Praca jako kierowca?

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Martinos

Re: Praca jako kierowca?

Postprzez Martinos » wtorek, 6 listopada 2012, 13:55

....
Ostatnio edytowano wtorek, 6 listopada 2012, 22:12 przez Martinos, łącznie edytowano 1 raz
VTS

Postprzez VTS » wtorek, 6 listopada 2012, 20:00

[quote]Pozdrawiam i temat można zamknąć.

Najwyższy czas...
Contiki Travel Europe Ltd
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » środa, 7 listopada 2012, 13:00

W sumie szkoda, bo z uwagą śledziłem wypociny uczniaka...
Niektóre rady też były, żeby delikatnie to ująć, księżycowe.
Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » środa, 7 listopada 2012, 14:55

Każdemu z nas zdarzyło się nie słuchać rad innych i później uczyć na własnych błędach, więc nie ma potrzeby krytykować młodego kolegi. Niech robi jak uważa.
Kurs i prawo jazdy można zrobić w każdej chwili, chociażby po to aby jeździć hobbystycznie - i taka jazda będzie człowiekowi najwięcej przyjemności. W innym przypadku stres i irytacja będzie nieunikniona, skoro każdy następny szybciej pokonany kilometr to złotówki niezbędne na utrzymanie siebie i swojej rodziny.
Nikt z was nie zwrócił uwagi na pewien aspekt, który młody kolega oczywiście pominął, a planując swoje dalsze życie pod kątem braku edukacji powinien wziąć pod uwagę - zawód kierowcy autobusu zniknie z rynku pracy szybciej niż się wszyscy spodziewamy. Już od dłuższego czasu Google testuje z powodzeniem swoje samochody, które sterowane są tylko i wyłącznie przez komputer. Technologie, o których jeszcze jakiś czas temu nikt nie śnił, dzisiaj zmieniają nasze codzienne życie. Nieuniknione jest, że tak samo jak pracę ludzi w polu zastąpił kombajn, pracę dużej ilości osób w fabrykach zastąpiły maszyny, tak pracę kierowcy zastąpi - prędzej czy później - komputer. Możliwości techniczne ku temu są już dzisiaj, lada dzień zostaną udoskonalone i rozpowszechnione, a za 20 lat o tym, że aby przemieścić się pojazdem z punktu A do punktu B potrzebny był kierujący już nikt nie będzie pamiętał.
michal1142
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez michal1142 » czwartek, 8 listopada 2012, 00:05

[quote="Adam3k"]
Nikt z was nie zwrócił uwagi na pewien aspekt, który młody kolega oczywiście pominął, a planując swoje dalsze życie pod kątem braku edukacji powinien wziąć pod uwagę - zawód kierowcy autobusu zniknie z rynku pracy szybciej niż się wszyscy spodziewamy. Już od dłuższego czasu Google testuje z powodzeniem swoje samochody, które sterowane są tylko i wyłącznie przez komputer. Technologie, o których jeszcze jakiś czas temu nikt nie śnił, dzisiaj zmieniają nasze codzienne życie. Nieuniknione jest, że tak samo jak pracę ludzi w polu zastąpił kombajn, pracę dużej ilości osób w fabrykach zastąpiły maszyny, tak pracę kierowcy zastąpi - prędzej czy później - komputer. Możliwości techniczne ku temu są już dzisiaj, lada dzień zostaną udoskonalone i rozpowszechnione, a za 20 lat o tym, że aby przemieścić się pojazdem z punktu A do punktu B potrzebny był kierujący już nikt nie będzie pamiętał.

