Czas pracy kierowców.

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Czas pracy kierowców.

Postprzez Kroelewicz » czwartek, 19 marca 2009, 10:27

Masz zaplanowane ( :) ) przerwy w Nowym Sączu i Tarnowie, widzę jakąś przerwę między Buskiem a Chmielnikiem (pewnie na dworcu w Busku:) ); potem faktycznie ciężko. Dobry jest czas między Tuszynem a pierwszym przystankiem w Łodzi (chyba ktoś osobówką w nocy mierzył:) ).
Matlik
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Matlik » czwartek, 19 marca 2009, 20:54

No ale nie widzę tego chociaż 15+30 po 4,5h. W Sączu jest 25, w Tarnowie 15 minut. Tochę tego nie rozumiem, czy ktoś mógł by mi powoli, wytłumaczyć jak to jest z tymi przerwami na pośpiechach? Z góry dziękuję :)

Może i osobówką mierzyli, ale 420KM DAFa robi swoje :D
takcigoniepodam
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez takcigoniepodam » piątek, 20 marca 2009, 20:31

[quote="Matlik"]No ale nie widzę tego chociaż 15+30 po 4,5h. W Sączu jest 25, w Tarnowie 15 minut.

Co do tego kursu to z kilkuletniej autopsji mogę powiedzieć iż sprawa wygląda trochę lepiej na rozkladzie tzn. w Tarnowie przyjazd jest rzeczywiscie o 10.35 z minutami ale odjazd to tak o 11.00 najwczesniej. Pozniej bez dluzszych niepotrzebnych stopów az do Buska gdzie czesto meldowanie sie o 12.10 albo i minuty wczesniej bylo standardem (nie wazne czy lato czy zima). Wyjazd z Buska gdzies kolo 12.30 a potem godzinka do Kielc i czeste meldowanie sie na 13.35-40 na dworcu. Takze uzbiera sie tych minut troche.

Jezdzilem z nimi kilka lat i o ile nie nawalil im sprzęt (urwane poduchy w Sączu w Cezarze), wypadek nie zawsze "obcy" ;-), remont drogi jak i przypadki typu "zima stulecia" to jazda wedlug powyzszego schematu byla codziennoscią na tym odcinku trasy. Od Kielc bywalo roznie i naczesciej im blizej Łodzi tym gorzej z czasami.

Owszem rozklad rozkladem ale w rzeczywistosci jak widac przerwy sa i to o wiele dluzsze... ;-)
neik

Postprzez neik » sobota, 23 maja 2009, 23:39

Wiem że mimo tego że jest się kierowcą to i tak za bardzo nie wie się ile i jak podzielić przerwy, wiec przedstawiam schemat znaleziony w sieci.

http://tachospeed.pl/pliki/Rozporzadzen ... erowcy.pdf
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » środa, 8 lipca 2009, 10:27

No to taka oględnie mówiąc ściąga sprzed rozp 561 PE.
pamiętaj że pauze 45 min można podzielić tylko na 15min + 30 min nie inaczej!!!
busiarzom stop!!!
DRIV3R

Postprzez DRIV3R » sobota, 11 lipca 2009, 18:53

[quote="neik"]Wiem że mimo tego że jest się kierowcą to i tak za bardzo nie wie się ile i jak podzielić przerwy

Na jakiej podstawie opierasz swoje twierdzenia? Przecież każdy zawodowy kierowca kończy kurs dokształcający, kwalifikację wstępną lub szkolenie okresowe, na którym ta tematyka jest poruszana.
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » poniedziałek, 13 lipca 2009, 12:06

znam dziesiątki kierowców co mają z ym problem. A ilu jeszcze na radyjku pyta... :roll:
busiarzom stop!!!
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » poniedziałek, 13 lipca 2009, 19:39

I dlatego trzeba tłumaczyć kierowcom, że jeśli tylko mają jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości rozliczania swojego czasu, to nie powinni odpowiadać na żadne pytania kontrolujących!
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » czwartek, 16 lipca 2009, 23:48

Ale niieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Problem jest gdzie indziej mianowicie na kursie prawa jazdy uczy się tylko kierowania autobusem lub powiedzmy jak zdać egzamin. Potem trzeba przejść kurs dokszacający(uffff!) a mimo to młody adept sztuki wie niewiele... może wystarczyłoby lepiej przyjrzeć się szkołom jazdy??
busiarzom stop!!!
Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Misztal » piątek, 17 lipca 2009, 16:15

[quote="michal1142"]Ale niieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem. Problem jest gdzie indziej mianowicie na kursie prawa jazdy uczy się tylko kierowania autobusem lub powiedzmy jak zdać egzamin. Potem trzeba przejść kurs dokszacający(uffff!) a mimo to młody adept sztuki wie niewiele... może wystarczyłoby lepiej przyjrzeć się szkołom jazdy??

michał święte słowa, nie wiem czy przeglądałeś program KW ale tam jest jak konstruować autobusy a takie sprawy tacha są wręcz pomijane i traktowane po łebkach.
Ja ze swojego kursu na przewóz rzeczy na temat czasu pracy nie wyniosłem prawie nic, otrzymałem jednak jakąś książkę, którą muszę przeczytać i wykładowca zapewniał że wtedy wszystko będę wiedział. A w czasie jego trwania mówił takie rzeczy ze nawet dziecko z gimnazjum to wie a filmy włączał z youtube....
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » poniedziałek, 20 lipca 2009, 09:37

Ja z kursu pamiętam tylko jak wykładowca pokazywał sposoby przekazania napędu... Albo jak nie znał odpowiedzi na moje pytania... Ogólnie strata czasu...
Pracodawca naszczęście przeprowadził szkolenie we współpracy z firmą legalizującą tachi i "cichociemnymi" inspektorami ITD
busiarzom stop!!!
Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Misztal » poniedziałek, 20 lipca 2009, 10:57

[quote="michal1142"]Ja z kursu pamiętam tylko jak wykładowca pokazywał sposoby przekazania napędu... Albo jak nie znał odpowiedzi na moje pytania... Ogólnie strata czasu...
Pracodawca naszczęście przeprowadził szkolenie we współpracy z firmą legalizującą tachi i "cichociemnymi" inspektorami ITD

I teraz pomyśl że za takie samo badziewie mam płacić 5 tys. Tyle kasy za coś z czego nikt nic nie wyniesie. :evil: :evil: :evil:
JAROMIR_9700
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez JAROMIR_9700 » środa, 22 lipca 2009, 16:21

Bez przesadu, wazne jedynie by wybrac odpowiedni osrodek do tego szkolenia, a nie super tania auto szkole szkolaca w tym zakresie. W lodzkim WORDzie dosc szczegolowo czas pracy opracowuja, wlacznie z zadaniami testowymi na rozpisanie czasu pracy na np 2 tyg, wyjazd.
boss1980

Postprzez boss1980 » niedziela, 25 lipca 2010, 11:25

Odświeże trochę temat, proszę o rade. Według rozkładu jazdy zaczynam przewozy regularne o 5.20 a kończe o 17.40. Czas przejazdu wynosi 12h 40 minut. W ciągu dnia mam 3 przerwy po 60 min. Moje pytanie brzmi, czy mając dwóch kierowców którzy codziennie sie zmieniają, więc po takich 12g 40 min pracy następny dzień wolny, moge takie kursy wykonywac czy muszą się przesiadać w czasie dnia. Przyznam ze to dość kłopotliwe.
Dziękuje za odpowiedz
krisz13
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez krisz13 » niedziela, 25 lipca 2010, 13:26

Odpowiadając na twoje pytanie należy konkretnie poznać rozkład dnia bo czas pracy to nie 12 40 tylko 12 20 i trzy przerwy po 60 min. Teoretycznie jazdy masz 9 20. Pytanie jest takie kiedy są te przerwy gdyż jest to bardzo ważne. Moim zdaniem jak najbardziej może to robić 1 kierowca. ITD nie nakłada kar jeśli przekroczenia są do 15 minut. Lecz muszą być dotrzymane czasy odpoczynków
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz