Kraków - Gliwice

Ekspresowe pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Skwara

Kraków - Gliwice

Postprzez Skwara » wtorek, 16 października 2012, 16:34

Witam serdecze ! :)
Ten temat chciałbym poświęcić tylko i wyłącznie autobusom jeżdżącym z Krakowa do Gliwic ( przez Gliwice ).
Wiele zmian w tych PKS'ach zostało wprowadzonych, a więc chciałbym, aby ten wątek pomógł wszystkim osobom jeżdżącym właśnie tymi liniami.

Na sam początek zadaje pytanie; dlaczego PKS Jelenia Góra z godziny 21:30 jadący przez Gliwice już nie kursuje. Czy owy autobus został wycofany całkowicie ? A może zawieszenie obejmuje tylko jakiś okres i wiadome jest kiedy powróci on na rozkłady ??
Pojęcia nie mam, dlatego założyłem tutaj konto w celu "informacji" i "pytań" - wyłącznie tych linii autobusowych.

Kolejną sprawą w tym teamcie są godziny. Bardzo proszę osoby, które mają jakiekolwiek informacje (ale nie ze strony e-podróżnik, ponieważ tam dane są stare i w wielu przypadkach nieaktualne) o wypisanie mi WSZSTKICH godzin autobusów jadących z Krakowa przez Gliwice ! Proszę o dokładne godziny odjazów. Najbardziej jednak interesuje mnie Niedziela, więc prosze skupić się głównie na tym dniu (bo niektóre busy jeżdżą tylko np. we Wtorek i Środe).

Liczę na to, ze temat nie zostanie usunięty i pomoże on w wielu przypadkach ludziom, których pdoobnie jak ja jeżdzą tymi liniami.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
Postaram się dyskutować i odpowiadać na bieżąco ;D)
Pat

Re: Kraków - Gliwice

Postprzez Pat » wtorek, 16 października 2012, 17:48

Wejdz sobie na strone RDA w Krakowie i masz.
misiek2010

Postprzez misiek2010 » wtorek, 16 października 2012, 18:18

O 11.55 Veolia Transport kurs Sanok- Gliwice przez Jaworzno, Mysłowice, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze. Kursuje codziennie oprócz 24-25.12, 31.12, Wielką Sobotę i Wielkanoc.
Ewentualnie niektórzy kombinują Uni Busem do Katowic, potem miejskim przyspieszonym lub KŚ dalej :)
Skwara

Postprzez Skwara » środa, 17 października 2012, 22:04

A wiadomo coś na temat "zniesionego" busa z godziny 21:30 ?? Czy zostanie on przywrócony na rozkłady ??
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » sobota, 3 listopada 2012, 09:38

Autobus z Krakowa do Jeleniej Góry z godz. 21:30 został zawieszony. Prawdopodobnie będzie kursował w wakacje.
Jeśli zależy Tobie na PKS JELENIA GÓRA to jest kurs Przemyśl-Jelenia Góra odj. z Krakowa o godz. 23:20, w Gliwicach 1:15
Poza tym są jeszcze kursy Zakopane-Jelenia Góra odj. z Krakowa o godz. 8:05 i 13:40