[Gdańsk] Gotowa jest już pętla tramwajowa na Zaspie

Wszelkie dyskusje o tramwajach

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

NDT
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum
 
Posty: 2475
Dołączył: czwartek, 12 października 2006, 08:42
Lokalizacja: Gdynia
Avatar użytkownika

[Gdańsk] Gotowa jest już pętla tramwajowa na Zaspie

Postprzez NDT » piątek, 23 lutego 2007, 09:52

http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/703401.html

[quote]Jutro od rana inspektorzy z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska będą oglądać świeżo wyremontowaną pętlę tramwajową na Zaspie. Przeprowadzą tam przegląd tak zwany przegląd przedodbiorowy.
- Jeśli nie będziemy mieli żadnych uwag dotyczących wykonania, tramwaje od strony ul. Pomorskiej mogą pojechać już przed dziewiętnastym marca - mówi Leon Gołuński, główny inżynier Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej z DRMG.
To, że tory są już ułożone wcale nie znaczy, że na swoją normalną trasę wróci tramwaj linii nr 4, nie mówiąc już o wznowieniu kursowania dwójki i ósemki. Tramwaj linii nr 4 będzie jeździł po tymczasowej trasie: Nowy Port- Brzeźno do końca czerwca.
Powodem takiej sytuacji jest remont na ul. Mickiewicza i przebudowy dwóch skrzyżowań na al. Hallera.
- Samochody będą mogły jeździć ulicą już od 1 maja, a tramwaje pojadą tamtędy dopiero po 30 czerwca - tłumaczy Gołuński. - W tym czasie rozpoczną się prace na skrzyżowaniu al. Hallera i Mickiewicza, dlatego nie puścimy tamtędy tramwajów. Liczę na to, że remont uda się definitywnie zakończyć do 30 maja.
Równocześnie z przebudową skrzyżowania ulic Mickiewicza-Hallera, rozpoczną się prace na skrzyżowaniu al. Hallera i Węzła Kliniczna. W tym czasie po al. Hallera będzie kursowała komunikacja zastępcza. Po ukończeniu prac na al. Hallera pasażerów tramwajów czeka jeszcze remont torowiska na al. Zwycięstwa, a rozpoczęcie prac będzie możliwe dopiero po ukończeniu remontu skrzyżowania Węzła Kliniczna i al. Hallera. Również na maj zaplanowana jest przebudowa torów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Okopowej i Podwala Przedmiejskiego.
[color=#3366FF]Chronisz środowisko na piątkę z plusem, gdy podróżujesz Gdyńskim trolejbusem![/color]