Rower w PKS-ie

Ekspresowe pytania i odpowiedzi

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

spychool1988

Rower w PKS-ie

Postprzez spychool1988 » środa, 27 marca 2013, 12:44

Witam na sam początek przedstawię się mam na imię Bartek ,i jestem tu nowy ,jeżeli temat jest w złym dziale to przepraszam i proszę o przeniesienie go.
Chce z łodzi jechać pks-em do nowego targu i chce zabrać rower bo jadę na zawody i mam kilka pytań to osób które już wiozły bike w pks-ie.
Czy ktoś przewoził rower w środku autobusu , ,bo wiem że z łodzi jest kilka połączeń do nowego targu jedno jest organizowane przez PKS ŁÓDZ , a drugie przez firmę której pks odjeżdza z ustki do zakopanego przez łódz.
Chodzi mi tez o to ile taka przyjemność przewozu roweru kosztuje i czy komuś udało się przewieść rower w środku autobusu bo nie chce odkręcać roweru.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Rower w PKS-ie

Postprzez Jarkie » środa, 27 marca 2013, 22:00

Kilka lat temu wiozłem rower wewnątrz autobusu (Autosan H9-21), ale trasa wynosiła 30 km. Na dłuższe odległości są małe szanse by kierowca pozwolił na to, tym bardziej że praktycznie wszystkie autobusy turystyczne mają drugie drzwi pośrodku autobusu. Co innego np. w H9, gdzie rower wstawi się przez tylne drzwi, nie utrudniając życia sobie, a przede wszystkim - pozostałym pasażerom.
Wystarczy odkręcić kierownicę (tak by rower leżał płasko) i można wieźć w bagażniku. Niemniej (przynajmniej dla mnie) wygodniejsza jest podróż z rowerem w pociągu, pomimo tego że taka "przyjemność" jest dużo droższa. Cena za przewóz roweru w autobusie wynosi przeważnie tyle co przewóz bagażu (ok.2-3 złotych).
kpc21
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez kpc21 » piątek, 29 marca 2013, 02:00

Na pociąg jest sposób. Odkręcić przednie koło. I wieziemy nie rower, a części rowerowe - jako bagaż.
Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Matlik » piątek, 29 marca 2013, 11:44

Odkręcić pedały skręcić kierownicę i najlepiej wsadzić w pokrowiec i do bagażnika. Ja tak wiozlem rower do Warszawy.
spychool1988

Postprzez spychool1988 » piątek, 29 marca 2013, 23:26

a jechał ktoś z was firmą A.D euro-trans firma z ustki i pks śmiga z ustki do zakopanego. tam mi powiedzieli ze mogę rower zabrać tylko mówili ze mam 7 dni wcześniej zadzwonić to przygotują autobus ,,, nie wiem do czego przygotują ale ok ,, może wieszak rowerowy itd.....
Matlik
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Matlik » sobota, 30 marca 2013, 00:41

Jasne. Pewnie wpakuja cos do bagażnika i na tym się skończy. Nawet nie myśl że zabierzesz rower na pokład.
Angus9

Postprzez Angus9 » wtorek, 12 sierpnia 2014, 08:37

Wyjedź rowerem.Fajna wycieczka.
Lubel
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Lubel » wtorek, 12 sierpnia 2014, 11:16

Odkop malutki ;)
kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez kulikowski » sobota, 16 sierpnia 2014, 19:13

Kilkakrotnie wiozłem rower autobusem, na różne odległości:
- kilkanaście lat temu (w czasach studenckich) wiozłem rower z Warszawy do Tilburga w Holandii (ok. 1200 km)- ale był to przewóz na wynajem dla grupy studenckiej;
- kilka lat temu kilkukrotnie woziłem rower ok. 60 km od Warszawy liniami Dar-Bus i Posiewka (Jelcz PR 110 D, Autosan H10) - składałem kierownicę i wkładałem do bagażnika, dawało radę.
Jednak obawiam się, że w pojazdach PKS może być problem ...
NIE dla ACTA!