jakimi autobusami najczęściej kierujecie?

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Adrian_
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Adrian_ » wtorek, 9 października 2007, 22:02

[quote="adixx90"]Ja mimo swojego młodego wieku (17 lat) też miałem okazję poprowadzić samemu autobus- oczywiście pusty :D
Był to Mercedes 0404 który prowadził ma co dzień mój kolega.
Jechałem nim po dużej zajezdni autobusowej.

Mam tylko nadzieję, że to odbywało się pod okiem kierowcy, bo w innym razie gdyby kierownictwo firmy dowiedziało się o takim przypadku kierowcę można by było w jakiś sposób ukarać.
Kolejny rewolucyjny zakup w Sanoku. Tym razem jest to nowy fabrycznie A1012T w malowaniu Veolii .
adixx90

Postprzez adixx90 » wtorek, 9 października 2007, 22:10

Oczywiście, że pod dozorem kierowcy :wink:
Osiągnąłem zawrotna prędkość 25km/h :D
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » środa, 10 października 2007, 14:37

[quote="Adrian_"] (...) Mam tylko nadzieję, że to odbywało się pod okiem kierowcy, bo w innym razie gdyby kierownictwo firmy dowiedziało się o takim przypadku kierowcę można by było w jakiś sposób ukarać.

Pod dozorem czy nie pod dozorem i tak może ukarać, ale po co? :)
Adrian_
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Adrian_ » środa, 10 października 2007, 17:10

[quote="Kroelewicz"][quote="Adrian_"] (...) Mam tylko nadzieję, że to odbywało się pod okiem kierowcy, bo w innym razie gdyby kierownictwo firmy dowiedziało się o takim przypadku kierowcę można by było w jakiś sposób ukarać.

Pod dozorem czy nie pod dozorem i tak może ukarać, ale po co? :)

Po to, ze wg. przepisów ruchu drogowego osoby nieletnie nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych nie mając ku temu stosownego uprawnienia. A sam fakt udostępnienia i możliwość prowadzenia pojazdu przez osobę nieletnią może dać pracodawcy (w przypadku, gdyby się o takim zajściu dowiedział) powód do zwolnienia dyscyplinarnego kierowcy.
Kolejny rewolucyjny zakup w Sanoku. Tym razem jest to nowy fabrycznie A1012T w malowaniu Veolii .
adixx90

Postprzez adixx90 » środa, 10 października 2007, 19:13

Mój kolega w firmie której autobusem jechałem już nie pracuje.
A prowadziłem go po placu manewrowym zajezdni.
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » środa, 10 października 2007, 22:23

[quote="Adrian_"][quote="Kroelewicz"] Pod dozorem czy nie pod dozorem i tak może ukarać, ale po co? :)

Po to, ze wg. przepisów ruchu drogowego osoby nieletnie nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych nie mając ku temu stosownego uprawnienia. A sam fakt udostępnienia i możliwość prowadzenia pojazdu przez osobę nieletnią może dać pracodawcy (w przypadku, gdyby się o takim zajściu dowiedział) powód do zwolnienia dyscyplinarnego kierowcy.

Nie na jakiej podstawie (tę wszyscy pewnie znamy, ale nie jest to podstawa wskazana przez Ciebie :) ), ale w jakim celu. Czasami, gdy Ciebie czytam wydaje mi się, że podkarpacki świat komunikacji jest jeszcze odleglejszy od rozsądku niż lubelski.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » czwartek, 11 października 2007, 11:07

[quote="Adrian_"]wg przepisów ruchu drogowego osoby nieletnie nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych nie mając ku temu stosownego uprawnienia
Czy przypadkiem ten przepis nie dotyczy wyłącznie dróg publicznych?
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
adixx90

Postprzez adixx90 » czwartek, 11 października 2007, 14:26

[quote="TFZ"][quote="Adrian_"]wg przepisów ruchu drogowego osoby nieletnie nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych nie mając ku temu stosownego uprawnienia

A ja się będę kłócił.
Otóż pod dozorem osoby wykwalifikowanej (instruktora jazdy) podczas jazdy samochodem z oznaczeniem "L" może to być osoba która ukończyła 17 lat i 9 miesięcy czyli nieletnia i może poruszać się po drogach publicznych.
Adrian_
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Adrian_ » czwartek, 11 października 2007, 15:10

[quote="TFZ"][quote="Adrian_"]wg przepisów ruchu drogowego osoby nieletnie nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych nie mając ku temu stosownego uprawnienia

Nie chcę się kłócić, bo nie siedzę aż tak dobrze w temacie przepisów, ale wydaje mi się, że ten przepis obowiązuje na każdej drodze użytkowej, po której mogą poruszać się samochody, autobusy itp. Zresztą przepis, który mówi o tym obowiązuje każdego kierującego nie zależnie od tego, czy porusza się po drodze publicznej, czy np. lokalnej.
JAROMIR_9700
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez JAROMIR_9700 » czwartek, 11 października 2007, 18:09

Na drodze prywatnej mozna nawet kieorwac pod wplywem alkoholu, nie mozna jedynie wypadku spowodowac.
Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: jakimi autobusami najczęściej kierujecie?

Postprzez Misztal » sobota, 22 grudnia 2012, 18:55

Ja mimo młodego wieku i mimo tego, iż pewien czas temu zacząłem swoją karierę jako kierowca kat.D już trochę autokarów przerobiłem i to tych z wyższej półki. A więc tak: Scania Irizar New Century 13.7/37 - 3 osiowa, Scania Irizar New Century 12/35 - 2 osiowa, Scania Irizar Century, Volvo 9700, Mercedes Benz Tourismo M/2, BOVA FUTURA FHD 127-365, Scania Irizar PB. Jeździłem też parę tras Busem Ford Transit - 17 - tką. 8)
Nie mogę zapomnieć o autach którymi jeździłem podczas nauki jazdy i kursu Kwalifikacji Wstępnej a był to StaCo Dexon S1 oraz Van Hool T815 Alizée.

Najbardziej lubię prowadzić Scanie największy sentyment do tego autokaru jeszcze z dzieciństwa i obecnie najbardziej lubię prowadzić Scanie i też na nich najczęściej jeżdżę.
Źle i to bardzo wspominam auta z czasów nauki jazdy to była wielka porażka dobrze że to za mną :)
Poprzednia strona
Odpowiedz