jestem szczesliwy

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

_BEREK

jestem szczesliwy

Postprzez _BEREK » sobota, 30 kwietnia 2005, 20:50

chcialem sie pochwalic, choc moze nie ma czym (z czego)...

Zmieniam prace, wreszcie przestane byc kierowca jezdzacym po Kopenhadze, a zaczne zwiedzac inne zakatki Danii, a takze Europy.
Papiery (kwalifikacje) mialem na to od dawna i caly czas szukalem innej pracy... Wreszcie mam.

Przestaje jezdzic miejskimi busami, a zaczynam turystycznymi.

Bardzo Szczesliwy Bartek
setra jest królową szos, contact skype: ber_berek
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » środa, 4 maja 2005, 17:29

Bedziesz jeździł w duńskim odpowiedniku naszego PKS??
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 4 maja 2005, 17:33

[quote="Leszek Matula"]Bedziesz jeździł w duńskim odpowiedniku naszego PKS??

a jest coś takiego w Danii?
Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » środa, 4 maja 2005, 21:39

[quote="Aron"][quote="Leszek Matula"]Bedziesz jeździł w duńskim odpowiedniku naszego PKS??

a jest coś takiego w Danii?

No właśnie nie wiem - zadając to pytanie liczyłem że tego się dowiem ;)
_BEREK

Postprzez _BEREK » czwartek, 5 maja 2005, 14:29

W Danii nie ma czegos takiego jak PKS. Jest kilka roznych systemow komunikacji (bilety, kolory autobusow,).
Kupujac bilet: alle zoner na glownym dworcu mozesz zwiedzic 90% Zelndii nie wysiadajac z autobusu... pod warunkiem, ze zmiescisz sie w czasie 2h (praktycznie niewykonalne), ale juz kupujac bilet 24h (100DKK- 50 PLN) uda Ci sie to zrobic. Jezdzil bys bowiem w jednym systemie biletowym.

Wszystkie autobusy w Kopenhadze i w systemie HUR-u (obejmujacym 90% Zelandii) od okolo 1,5 roku sa juz niskowejsciowe. Kazdy oznaczony jest numerem linii. Tu nie ma odpowiednika PKS-u.

Ja jezdze teraz w firmie BLACH, posiadajacej 10 busow i 3 pracownikow + szef i szefowa. Szefowa Anni jezdzi busem tak, ze pozazdroscic. O szefie nie wspominam, bo mysle ze On sie w autobusie urodzil (przejal firme po ojcu, jak ten wczesniej po dziadku)

link do strony firmowej: http://www.45870342.dk/

pozdr. Bartek
Krecik

Postprzez Krecik » czwartek, 29 grudnia 2005, 20:00

Post był pisany jakiś czas temu, ale gratuluję! Myślę, że dalej pracujesz Berku w tej samej firmie :-) I jak się podoba? A tak wogóle to ile masz lat, bo zastanawiam się ile zajęło Ci pięcie się po stopniach kariery. To cieszy, gdy spotyka się takich ludzi jak Ty, dla których jazda autobusem to pasja. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
damian

Postprzez damian » czwartek, 29 grudnia 2005, 22:25

piszesz o miejskiej a co z komunikacją między miastową kto ją obsługuje
TomekM

Postprzez TomekM » piątek, 30 grudnia 2005, 00:54

ja rozniez gratuluje i mysle ze teraz prace bedziesz mial z pewnoscia ciekawsza :D
... bo najlepsza muzyka - to dźwięk Jelcza T120 silnika ... GG #7852495
_BEREK

Postprzez _BEREK » piątek, 20 stycznia 2006, 21:29

bardzo dziekuje za wszystkie gratulacje.
Moja praca w Danii jako kierowcy busa turystycznego dobiegla konca.
Powod jest dosc drastyczny, aczkolwiek mily. Przenieslismy sie do Szwajcarii, wraz z moja Kierowniczka (choc bardziej na czasie okresleniem jest: menadzerka, czyli Pania Mojego Zycia).

