Ile powinien zarabiać kierowca?

Dyskusje na temat pracy kierowców (przepisy, szanse na zatrudnienie itp.)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum
 
Posty: 1930
Dołączył: czwartek, 11 lipca 2013, 18:42
Avatar użytkownika

Wynagrodzenie - kierowcy

Postprzez Lubel » piątek, 19 kwietnia 2019, 10:24

  Wyższe wynagrodzenia otrzymają zarówno kierowcy Kaliskich Linii Autobusowych, jak i pracownicy administracji spółki.

  Jeszcze niedawno prezydent Kalisza wprowadzając zmiany kadrowe w kierownictwie Kaliskich Linii Autobusowych, uzasadniał je koniecznością obniżenia kosztów działalności spółki. Tylko w 2017 roku spółka została dofinansowana przez Miasto Kalisz kwotą ponad 15,5 miliona złotych. Rekompensata za 2018 rok ma wynieść przeszło 16,8 miliona złotych, a za 2019 rok będzie to blisko 17,9 miliona złotych. Teraz spółka będzie musiała znaleźć w swoim budżecie dodatkowych kilkaset tysięcy złotych na podwyżkę pensji pracowników.

  - Zdaję sobie sprawę, że kierowcy w porównaniu z innymi firmami zarabiają mniej. Musimy dbać o pracowników. Daję zgodę na podwyżki, ale w zamian będę więcej oczekiwał - mówi nam Daniel Sztandera prezes Kaliskich Linii Autobusowych.

  Chodzi przede wszystkim o zmianę nastawienia i większą empatię w stosunku do pasażerów.

  - Odbyłem spotkania z załogą oraz związkami zawodowymi. Do wszystkich spraw podchodzimy ze zrozumieniem, a współpraca układa się bardzo dobrze - dodaje prezes KLA.

  O wyższe pensje zabiegają też pracownicy innych instytucji podległych miastu oraz samego ratusza. Od dłuższego czasu o wzrost wynagrodzeń starają się między innymi pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu. Negocjacje w tej sprawie prowadzi zakładowa „Solidarność”. Propozycja związkowców, to podniesienie płac zasadniczych jeszcze w tym roku o 100 - 150 złotych oraz zabezpieczenie przez miasto w przyszłorocznym budżecie pieniędzy na podwyżki pensji zasadniczej o 500 złotych.

  Z interpelacją w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla pracowników kaliskiego MOPS-u wystąpiła do prezydenta Kalisza radna Elżbieta Dębska z Prawa i Sprawiedliwości. Radna zwraca uwagę, że w Kaliszu wszyscy pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej mają wyższe wykształcenie, a wielu z nich dodatkowe specjalizacje.


Za: http://kalisz.naszemiasto.pl/artykul/pr ... id,tm.html
Poprzednia strona