Krytyka działań admina

Czekamy na Wasze opinie o naszym serwisie. Co należałoby zmienić? Czego brakuje Wam w InfoBusie?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Leszek Matula
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Leszek Matula » czwartek, 3 października 2002, 11:29

Liczę tutaj na szczerą i konstruktywną krytykę moich poczynań na BF.
Dziękuję za każdy Wasz głos w tej sprawie.
jelcz392
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez jelcz392 » czwartek, 14 sierpnia 2003, 02:39

Nie chcę być zle zrozumiany,ale chyba należałoby wyróżnić forumowiczów,którzy napisali jubileuszowe posty 5500 i 6000...
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » czwartek, 14 sierpnia 2003, 18:09

[quote]
On 2003-08-14 02:39, jelcz392 napisał:
Nie chcę być zle zrozumiany,ale chyba należałoby wyróżnić forumowiczów,którzy napisali jubileuszowe posty 5500 i 6000...

Przepraszam - zapomniałem - już to czynię :smile:
Grzesiek

Postprzez Grzesiek » środa, 27 sierpnia 2003, 15:25

Do Leszka Matuli
Ja osobiście nie mam zastrzeżeń do Leszka. Kiedyś wysłałem do Niego prywatnego m-eila i zaraz na drugi dzień miałe odpowiedź z Jego strony , za którą dziękuję.
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » piątek, 29 sierpnia 2003, 23:00

No niestety muszę tu skrytykować ostatnie posunięcie admina. Robię to z ciężkim sercem, bo naprawdę na to forum wchodzę zawsze z przyjemnością, a Leszka Matulę uważam za człowieka o wielkiej kulturze osobistej. Ale niestety dał się wciągnąć w prywatne rozgrywki pomiędzy niektórymi forumowiczami. Chodzi mi o ten zapowiedziany ban dla Zbyrusa. Zgadzam się, ten człowiek ma poglądy kontrowersyjne. Można nawet powiedzieć - bardzo kontrowersyjne. Ja sam w większości z jego poglądami się nie zgadzam (szczególnie z tymi dotyczącymi tramwajów). Ale faktem jest, że te poglądy potrafi zawsze uzasadnić. Ma wiedzę na tematy, na które się wypowiada. A poza tym nie narusza regulaminu forum, nie wypowiada się na tematy nie związane z komunikacją, nie obraża innych uczestników forum. Dlatego ma jak najbardziej prawo się wypowiadać. Powiem więcej - takie forum ma tylko wtedy sens, gdy wypowiadają się na nim ludzie o różnorodnych poglądach. A banowanie uczestnika forum tylko za to, że ma odmienne poglądy, to zwykłe szykany. Jeśli na forum zaczną wypowiadać się ludzie o takich samych poglądach, to forum przestanie być forum, a stanie się co najwyżej towarzystwem wzajemnej adoracji.
W dodatku inicjatorem bana dla Zbyrusa jest niejaki Locutus, który sam został zbanowany z forum Hyrka i Waguły poświęconego komunikacji w Krakowie. Na tym forum Zbyrus też znacznie się udziela. Wygląda na to, że Locutus usiłuje się za ten fakt odegrać na kim tylko może. Dlatego można powiedzieć, że jest to prywatna wojna Locutusa ze Zbyrusem i wielce ubolewam, że Leszek dał się w coś takiego wciągnąć.
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Paweł Adamus » piątek, 29 sierpnia 2003, 23:34

A ja uważam, że Admin dobrze zrobił ostrzegając Zbyrusa czekającym go banie, bo on należy się Zbyrusowi. Mimo wielu próśb, ostrzeżeń nw forum pojawiają się pozbawione sensu, zaśmiecające forum, posty o przeciągach, zapaleniu ucha, że autobus nie powinien hamować przed pieszym przechodzącym przez jezdnie, o jego nienawiści do tramwajów i studentów. Ich wartość merytoryczna (o ile wogóle jest) jest znikoma. A wracając do studentów - jako student uważam, że w niektórych postach Zbyrus mnie obraził.
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
memphis
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez memphis » sobota, 30 sierpnia 2003, 08:13

[quote]
On 2003-08-29 23:00, Jakub K. napisał:
Ale faktem jest, że te poglądy potrafi zawsze uzasadnić.

Nie potrafi ich uzasadnić. Uzasadnianie zlikwidacji przesuwanych okien w autobusach jakimœ rzekomym zapaleniem ucha jest œmieszne.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » sobota, 30 sierpnia 2003, 10:36

Ja uważam, że zbyrus ma również w swoim dorobku na forum pozytywne posty. Zauważcie, że zawsze gdy mówi o tym aby w busach było jak najmniej okien otwieranych, to zaznacza iż powinna w nich być klimatyzacja i powołuje się przy tym na kraje skandynawskie. Więc drodzy forumowicze, przestańcie dostrzegać tylko i wyłącznie jego negatywne wypowiedzi (np. te o tramach czy o studentach).

