Praca jako kierowca?

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Martinos

Praca jako kierowca?

Postprzez Martinos » wtorek, 30 października 2012, 20:57

...
Ostatnio edytowano sobota, 3 listopada 2012, 12:43 przez Martinos, łącznie edytowano 2 razy
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Praca jako kierowca?

Postprzez michal1142 » wtorek, 30 października 2012, 23:26

Witaj młody kolego.
Masz dużo czasu jeszcze na zostanie kierowcą zawodowym. Pierwszym i koniecznym krokiem jest zrobienie kat B prawa jazdy. Nastepnie odpowiedz sobie na kilka pytań. Czy naprawdę lubisz jeździć? Czy wiesz, że to praca "piątek świątek" i nie od 7 do 15. Wolne długie weekendy to tez dla Ciebie abstrakcja. Czy lubisz pracę z ludźmi?
Gdy już odpowiesz sobie na te pytania zrobisz kat D i tzw kwalifikację wstępną plus psychotesty i badania lekarskie. Potem poszukaj pracy u jakiegoś dziada tylko po to aby nabrać wprawy. Albowiem istnieje prawdopodobieństwo, że komunikacja miejska może nie przyjąć 21 letniego młokosa bez doświadczenia.

Pozdrawiam!
busiarzom stop!!!
dklunej
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez dklunej » wtorek, 30 października 2012, 23:54

[quote="michal1142"]Albowiem istnieje prawdopodobieństwo, że komunikacja miejska może nie przyjąć 21 letniego młokosa bez doświadczenia.

Nie byłbym taki pewien patrząc np. na to kogo przyjmowali niedawno do pracy w olsztyńskim MPK. ;)
Martinos

Postprzez Martinos » środa, 31 października 2012, 14:06

....
Ostatnio edytowano wtorek, 6 listopada 2012, 22:10 przez Martinos, łącznie edytowano 1 raz
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » środa, 31 października 2012, 23:21

Doradziłbym Ci skończenie dobrej szkoły ale skoro tak się rwiesz za kierownicę, to na pewno to zignorujesz. Na pocieszenie pozostają zawsze studia zaoczne. Niestety godziny pracy kierowcy często kolidują ze zjazdami. Uparty student - kierowca jest w stanie jakoś to pogodzić, czego jestem dowodem. :)
busiarzom stop!!!
Martinos

Postprzez Martinos » czwartek, 1 listopada 2012, 12:58

....
Ostatnio edytowano wtorek, 6 listopada 2012, 22:10 przez Martinos, łącznie edytowano 1 raz
VTS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez VTS » sobota, 3 listopada 2012, 00:57

Kolego Martinos weź pod uwagę że czasy się zmieniają i kierowców jest wielu w tej chwili, znaczna ilośc z wyższym wykształceniem i pracodawcy mają coraz większy wybór. Jeżeli myślisz że skończysz zawodówkę i od razu pracę dostaniesz to się możesz zdziwic. Bo jak przyjdzie kierowca z doświadczeniem, nawet średnim wykształceniem i biegłym językiem obcym (chociaż mniemam że skoro mieszkasz w Irlandii to angielski znasz) to jak myślisz, kogo wybiorą? Dzisiaj pracodawca chce sprzątaczkę z conajmniej średnim wykształceniem bo tyle ludzi jest na bezrobociu. Z takim podejściem to może dostaniesz pracę jako dostawca pizzy albo na melexa np. z turystami po Krakowie tyle że to nie są kierowcy a ludzie mający prawo jazdy.
Pozdrawiam i "gratuluję" podejścia do tematu
Contiki Travel Europe Ltd
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » sobota, 3 listopada 2012, 10:20

To prawda coraz więcej jest kierowców z maturą i znajomością przynajmniej jednego języka obcego. W przypadku kierowcy w tej części Europy bardzo cenione są obok angielskiego także niemiecki i rosyjski. Kolego najpierw postaw na edukację, a potem zacznij jeździć. Kierowcą możesz być zawsze! Także z doktoratem!
busiarzom stop!!!
VTS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez VTS » sobota, 3 listopada 2012, 12:24