Oczywiście, że firmy testują pojazdy bez kierowcy, tylko kolegi wizja jest nieco przesadzona. Zapewniam Cię, że nie grozi nam rychłe bezrobocie.
busiarzom stop!!!
Misztal

Postprzez Misztal » piątek, 30 listopada 2012, 13:41

Kolego mniej więcej rozumiem Twoje dylematy. Ja jestem kierowcą na autokarach turystycznych, jeżdżę też na liniach międzynarodowych do firmy dostałem się bez doświadczenia za kółkiem bo prosto z kursu ale dostałem się do firmy dzięki studiom mam licencjat z turystyki i to on mi otworzył drogę teraz jestem w trakcie dorabiania mgr i wciąż jeżdżę. Jest ciężko momentami ale pocieszam się że zostało mi tylko 3 semestry.
Myślę że warto dokończyć edukację kiedyś gdy nie miałem jeszcze kat.B myślałem aby matura zrobię B potem C pojeżdżę trochę zrobię D i idę na autokary. Życie zweryfikowało te plany po maturze udałem się na studia z Turystyki uzyskałem kat.C, trochę dorabiałem w trakcie licencjatu a już będąc na 3 roku zrobiłem kat.D i KW. Pracę dyplomową pisałem o firmie w której obecnie jeżdżę pisanie pracy pozwoliło mi poznać ludzi którzy dali mi szansę jako kierowca. Miałem już nie iść na mgr. ale pomyślałem trudno przemęczę się te 2 lata już coraz mniej mi zostało, 5 rok to praktycznie pisanie pracy i parę przedmiotów. Może mi przejdzie zapał do autokarów który mam od małego może coś mnie innego zaciekawi mam jakieś perspektywy i nie będę przykuty do autokaru. Choć póki co wątpię bo bardzo kocham autokary i myślę że ta sympatia nie jestem chwilowym zauroczeniem. Kto wie może gdyby nie te studia nie poznałbym odpowiednich ludzi którzy dali mi szansę w tak dobrej firmie może bym jeździł w jakimś PKS za 1200zł lub w Komunikacji Miejskiej czego nie cierpię wolałbym już w ogóle nie pracować jako kierowca kat.D tego nie wiem.... Te pytania pozostaną bez odpowiedzi.
P.S to będzie moja pierwsza zima za kółkiem autokaru trochę się obawiam jak ja będę radził jak będzie ślisko itp. ale jakoś to będzie :)
Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » piątek, 30 listopada 2012, 14:16

[quote="michal1142"]
Oczywiście, że firmy testują pojazdy bez kierowcy, tylko kolegi wizja jest nieco przesadzona. Zapewniam Cię, że nie grozi nam rychłe bezrobocie.

Rychle nie, ale jezeli ktos w wieku 15 lat planuje swoje cale zycie (bo porzuca wszelkie inne formy rozwijania swojej wiedzy) pod katem pracy jako kierowca zawodowy to musi sie liczyc z faktem, ze ciezko mu bedzie wypracowac ostatnie lata pracy do swojej emerytury.
michal1142
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez michal1142 » sobota, 1 grudnia 2012, 12:02

Szczerze wątpię w to, że zawód kierowcy jest zagrożony przez samokierujące się autobusy. Być może dotyczy to dużych aglomeracji miejskich Chin czy Korei, w których niektóre linie autobusowe być może w przyszłości będą obsługiwane przez bezduszne roboty.
busiarzom stop!!!
Michal077

Postprzez Michal077 » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 23:05

Temat dawno nie był ruszany ale nie oszukujmy się roboty nigdy w 100% nie zastąpią kierowców ponieważ w niektórych przypadkach nawet robot bez człowieka sobie nie poradzi :)
tomek90

Postprzez tomek90 » środa, 23 października 2013, 08:47

Nie sądzę aby Nam groziła jakakolwiek rywalizacja ze strony robotów. Nasz kraj jest za biedny aby pozwolić sobie na takie luksusy :D
Moja firma obecnie wprowadza monitoring pojazdów z [url=http://monitoring-gps.net/Sklep.aspx]http://monitoring-gps.net/Sklep.aspx[/url] i nawet dobrze mi się pracuje z lokalizatorami. Praca przebiega sprawniej.
Poprzednia strona
Odpowiedz