Harmonogram czasu pracy kierowców - rozwiązanie

Ogłoszenia drobne członków BusForum.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

detlon.pl

Harmonogram czasu pracy kierowców - rozwiązanie

Postprzez detlon.pl » piątek, 23 września 2011, 14:27

W związku z obowiązkiem tworzenia harmonogramów czasu pracy kierowców w firmach transportowych na liniach regularnych do 50 km,
oferujemy Państwu system ?Harmonium? umożliwiający automatyczną generację harmonogramów.
System uwzględnia wszystkie przepisy ustawy o czasie pracy kierowców, a także przepisy kodeksu pracy.
Jest to niezbędne narzędzie pracy dla każdej małej i średniej firmy przewozowej.

Aby otrzymać poprawny harmonogram wystarczy wprowadzić rozkład jazdy oraz kierowców.
Dodatkowo szerokie możliwości personalizacji, edycji, planowania urlopów i zmian,
zarządzania taborem, tworzenia raportów, kart pracy, kontroli uprawnień i wiele więcej.

System pozwala:
-oszczędzić czas oraz uniknąć błędów generowanych przy ręcznym tworzeniu harmonogramów,
-uniknąć kar związanych z brakiem, lub posiadaniem niepoprawnych harmonogramów,
-zoptymalizować realizację rozkładu jazdy oraz ilość zatrudnionych kierowców.

Chętnie odpowiemy na Państwa pytania: biuro@detlon.pl / 012 285 02 97
Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółami oferty: [url]http://detlon.pl[/url]
detlon.pl

Re: Harmonogram czasu pracy kierowców - rozwiązanie

Postprzez detlon.pl » środa, 29 lutego 2012, 12:30

Z radością informujemy, że rozkłady czasu pracy wygenerowane w systemie "Harmonium" przechodzą poprawnie kontrole ITD oraz PIP (uwzględniając wszystkie zmiany ustawowe wprowadzone w styczniu 2012 roku).
Zapraszamy: [url]http://detlon.pl/harmonium[/url]
młoda89

Postprzez młoda89 » wtorek, 5 marca 2013, 11:17

Witam, mam pytanie odnośnie czasu pracy kierowcy autobusu na linii regularnej przekraczającej 50 km (a tym samym trasie do 100 km).

Wiem, że dzienny łączny czas jazdy kierowcy nie może przekroczyć 9 godz.
Tym samym według rozporządzenia dot. Tachografów musi mieć 45 minut przerwy po 4,5 godzinach jazdy. Chodzi mi o to, czy muszę płacić kierowcy za te 45 minut przerwy? LUB

Inna opcja:
Jeśli zrobię tak, że rozbijam mu tą przerwę czyli

kierowca JEDZIE 3 godziny,
robi przerwę 15 minut,
później JEDZIE kolejne 1,5 godziny
i musi mieć 30 minut przerwy!!!

Wyczytałem,że pierwsze 15 minut przerwy jest liczone do czasu pracy kierowcy pod nazwą "INNA PRACA", natomiast nurtuje mnie pytanie czy ta druga przerwa 30 min. jest przerwą śniadaniową bezpłatną czy muszę kierowcy także wliczyć ją do czasu pracy??

Mam już mętlik w głowie im więcej o tym czytam. Jeśli ktoś się na tym zna to proszę o odpowiedź.
detlon.pl

Postprzez detlon.pl » wtorek, 25 czerwca 2013, 10:17

Witam,
na takich liniach jesteśmy zobowiązani uwzględnić rozporządzenie dot. Tachografów, jednak jeśli kierowca jest zatrudniony na umowę o pracę nie możemy pominąć kodeksu pracy.
Co z tego wynika?
W uproszczeniu:
nieprzerwane 15 minut przerwy musi zostać wliczone w czas pracy (i płacone 'normalnie') - jest to przerwa śniadaniowa.
Takiej przerwy nie nazywamy "inną pracą" - to określenie jest zarezerwowane na inne czynności wykonywane przez kierowce w ramach pracy.
Również jeśli przerwa sumarycznie trwa 45 minut - jedynie jej część (nieprzerwane 15 min.) musimy wliczyć w czas pracy.
Pozostały czas przerwy (jeśli umowa z kierowcą/regulamin firmy nie stanowi inaczej) liczymy jak dyżur - na 60%.

pozdrawiamy, zespół Detlon Software
radosw17

Postprzez radosw17 » wtorek, 25 czerwca 2013, 21:30

Co tam odpowiadać po 4 miesiącach