Choroby, które wykluczą kierowce z wykonywania zawodu

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Choroby, które wykluczą kierowce z wykonywania zawodu

Postprzez Misztal » środa, 16 maja 2007, 21:41

Zakładam ten temat ponieważ nie znalazłem tu takiego. Chciałbym przez ten temat dowiedzieć się jakie choroby mogą stanąć na drodze kierowcy, które spowodują że nie będzie on mógł kontynuować pracy jak zawodowy kierowca w turystyce czy w takiej innej firmie jak np. Eurolliness??
Jakie choroby które spotkają kierowce w życiu mogą spowodować że będzie zmuszony zakończyć tą pracę...
Co myślicie o cukrzycy, nadciśnieniu itp. może znacie jakieś inne schodzenia które spowodują że nie będzie mógł jeżdzić. Jest mi to bardzo ważne. Jak wiecie to się wypowiadajcie. :wink:
adixx90

Postprzez adixx90 » wtorek, 9 października 2007, 21:11

Mój kolega kierowca autobusu narzeka na kręgosłup i prostatę, ponieważ od początku kariery jeździł na trasach międzynarodowych.
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » wtorek, 9 października 2007, 21:56

Z wad wzroku m.in. krótkowzroczność większa niż 4 dioptrie na każdym z oczu oraz cylindry powyżej 2 na oku.
Adrian_
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Adrian_ » wtorek, 9 października 2007, 21:58

Z tego, co mi wiadomo to kierowcy chorzy na epilepsję także nie mogą pracować jako zawodowi kierowcy. Z ogólnych chorób można także dodać: nerwicę (trudno, by ktoś kto ma taką chorobę, nie panujący nad pojazdem mógł być kierowcą), depresję i ogólnie choroby powodujące u kierowcy brak koncentracji. Natomiast co do cukrzycy to nie jestem pewien, ale chyba nie wyklucza ona takiego kierowcy. Przecież niedomiar cukru taka osoba może zawsze uzupełnić, a w przypadku kierowcy zawsze można zrobić ku temu krótki postój w trasie.
Kolejny rewolucyjny zakup w Sanoku. Tym razem jest to nowy fabrycznie A1012T w malowaniu Veolii .
Radosław Bąk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Radosław Bąk » środa, 10 października 2007, 22:59

[quote="Kroelewicz"]Z wad wzroku m.in. krótkowzroczność większa niż 4 dioptrie na każdym z oczu oraz cylindry powyżej 2 na oku.

A daltonizm?
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » czwartek, 11 października 2007, 15:14

[quote="Radosław Bąk"][quote="Kroelewicz"]Z wad wzroku m.in. krótkowzroczność większa niż 4 dioptrie na każdym z oczu oraz cylindry powyżej 2 na oku.

A daltonizm?

Daltonizm chyba kompletnie wyklucza posiadanie jakiegokolwiek prawa jazdy?
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
JAROMIR_9700
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez JAROMIR_9700 » czwartek, 11 października 2007, 17:59

Daltonizm wyklucza jedynie z zawodowego prawo jazdy, normalne mozna jak najbardziej posiadac.
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » piątek, 12 października 2007, 12:03

[quote="JAROMIR_9700"]Daltonizm wyklucza jedynie z zawodowego prawo jazdy, normalne mozna jak najbardziej posiadac.

Dokładnie.
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » piątek, 12 października 2007, 15:42

To dziwne, myślałem, że jednak kolory w znakach ruchu drogowego mają duże znaczenie...
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
Busmann
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Busmann » piątek, 12 października 2007, 15:58

[quote="seba"]To dziwne, myślałem, że jednak kolory w znakach ruchu drogowego mają duże znaczenie...
Kształt też.

Jeszcze dwie choroby oczu dyskwalifikują z zawodowego prawka: astygmatyzm oraz jednooczność.
[color=darkblue] Pozdrawiam, (-) Busmann [na innych forach Wolfchen][/color]
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 12 października 2007, 16:27

[quote="Busmann"][quote="seba"]To dziwne, myślałem, że jednak kolory w znakach ruchu drogowego mają duże znaczenie...
Kształt też.

Jeszcze dwie choroby oczu dyskwalifikują z zawodowego prawka: astygmatyzm oraz jednooczność.

Ciekawe jak daltonista odróżni światło czerowne od zielonego :lol:
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
adixx90

Postprzez adixx90 » piątek, 12 października 2007, 18:49

[quote="Misiek"][quote="Busmann"][quote="seba"]To dziwne, myślałem, że jednak kolory w znakach ruchu drogowego mają duże znaczenie...
Kształt też.

Ciekawe jak daltonista odróżni światło czerowne od zielonego :lol:

A tak, że czerwone jest na samej górze, pomarańczowe na środku a zielone na dole.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » piątek, 12 października 2007, 19:08

[quote="adixx90"][quote="Misiek"]Ciekawe jak daltonista odróżni światło czerowne od zielonego :lol:

A tak, że czerwone jest na samej górze, pomarańczowe na środku a zielone na dole.

Owszem jest, ale obawiam się, że szybkość reakcji daltonisty i niedaltonisty będzie znacznie krótsza u osoby zdrowej, przez co bezpieczeństwo jazdy będzie wyższe. Poza tym pewnie nie wiesz (ja też nie) w jaki sposób widzi daltonista (czy są to odcienie szarości czy co), więc trudno jest powiedzieć, czy zauważy, że światło pali się u góry czy u dołu sygnalizatora.
[color=orange]Solarisy Trollino 18 i Urbino 18 III CNG[/color] [color=red]podstawą lubelskiej komunikacji[/color] [color=green]miejskiej![/color]Nie dyskutuj z debiliem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
Misztal
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Misztal » piątek, 12 października 2007, 19:16

A czy ktoś wie jakie badania u okulisty są przeprowadzane na zawodowe prawo jazdy?? chodzi mi o dokładne typy badań??
Adrian_
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Adrian_ » piątek, 12 października 2007, 19:34

[quote="Misztal"]A czy ktoś wie jakie badania u okulisty są przeprowadzane na zawodowe prawo jazdy?? chodzi mi o dokładne typy badań??

Z tego, co wiem to na pewno bada się ostrość wzroku, rozpoznawanie prawidłowości barw oraz sprawdza się pole widzenia.
Kolejny rewolucyjny zakup w Sanoku. Tym razem jest to nowy fabrycznie A1012T w malowaniu Veolii .
Następna strona
Odpowiedz