jestem szczesliwy

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » czwartek, 2 lutego 2006, 00:13

[quote="Krecik"]To już nie jeździsz w tej firmie z tymi brązowymi setrami?

k*... niestety, juz nie jezdze.
Wiesz jak plakalem, jak odchodzilem?
Ale przyjaciele zostali...

Bartek

(pytanie do szefowej... Ani: kiedy przyjedziesz do CH? Ona: Nigdy... wiesz dlaczego)
setra jest królową szos, contact skype: ber_berek
Krecik
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Krecik » czwartek, 2 lutego 2006, 22:31

To czemu odeszłeś (jeśli można wiedzieć) a może oni zrezygnowali?Długo tam pracowałeś, że tak płakałeś? To teraz znowu śmigasz na miejskiej? Ooo jeździłeś u Nich setrami, to może Ty wiesz jaka jest różnica pomiędzy setrą zwykłą, a setrą z sygnaturką "special" (bo różnią się z deczka wyglądem), ale ciekaw jestem czym jeszcze. Pozdróweczka!
_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » czwartek, 2 lutego 2006, 23:11

[quote="Krecik"]To czemu odeszłeś (jeśli można wiedzieć) a może oni zrezygnowali?Długo tam pracowałeś, że tak płakałeś? To teraz znowu śmigasz na miejskiej? Ooo jeździłeś u Nich setrami, to może Ty wiesz jaka jest różnica pomiędzy setrą zwykłą, a setrą z sygnaturką "special" (bo różnią się z deczka wyglądem), ale ciekaw jestem czym jeszcze. Pozdróweczka!

bo sie pzeprowadzilem do innego kraju. Moja Pani zmienila prace. Ta firme naprawde lubilem, dlatego plakalem.
Ja jezdzilem 215hr, 215hd, 316ul (x2), 211hd takie mielismy, bo charakter firmy byl raczej do przewozow szkolnych i przedszkoli. Byla to bardzo fajna mala firma, do ktorej zawsze bede mogl wrocic... jak tylko wroce do Danii.
Obecnie probuje "nostryfikowac" swoje papiery w nowym kraju, a proste to nie jest, bo to nie EU.

Bartek
Krecik
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Krecik » piątek, 3 lutego 2006, 20:36

Rozumiem, że firma mała to traktowali Cię jak rodzinę i wcale się nie ma co temu dziwić, po tym co napisali o Tobie w liście polecającym. Tylko pozazdrościć takiego kierowcy! :D Pomęczę Cię trochę pytaniami - jak to jest w danii z autobusami używanymi? Sprzedają komuś, czy oddają do firmy z której biorą nowy (w rozliczeniu), bo muszę przyznać, że zawsze gdy szukam busa, to mam z tym straszny problem - wszystko co ciekawe odkupują komisy i strasznie windują ceny :/ To teraz jak się powiedzie będziesz pomykał wśród malowniczych szwajcarskich krajobrazów :-) Życzę powodzonka i jak najszybszego znalezienia nowej pracy!
_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » poniedziałek, 6 lutego 2006, 20:52

wszyscy w Danii, prowadzacy male firmy kupuja busy od wiekszych, albo kupuja w Niemczech. Duzi (duze firmy, na kopenhaskim rynku, to PAASKE oraz Lyngby) kupuja nowe, zwykle setry, neoplany, oraz volvo i scanie (przepraszam za spolszczanie nazw firmowych). Potentaci (Paaske, Lyngby) kupuja odpowiednio scania z najrozniejszych zrodel (berkhof, van hool), Lyngby (setra oraz mniej volvo).
Mniejsze firmy odkupuja lub jezdza do Niemiec na zakupy.

Pamietajcie Dania ma 5,5mln mieszkancow, to tez mowi o tym rynku.

Bartek
Krecik
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Krecik » wtorek, 7 lutego 2006, 23:52

To mniejsze firmy kupują używane busy? Jak by kiedyś Twoi poprzedni pracodawcy sprzedawali którąś z tych pięknych setr za rozsądne pieniądze, to chętnie kupię :D Jak tam poszukiwania nowej pracy?
_BEREK
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez _BEREK » czwartek, 23 lutego 2006, 19:08

[quote="Krecik"]To mniejsze firmy kupują używane busy? Jak by kiedyś Twoi poprzedni pracodawcy sprzedawali którąś z tych pięknych setr za rozsądne pieniądze, to chętnie kupię :D Jak tam poszukiwania nowej pracy?

Przepraszam, ale olimpiada sie zaczela, wizyta brata, fotoreportaz do gazety jednej z Turynu... troszke mnie nie bylo na forum, ale odpowiadam.

Mniejsze firmy, takie w ktorej ja jezdzilem, kupuja autobusy od wiekszych lub w Niemczech, lub kupuja nowe. Moj byl szef kupil 2 setry 316ul nowe, bo wygral kontrakt i zapewnil pojemnosc i bezpieczenstwo dla 50 dzieci i 8 doroslych. Dzieci maja specjalne pasy (pisalem juz o tym w jakims watku). Poza tym, na zakupy nowych busow jezdzi do Niemiec...

Musialbym zapytac czy nie chce sprzedac setry 215hr, mojego ulubionego busa... 20 lat a i tak byla najkochansza (ostatnim co Jej zrobilem, byla naprawa instalacji ogrzewaia z prawej strony, w drzwiach)...

