kupno autobusu

Ogłoszenia drobne członków BusForum.

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

sokol

kupno autobusu

Postprzez sokol » wtorek, 1 listopada 2011, 12:54

Witam.
Czy mógłbym zasięgnąć rady doświadczonych kolegów na temat jaki autobus kupić ? Potrzebuje kupić autobus min.50 miejsc który będzie cały czas wykorzystywany na terenie Holandii i robił dziennie max 100 km.Dowóz pracowników do pracy. Jaka marka i model byłby najlepszy ? Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie.Jaka skrzynia automat czy manual ? Dwie czy trzy osie ? Myślę o autobusie nie starszym niż 6-10 lat. Turystyczny czy liniowy ? Kupno w Polsce czy w Niemczech ?
Pożyteczne rady mile widziane.
Pozdrawiam
mariusz
mirwil

Re: kupno autobusu

Postprzez mirwil » środa, 30 listopada 2011, 11:13

Ekspertem jakimś nie jestem ale co wiem to powiem.

Autokary 2-osiowe to chyba gdzieś tak do 53 miejsc, więcej to już będą 3-osiowe. Na pewno bardzo długi autokar w okolicach 14-15 metrów będzie miał dużo większe problemy z manewrowaniem. Automat dobrze sprawdzi się w warunkach miejskich przy częstym ruszaniu ale więcej spali. Chyba autokar wysokopokładowy nie ma większego sensu przy tak krótkiej trasie i braku bagażu. Dużo zależy od tego do ilu lokalizacji rozwozisz tych pracowników i jaka będzie ich maksymalna liczba. Może warto pomyśleć o czymś z kilkoma miejscami stojącymi?
[url=http://www.optibus.pl]Wynajem autokarów - Warszawa[/url]