Bardzo dobrze wspominam prace w Danii, bardzo szkoda ze musialem sie z nia rozstac. Dostalem fajna rekomendacje, ale caly czas zaczynam od nowa:
http://www.blach-turist.dk/anbefaling__ ... bartek.asp

Teraz Wasze pytania:
1. W DAnii nie ma czegos takiego jak PKS. System polega na wspolnych systemach biletow. Polowe Jutlandii obsluguja Zolte Autobusy HUR i nie ma znaczenia jakiej firmy jest to bus, sposob biletow jest ten sam.
2. Miedzy miastami porusyaja sie te same autobusz, co w miescie. Niskowejsciowe (1 i 2 drywi nisko), y tzm samzm ukladem siedyen. Oynacyone sa numerami. Y Roskilde do Kobenhavn moyna dojechac pociagiem, ale tey busem 216 i 123 (ok. 45-50km)
3. Najfajniejsya ryecy w turzstzcynzm busie.... poprawie klaw, bo mi sie y z sfajcyzl

Bartek

zaraz bede
SIMON

Postprzez SIMON » sobota, 21 stycznia 2006, 11:07

Gratulacje!! Ja właśnie wróciłem z Anglii z TWM z Birmingham,teraz poszukam coś na chwile w Polsce a potem pewnie znów będe spadał ale juz do innego miasta,pozdro p.s.jestem tu nowy WITAM WSZYSTKICH
Chuck Norris nigdy nie śpi... on czuwa
_BEREK

Postprzez _BEREK » poniedziałek, 23 stycznia 2006, 23:08

[quote="SIMON"]Gratulacje!! Ja właśnie wróciłem z Anglii z TWM z Birmingham,teraz poszukam coś na chwile w Polsce a potem pewnie znów będe spadał ale juz do innego miasta,pozdro p.s.jestem tu nowy WITAM WSZYSTKICH

Napisz gdzie pracowales oraz czego bedziesz szukal w Anglii. Jakimi busami jezdziles. Jak razdza sobie kierowcy doksztalcani do jazdy po miescie (sam takim bylem, ale sie nauczylem).
Ja w Kbh jezdzilem volvo, scania, dab w komunikacji miejskiej, pote juz tylko setrami, sa naprawde najlepsze.

Napisalem *kierowcy przyuczani do jazdy w miescie*, bo prawdziwym kierowca jest dopiero ten kto posmakowal 316UL lub 417HDH (oba maja 7,10 odleglosci miedzy osiami, nawet 431 ma mniej) lub innego busa prawie 15 metrowego (316 ma 12,87, ale rozstaw osi ma 7,05). To jest jazda...

pozdr. Bartek
TomekM

Postprzez TomekM » wtorek, 24 stycznia 2006, 02:06

[quote="_BEREK"] prawdziwym kierowca jest dopiero ten kto posmakowal 316UL lub 417HDH (oba maja 7,10 odleglosci miedzy osiami, nawet 431 ma mniej) lub innego busa prawie 15 metrowego (316 ma 12,87, ale rozstaw osi ma 7,05). To jest jazda...

pozdr. Bartek

nie jezdzilem tymi setrami co wymieniles na koncu ale znam ich parametry i wyglad - i w pelni zgadzam sie z tym co napisales :) chetnie kiedys sprobuje :D
... bo najlepsza muzyka - to dźwięk Jelcza T120 silnika ... GG #7852495
_BEREK

Postprzez _BEREK » czwartek, 26 stycznia 2006, 23:31

[quote]nie jezdzilem tymi setrami co wymieniles na koncu ale znam ich parametry i wyglad - i w pelni zgadzam sie z tym co napisales :) chetnie kiedys sprobuje :D

nic latwiejszego...

Wejdz na strone mojego szefa, bylego szefa. Jezeli masz niebieskie swiadectwo kwalifikacji i troszke umiesz jezdzic busem... specjalnie pisze troszke, bo jak zobaczysz jak parkuje sie 12i 13 m busy w garazu z 1927 roku... robi wrazenie. Pisz do mnie, ja Ci chetnie pomoge, jezeli chcesz pracowac w Danii.

Strona mojego przyjaciela, kierowcy busa, fanatyka internetu, Iba z ktorym spedzilem tysiac albo wiecej godzin w busie...
nasze psy sie uwielbiaja...

http://www.julle.dk/

Bartek
Krecik

Postprzez Krecik » wtorek, 31 stycznia 2006, 21:56

To już nie jeździsz w tej firmie z tymi brązowymi setrami?
_BEREK

Postprzez _BEREK » czwartek, 2 lutego 2006, 00:13

[quote="Krecik"]To już nie jeździsz w tej firmie z tymi brązowymi setrami?

k*... niestety, juz nie jezdze.
Wiesz jak plakalem, jak odchodzilem?
Ale przyjaciele zostali...

Bartek

(pytanie do szefowej... Ani: kiedy przyjedziesz do CH? Ona: Nigdy... wiesz dlaczego)
Następna strona
Odpowiedz