(Inna anegdota o owej 215 hr... kiedys jechalem ulica na ktorej wylali smole i posypali ja kamyczkami... kiedys sie utwardza, w dodatku czrwone kamyczki... pas rozdzielajacy; jak w to wjechalem, omijajac zaparkowany samochod, to caly bus byl w asfalcie... pol dnia mycia nafta, potem woda, potem nafta, potem woda, potem woda, potem woda)

Na drugie pytanie dyplomatycznie nie odpowiadam, wiec znasz juz odpowiedz... ale udalo mi sie nostryfikowac prawo jazdy, choc ja wcale nie jestem przekonany, ze ono zostalo nostryfikowane... nie mam wpisane w prawo jazdy daty badan medycznych... mnie to dziwi

pozdr. Bartek
Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: jestem szczesliwy

Postprzez Misztal » niedziela, 8 lipca 2012, 13:09

Witam wszystkich użytkowników naszego forum.
Nie zakładałem nowego tematu ale korzystając z chwili jeszcze wolnego czasu postanowiłem dopisać się do istniejącego temu: "Jestem szczęśliwy"
Otóż chciałbym poinformować wszystkich użytkowników, iż otrzymałem zatrudnienie w jednej z firm, realizującej międzynarodowe połączenia autokarowe - Eurolines Polska.
A więc moje dziecięce marzenia o zdobywaniu dróg autokarem turystycznym w białej koszuli i krawacie stały się faktem. Udało mi się mimo młodego wieku (22 lata), jestem świeżo po kursie kat.D i Kwalifikacji Wstępnej dostać się do takiej firmy jednak jak coś się chce to się wszystko da trzeba włożyć w to dużo uporu i chęci jak to się mówi: Myślisz - Marzysz - Wierzysz - Masz. O dziwo składałem swoje zgłoszenie chęci do pracy do PKS-u jednak mi podziękowali nie zaproszono mnie nawet na rozmowę :roll: no ok.
Dla mnie praca na liniach międzynarodowych to praca inna bardziej dumna. Powiem wam że jestem bardzo szczęśliwy a jednocześnie czuje już ten dreszczyk emocji jak to będzie, oprócz kursu na którym jeździłem "śmiesznymi śmietnikami" nie prowadziłem autokaru. Myślę, więc jak to będzie wyruszyć długim turystycznym wozem i jechać.
Do wszystkich którzy mają marzenia, pamiętajcie warto o nie walczyć bo są do zrealizowania. Odwiedzałem to forum jako młody chłopak, który marzył kiedy rozpocznie kurs kat.D, a już lada dzień gdy tylko przyjdzie moja karta kierowcy wyruszę w swoją 1 trasę...
Pozdrawiam wszystkich kierowców :)
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » niedziela, 8 lipca 2012, 16:07

Gratulacje! Obyś odnalazł się w tej firmie.
Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Misztal » niedziela, 8 lipca 2012, 16:35

[quote="Kroelewicz"]Gratulacje! Obyś odnalazł się w tej firmie.

Mam nadzieje że bez żadnego przekąsku :P
tom-pl

Postprzez tom-pl » czwartek, 19 lipca 2012, 22:25

Gratuluje ci kolego, u mnie niestety w woj nie jest lekko, też mam wszystkie papiery od niedawna, karte tachografu itp, mam 26 lat po studiach, szukam roboty od jakiegoś czasu narazie składam papiery do komunikacji w Warszawie, sam bym osobiscie zmienił miejsce zamieszkania po wczesniejszym zatrudnieniu się, ale szczerze gratuluję, swoją drogą papiery cię nieźle musiały kosztować, może będe jeszcze bardziej sam zdeterminowany i optymistyczniej patrzył
irma

Postprzez irma » czwartek, 27 września 2012, 21:57

Misztal, i jak tam Ci idzie? :wink:
Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Misztal » piątek, 28 września 2012, 21:47

[quote="irma"]Misztal, i jak tam Ci idzie? :wink:

Hej. Super czasami ciężko czasami widzę że brakuje doświadczenia ale radość z prowadzenia takich wspaniałych autokarów niesamowita. Zawsze to chciałem robić i się nie zawiodłem. Z każdym kilometrem zdobywam obycie z każdą sytuacją uczę się czegoś nowego i wyrabiam się na coraz lepszego kierowcę. Ogólnie stres minął z pierwszym wyjazdem. Nigdy nie zapomnę jak 1 dnia pracy dostałem Scanie 40 parę osób na pokładzie i powiedzieli dawaj młody ale warto było :D
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » sobota, 29 września 2012, 00:03

[quote="Misztal"][quote="irma"]Misztal, i jak tam Ci idzie? :wink:

Nigdy nie zapomnę jak 1 dnia pracy dostałem Scanie 40 parę osób na pokładzie i powiedzieli dawaj młody ale warto było :D

Po pierwsze, gratuluję! :) Cieszę się, że znalazłeś zatrudnienie w wymarzonym zawodzie. Pewna osoba powiedziała mi kiedyś "jeśli robisz to co lubisz to nigdy nie będziesz pracował" ;) Może aż tak różowo nie jest, ale na pewno radość z wykonywanej pracy powoduje, że człowiek nie mówi, że idzie do "roboty".

Jakim modelem i rocznikiem Scanii jeździsz? Masz na stałe przypisany wóz, czy macie rotację?
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
irma

Postprzez irma » sobota, 29 września 2012, 13:14

Również gratuluję !
Zdawaj raporty od czasu do czasu :D
pozdrawiam :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz