Utrzymanie autobusu koszta roczne

Ogłoszenia drobne członków BusForum.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

limanokas

Utrzymanie autobusu koszta roczne

Postprzez limanokas » sobota, 11 czerwca 2011, 09:10

Dzień dobry,
ile kosztuje utrzymanie autobusu rocznie.Mam zamiar kupic do własnych celów niezarobkowych Ikarusa,jako holownik przyczepy i do
krótkich wypadów za miasto.Ma to być pojazd zarejestrowany i ubezpieczoy.Wychodzi na to,że prawdopodobnie sam bedę montował hak.Ile to wszystko
może wynieść w początkowym okresie,póżniej i rocznie ? Bardzo proszę o jakieś info.Ja sam nie mam zielonego pojęcia.Z góry dziękuję.

chak@poczta.onet.pl
Matlik
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Utrzymanie autobusu koszta roczne

Postprzez Matlik » sobota, 11 czerwca 2011, 22:16

Zobacz na podatek od środków transportowych w twojej gminie i okolicznych, zeby zmniejszyć ten koszt możesz wymontować siedzenia, tylko wcześniej musiałbyś sobie przegląd załatwić. Ubezpieczenie (poszukaj w różnych biurach różnice mogą być ogromne) i winietki do tego. Ponadto przegląd co pół roku.
limanokas

Re: Utrzymanie autobusu koszta roczne

Postprzez limanokas » niedziela, 12 czerwca 2011, 18:21

Matlik napisał(a):Zobacz na podatek od środków transportowych w twojej gminie i okolicznych, zeby zmniejszyć ten koszt możesz wymontować siedzenia, tylko wcześniej musiałbyś sobie przegląd załatwić. Ubezpieczenie (poszukaj w różnych biurach różnice mogą być ogromne) i winietki do tego. Ponadto przegląd co pół roku.

Witam,
dzięki za podpowiedż.Poczytałem sobie o podatkach i chyba jednak najbardziej optymalnym wyjściem będzie zakup IKARUSA przegubowego,obcięcie,założenie haka i zarejestrowanie jako pojazd specjalny operujący w odległości do 150km.Prawdopodobnie będzie zwolniony z podatku.

chak@poczta.onet.pl