Kat D a E-learning

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kefir87

Kat D a E-learning

Postprzez kefir87 » niedziela, 2 lutego 2014, 21:43

Witam, przymierzam się do zrobienia kat D, aktualnie posiadam tylko B. Szkoła do której chcę się zapisać proponuję naukę systemem E-learning, jest to dla mnie dogodne, czy ktoś spotkał się z tym systemem nauczania, czy zawiera wszelkie niezbędne informację pozwalające wykonywać ten zawód oraz zdać egzaminy , czy może uważacie że nic nie zastąpi tradycyjnego kursu? Kolejne pytanie to : od czego zacząć , mianowicie wiem że wymagany jest teraz profil kierowcy, trzeba przejść badania kontrolne, czy są to badania identyczne do tych z kat B? Wiem że jest również psycholog i ciemnia , czy mogę wpierw zrobić wszelkie wymagane badania a później zapisać się na kurs ? Trochę żenująco słabe było by gdybym zapłacił za kurs a nagle pan psychiatra stwierdził by jakieś niedogodności odnośnie mojego wzroku wykluczające mnie z tego zawodu. I ostatnie pytanie , jak z pracą bez doświadczenia w naszym kraju, czy ciężko znaleźć coś bez żadnych koneksji , czy mam szansę na etat w transporcie miejskim ? Zamierzam się przekwalifikować i poważnie o tym myślę, dlatego za wszelkie rady bardzo dziękuje :)
I.Q.
<i>BusForum</i>

Re: Kat D a E-learning

Postprzez I.Q. » sobota, 1 marca 2014, 02:53

Najpierw robisz badania, lekarz + psycholog. Psychiatry nie ma, więc o niego nie musisz się martwić. Następnie zakładasz profil kierowcy w urzędzie, i na tej podstawie możesz dopiero rozpocząć kurs. Nie ma powodów wcześniej za niego płacić. Ewentualne wydatki które się nie zwrócą w przypadku negatywnej opinii to badania.

Część teoretyczna kursu to niestety często pic na wodę. Są dobrzy instruktorzy, są kiepscy. Więc i e-learning może się okazać dobry, albo zły. Moim zdaniem nic nie zastąpi lektury prawa o ruchu drogowym i różnych aktów wykonawczych.

Pozdrawiam.

P.S. Troszkę odgrzebane, sprzed miesiąca, ale może komuś innemu się przyda.
Daj znać jak kurs.