Jaka szkoła

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Jaka szkoła

Postprzez Lubel » piątek, 12 lipca 2013, 10:46

Witam,
zamierzam zostać kierowcą autobusu. Mam już uzbieraną kwotę 9 000 zł i jak będę dalej odkładał to będę miał 13-15 tysięcy zanim zostanę kierowcą.
Chciałbym się spytać jaką szkołę mi polecacie gdy chce iśc w tym kierunku. Czy może być Technikum Komunikacyjne w Poznaniu na ulicy Fredry? A potem matura i ew. studia.
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Re: Jaka szkoła

Postprzez mistral » sobota, 13 lipca 2013, 09:06

Czy Technikum Komunikacyjne w Poznaniu kształci w kierunku samochodziarstwa, czy kolejnictwa? To po pierwsze. A po drugie, to skoro Ty się zastanawiasz nad tym jaka szkołę średnią wybrać, to do zbierania pieniędzy na kurs kat D i pozostałe, to jeszcze masz trochę czasu. Tak mi sie wydaje.
Misztal

Postprzez Misztal » poniedziałek, 15 lipca 2013, 01:33

[quote="Lubel"]Witam,
zamierzam zostać kierowcą autobusu. Mam już uzbieraną kwotę 9 000 zł i jak będę dalej odkładał to będę miał 13-15 tysięcy zanim zostanę kierowcą.
Chciałbym się spytać jaką szkołę mi polecacie gdy chce iśc w tym kierunku. Czy może być Technikum Komunikacyjne w Poznaniu na ulicy Fredry? A potem matura i ew. studia.

Kolego ja skończyłem zwykłe LO, później matura no i studia (I stopień kierunek Turystyka i Rekreacja, później II stopień kierunek Socjologia) i jeżdżę na liniach międzynarodowych i turystyka.
Tak naprawdę nie ważne co skończysz ważne abyś jak najdłużej się uczył. Nie wiem w jakim profilu chciałbyś jeździć ale musisz wiedzieć że to mega ciężka praca nie mówiąc że odpowiedzialna każda sekunda wiele może znaczyć i nad czymś zaważyć. Tak naprawdę nie masz prawa się pomylić. W pewnym momencie możesz dojść do wniosku że nie chcesz tego robić warto mieć alternatywę.
Wiedz też, że edukacja może otworzyć CI drogę do jakiejś firmy transportowej tak jak to było w moim przypadku.
Pozdrawiam i życzę pomyślnych wyborów.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » piątek, 19 lipca 2013, 08:23

Chce to robić, rozmawiałem z wieloma osobami wszystko rozumiem. Tylko że ty mówisz że studia a jak ja już na opłacenie studiów nie mam kasy to co? Mogę te Technikum, Matura, potem kategoria D, badania psychologiczne czy tam psychiczne i mogę się u jakiegoś busiarza zatrudnić, bo firma duża kierowce bez, praktyki, nie zatrudni tyle wiem.
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » sobota, 20 lipca 2013, 13:56

Jak nie masz kasy na studia, to może pójdź w stronę rzemiosła. Brakuje wysokowykwalifikowanych rzemieślników np. spawaczy. To nie żadna ujma. Już od wielu lat np. w Niemczech rzemieślnik cieszył się poważaniem, ale musiał być rzetelny.
Nie możesz wiązać swojej kariery zawodowej tylko z szoferstwem, bo może się przydarzyć cokolwiek np. ze zdrowiem i okaże się, że niczego więcej nie umiesz.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » niedziela, 21 lipca 2013, 14:52

Bez studiów mi się nie uda?
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » wtorek, 23 lipca 2013, 09:10

[quote="Lubel"]Bez studiów mi się nie uda?

Uda się na pewno. Wszystko w życiu zależy od wielu czynników, również od szczęścia. Ale musisz mieć cos w zapasie. Szoferstwo, nie może być Twoją jedyną umiejętnością, bo jak już pisałem, wystarczy drobnostka i się skonczy. Mój syn po wypadku ma wadę wzroku, ale wada jest w mózgu a nie w oczach i koniec marzeń o szoferowaniu.
Już Tobie pisałem, jak nie masz kasy na studia, to może zostać rzemieślnikiem, ale musisz w tym być dobry. Np spawacz nie może ograniczyć się do spawania migomatem, bo tak samo jakby małpę nauczyć spawać, niewiele myślenia a automat spawa sam. Braknie fachowców spawających żeliwo, aluminium itd. Tak samo jest z mechanikami samochodowymi i z innymi rzemieślnikami. Brakuje prawdziwych fachowców.
POZDROWIENIA z POZNANIA
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » środa, 24 lipca 2013, 06:20

Dobra, ja nie chce wiedzieć że będzie problem. Chcę wiedzieć co muszę po ew. jakiś szkołach zdawać.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » poniedziałek, 29 lipca 2013, 09:42

Nikt ni chcę odpowiedzieć. A ja na międzynarodowych nie chce popylać tylko krajowe firmy przewozowe jak np. busiarze itp.
konrad90

Postprzez konrad90 » środa, 14 sierpnia 2013, 11:44

Ja również popieram pomysł ze zdobywaniem umiejętności technicznych. Może tak wlaśnie żeby mieć coś w zanadrzu? A być kierowcą rownież można i wydaje mi się że nie trzeba studiów... Przynajmniej niekoniecznie.. :P
[url=http://senator.bialystok.pl//]szafa na zamówienie białystok[/url], [url=http://www.brukowakostka.pl/1138/akademia-grillowania-weber]grille węglowe[/url], [url=http://www.carter.pl/]akcesoria toyota gdańsk[/url]
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » sobota, 17 sierpnia 2013, 15:32

Proszę o odpowiedź w sprawie studiów.
Dodam że jeszcze "awaryjnie" będę uczył się w kierunku projektowania samochodów na Technikum i potem ew.studia.
Kroelewicz
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Kroelewicz » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 00:46

Nie trzeba studiów. Od jakiegoś czasu trzeba skończyć 24 r.ż. Do tego czasu Twoje życie może zmienić się o 180 stopni i zupełnie inne rzeczy (nie zawód) będą dla Ciebie priorytetem.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 10:42

Ja to rozumiem, chce tylko wiedzieć co mam zrobić po gimnazjum? Bo po mału muszę wybierać. Liceum czy Technikum, jak tak to jakie? Proszę o odpowiedź.
Michal077

Postprzez Michal077 » czwartek, 12 września 2013, 00:54

Niewiem czy temat jest nadal aktualny ale jeśli tak to Technikum Samochodowe albo jakieś inne Technikum o profilu mechanizacyjnym by było dobre ponieważ jeśli nie będziesz mógł zostać kierowcą to zawsze masz jakieś inne wyjście a nawet jak zostaniesz kierowcą i posadzą Cię na jakiś starszy sprzęt to powinieneś wiedzieć w razie co jak naprawić w trasie jakąś drobnostkę która uprzykrza jazdę.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » środa, 13 listopada 2013, 06:57

A jakiś kierunek wybrać czy po prostu?
Następna strona
Odpowiedz