice na bocznej szybie. Pokazują numer linii i krańcówkę. A w środku znajdują się tablice ze schematem trasy i możliwościami przesiadek.
JAROMIR_9700
 
Posty: 343
Dołączył: niedziela, 28 stycznia 2007, 10:16
Lokalizacja: Zgierz
Avatar użytkownika

Postprzez JAROMIR_9700 » czwartek, 22 lutego 2007, 09:01

Tak jest w Lodzi i jakos narzekan niema, elektroniczne z zapowiadaniem plus z boku wykaz przystankow z numerami tramwajow i autobusow na ktore mozna sie przesiasc na danym przystanku.