Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Parowa dezynfekcja wagonów Tramwajów Śląskich

infotram
15.04.2020 10:45
0 Komentarzy

Od początku kwietniaspółka Tramwaje Śląskie S.A. wprowadziła nowe rozwiązanie w dezynfekcjiwagonów. Do wcześniejszych działań dodana została nowa broń – para wodna owysokiej temperaturze skutecznie dezynfekuje tramwaje.

Dezynfekcja tramwajów środkiem bakterio- i wirusobójczymjest działaniem standardowym, prowadzonym przez firmę sprzątającą wagony współce Tramwaje Śląskie S.A. każdego dnia. W związku z pandemią koronawirusasprzątanie i dezynfekcja wagonów stały się jednym z najważniejszych elementówcodziennej eksploatacji wagonów.

Każdy wagonzjeżdżający z linii do zajezdni poddawany jest procesowi odkażania specjalnymśrodkiem dezynfekującym. Postanowiliśmy jednak pójść krok dalej i wprowadzićdodatkowe rozwiązanie zwiększające efektywność tych działań – mówi AndrzejZowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Dlatego od początku kwietnia, okresowo wagony dezynfekowanesą dodatkowo za pomocą pary wodnej.

Według naukowcówzajmujących się badaniami nad wirusami, para wodna o temperaturze 80-90 stopniCelsjusza jest w stanie dezaktywować wirusa. Taką temperaturę ma parawydostająca się z dyszy urządzeń wykorzystywanych przez pracownikówczyszczących nasze tramwaje – zaznacza Andrzej Zowada.

Proces dwustopniowego odkażania wagonów realizowany jestśrednio raz w tygodniu: najpierw pojazd czyszczony jest dokładnie parą wodną, anastępnie kolejne osoby dezynfekują powierzchnie specjalistycznym środkiemwiruso- i bakteriobójczym. Cały proces trwa – w zależności od wagonu od 50-120minut.

Taki proces dwustopniowej dezynfekcji wagonów realizowanyjest we wszystkich zajezdniach spółki Tramwaje Śląskie S.A. – w Będzinie,Katowicach, Bytomiu i Gliwicach, i będzie kontynuowany tak długo, jak długobędzie tego wymagać sytuacja epidemiologiczna w Polsce.

Chcemy, abypasażerowie czuli się w tramwajach bezpieczni i robimy wszystko, żeby tak było.Prosimy jednak pasażerów, by także przyłączyli się do nas i nosili elementyochronny indywidualnej – apeluje rzecznik tramwajowej Spółki.

Komentarze