[quote="michal1142"]Doradziłbym Ci skończenie dobrej szkoły ale skoro tak się rwiesz za kierownicę, to na pewno to zignorujesz. Na pocieszenie pozostają zawsze studia zaoczne. Niestety godziny pracy kierowcy często kolidują ze zjazdami. Uparty student - kierowca jest w stanie jakoś to pogodzić, czego jestem dowodem. :)

Mnie sie Kolego ta sztuka nie udała bo szef robił pod górkę i porzucilem edukację wyższa na drugim roku. Ale podsumowując, firma aktualnie jest świętej pamięci (Trans-Frej, Kraków-Zakopane), szef gdzieś podobno ciagnikiem jeździ na składzie budowlanym bo tyle mu właśnie przyszło z olewania szkoły, a ja nie narzekam a jak mi len przejdzie to na studia jeszcze kiedyś może znów uderze chociaż na dzisiejszy dzień nie ma takiej potrzeby.
Martinos

Postprzez Martinos » sobota, 3 listopada 2012, 12:38

....
Ostatnio edytowano wtorek, 6 listopada 2012, 22:11 przez Martinos, łącznie edytowano 1 raz
VTS
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez VTS » sobota, 3 listopada 2012, 12:47

[quote="Martinos"]To rozumiem, żeby zostać kierowcą zwykłego autobusu miejskiego, to trzeba mieć skończone studia? Prawo jazdy kat. d i kursy kwalifikacyjne już nie wystarczają?

No...tak jak Ci tu z kolegami tlumaczymy, jeżeli przyjdzie z Tobą ktoś kto ma wiecej doświadczenia i lepsze wykształcenie, to niestety D i kwalifikacja nie wystarczy. Takie czasy przyszły.
Zreszta może i wystarczy ale do jakiejś pseudofirmy gdzie zarobisz na rękę 1200 złotych, wtedy Cię przyjmą tylko dlatego ze nikt inny nie będzie tam chciał pracować. Ale przecież Tobie chyba tez chodzi o to żeby jakoś godziwie zarabiać bo przecież czasy społeczników sie skończyły w 1989
Martinos

Postprzez Martinos » sobota, 3 listopada 2012, 12:54

....
Ostatnio edytowano wtorek, 6 listopada 2012, 22:11 przez Martinos, łącznie edytowano 1 raz
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » sobota, 3 listopada 2012, 14:34

Kolego rozmawiamy z różnych pułapów. Podsumowując w kilku słowach: mozna być kierowcą i można być Kierowcą. Można iść po najmniejszej linii oporu, albo mieć ambicje. Zawsze należy nieco wyżej celować, bo jest to gwarancją sukcesu. W swojej drodze życiowej byłem już sprzedawcą, ochroniarzem, kierowcą wszystkiego, co jeździ; dyspozytorem, planistą grafiku kierowców. obecnie jestem kierowcą z licencjatem i mam perspektywy na zmianę pracy. Za kółko zawsze mogę wrócić, jak mi się za biurkiem znudzi :D
busiarzom stop!!!
Martinos

Postprzez Martinos » wtorek, 6 listopada 2012, 11:53

....
michal1142
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez michal1142 » wtorek, 6 listopada 2012, 12:00

Potwierdzam to co powiedziałem wyżej. Rozmawiamy na różnych pułapach. Masz rację w zawodzie kierowcy najważniejsze jest doświadczenie i bardzo dobra umiejętność prowadzenia pojazdu. Na kolejnych miejscach są predyspozycje psychofizyczne, inteligencja i oczywiście kultura osobista. Jeśli nie zależy Ci na wykształceniu to życzę samych sukcesów w pracy jako kierowca. Tylko kierowca. Pozdrawiam.
busiarzom stop!!!
Następna strona
Odpowiedz