Przewoz dzieci - oznakowanie

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Adam3k
<i>BusForum</i>
 
Posty: 1182
Dołączył: sobota, 20 grudnia 2003, 19:01
Lokalizacja: Wrocław
Avatar użytkownika

Postprzez Adam3k » czwartek, 17 listopada 2011, 23:44

Ustawa prawo o ruchu drogowym:
Art. 57.
1. Pojazd przewożący zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży w wieku do 18 lat oznacza się z przodu i z tyłu kwadratowymi tablicami barwy żółtej z symbolem dzieci barwy czarnej. W warunkach niedostatecznej widoczności tablice powinny być oświetlone, chyba że są wykonane z materiału odblaskowego. Kierujący tym pojazdem jest obowiązany włączyć światła awaryjne podczas wsiadania lub wysiadania dzieci lub młodzieży.


Czy w waszych rejonach ITD lub <R> rowniez usilnie twierdzi, ze tablice oznaczajace przewoz dzieci/mlodziezy musza znajdowac sie na zewnatrz pojazdu? Wlozone za szybe sa dla nich niewidoczne ... Co oczywiscie jest bzdura, ale cos trzeba wymyslic jezeli wszystko jest w porzadku i nie ma do czego sie przyczepic.
Chyba, ze reguluja to jeszcze jakies inne przepisy o ktorych nie wiem?
Adam3k
<i>BusForum</i>
 
Posty: 1182
Dołączył: sobota, 20 grudnia 2003, 19:01
Lokalizacja: Wrocław
Avatar użytkownika

Postprzez Adam3k » środa, 23 listopada 2011, 12:24

Odpowiadam sobie samemu.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.
(Dz. U. z dnia 21 sierpnia 2002 r.)

§ 35. Na pojeździe przewożącym zorganizowaną grupę dzieci lub młodzieży w wieku do lat 18 umieszcza się tablicę, o której mowa w art. 57 ust. 1 ustawy, z przodu i z tyłu pojazdu, możliwie blisko lewej płaszczyzny obrysu, na wysokości od 60 cm do 180 cm od powierzchni jezdni.


Sformulowanie "na pojezdzie" jest w tym wypadku kluczowe.
bodzio2
 
Posty: 11
Dołączył: poniedziałek, 31 października 2011, 15:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postprzez bodzio2 » poniedziałek, 16 stycznia 2012, 11:47

Akurat na Opolszczyźnie nie ma większego problemu można wystawić tablice od wewnątrz pojazdu, z przodu po prawej stronie kierowcy zaś z tyłu po lewej stronie pojazdu za szybą ITD nie miała nigdy żadnych uwag co do rozmieszczenia.
Fundacja "AVALON" KRS:0000270809 - Przekazując 1% podatku fundacji z dopiskiem KRÓL,1023 pomagacie mi Państwo w powrocie do normalnego życia, dziękuję. szczegóły: http://www.fundacjaavalon.pl
lass
 
Posty: 7
Dołączył: czwartek, 3 listopada 2005, 09:34

Postprzez lass » wtorek, 17 stycznia 2012, 11:47

Adam3k napisał(a):Sformulowanie "na pojezdzie" jest w tym wypadku kluczowe.


Mam wrażenie, że kluczowym byłoby sformułowanie "na zewnątrz pojazdu".
bodzio2
 
Posty: 11
Dołączył: poniedziałek, 31 października 2011, 15:51
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Postprzez bodzio2 » wtorek, 17 stycznia 2012, 12:16

Tak masz rację ale czasem takie tablice zewnętrzne są kradzione co naraża kierowcę na mandaty.
Fundacja "AVALON" KRS:0000270809 - Przekazując 1% podatku fundacji z dopiskiem KRÓL,1023 pomagacie mi Państwo w powrocie do normalnego życia, dziękuję. szczegóły: http://www.fundacjaavalon.pl
Adam3k
<i>BusForum</i>
 
Posty: 1182
Dołączył: sobota, 20 grudnia 2003, 19:01
Lokalizacja: Wrocław
Avatar użytkownika

Postprzez Adam3k » wtorek, 17 stycznia 2012, 13:37

lass napisał(a):Mam wrażenie, że kluczowym byłoby sformułowanie "na zewnątrz pojazdu".

Zgadzam sie w stu procentach, jednak dyskusja z wladza jest w tym wypadku bezcelowa, bo jak widac interpretacja zalezy od widzimisie osoby kontrolujacej.
cron