Uważam, że ban za to że ktoś ma kontrowersyjne poglądy to jest nic innego jak cenzura. A ta (mam nadzieję) skończyła się wraz z upadkiem czasów "błędów i wypaczeń" (kolega Egon)
Grzesiek

Postprzez Grzesiek » sobota, 30 sierpnia 2003, 10:52

Drodzy koledzy z BusForum.
Przejżałem się części postów Kolego Zbyrusa. Jeśli ma takie podejście do studentów to jego prawo. Ja sam zaczynam studia i wcale nie czuję się urażony z Jego wypowidzi. Pozatym zgodzę się z Jakubem K , że co by było warte Forum gdyby wszyscy mieli takie same poglądy. Jednoczęsnie sam nie przepadam za tramwajami (jako środkiem lokomocjii) , ale szanuję ludzi którzy nimi jeżdzą ponieważ wykonują kawał dobrej roboty.
Pozdrawiam

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Grzesiek dnia 2003-08-30 10:55 ]</font>
TC

Postprzez TC » sobota, 30 sierpnia 2003, 11:43

Osobiście nie zgadzam się z większością poglądów kol. Zbyrusa, ale wykluczenie go z forum byłoby błędem. Dziwię się, że Admin wpadł na taki pomysł. Nikomu nie można ograniczać prawa do wypowiedzi, nawet gdy powtarza się wiele razy i wypowiedzi jego są kontrowersyjne. Jesteśmy w końcu uczestnikami FORUM! Postów kol. Zbyrusa nie trzeba przecież czytać. Pozdrawiam.
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » niedziela, 31 sierpnia 2003, 01:09

Po pierwsze - drogi Jakubie K, nie wiem na jakiej podstawie wykoncypowałeś sobie tak absurdalną tezę, jak podałeś tutaj, ale po prostu mnie zwinęło ze śmiechu po przeczytaniu tego... ani razu nie zabrałem głosu na forum Huberta i Hyrka. Ponadto nigdy go nie czytywałem. O tym, że Zbyrus tam się udziela słyszałem wyłącznie od osób trzecich. Ban na stronie Huberta i Hyrka stał się przedmiotem żartów całej załogi szpitala im. Jana Pawła II, bo oprócz mnie zbanowany został tamtejszy kardiolog, który udzielał się z komputera służbowego (a więc automatycznie cały szpital) - co najlepsze, wypowiedział się na ichnim forum ci najwyżej dwa razy. Za co dostaliśmy oboje bana? Ano za nieprawomyślność i krytykę (przyznam, że miejscami chamską i wulgarną, ale z reguły uzasadnioną) MPK... co najlepsze, krytykę tą prowadziliśmy na forum publicznym gazety wyborczej - pierwszy taki przypadek, żeby bana dostać za wypowiedzi na zupełnie innym forum... śmieszne. I żałosne... podobnie, jak żałosna jest Twoja teza. Ze Zbyrusem stykam się wyłącznie tutaj.

A co do samego bana - popieram tę inicjatywę nie ze względu na moją antypatię do towarzysza Zbyrusa, ale ze względu na to, że tow. Zbyrus po prostu spamuje to forum powtarzając w kilku wątkach DZIENNIE te same, wyświechtane i doskonale znane każdemu forumowiczowi historyjki na temat zapalenia ucha, wyższości autobusu nad tramwajem, oraz utopii w stylu uprzywilejowania busów, budowy autostrad autobusowych itede. Przypominam, że Zbyrus już od jakiegoś czasu był gromiony przez Leszka na priva właśnie za to spamerstwo... a spamerstwo moim zdaniem NARUSZA regulamin busforum.

Pozdrawiam.
LOKI

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Locutus dnia 2003-08-31 01:11 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Locutus dnia 2003-08-31 01:12 ]</font>
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » poniedziałek, 1 września 2003, 16:30

Jako że nie było mnie przez ostatnie kilka dni (woziłem się po południowych obszarach Polski) więc nie mogłem się ustosunkować do tego co jest napisane powyżej i nie tylko tego. :smile:.
1. Naprawde nie chce blokować kol. Zbyrusa i mam nadzieję, że tego nie zrobię. Do tej pory słyszałem jedynie głosy domagające się zablokowania go, cieszę się z tego iż pojawiły się głosy odmienne. :smile:
2. Ja mam zastrzeżenia do kol. Zbyrusa nie o jego poglądy tylko o wielokrotne powtarzanie tego samego co w ocenie wielu czytających jest pozbawione logiki i jakiegokolwiek sensu. Ani mi przez myśl nie przeszło blokowanie go jak po raz pierwszy czy drugi przeczytałem o ulgach dla studentów, likwidacji wszystkich linii tramwajowych, itp. Prosiłem go prywatnie aby wiele razy tego samego nie pisał.
3. Nieprawdą jest to co napisał kol. Locutus - ja Zbyrusa nie gromiłem tylko normalnie <b>dyskutowałem</b> z nim poprzez majle.
4. Ja widzę pozytywne strony tego, iż kol. Zbyrus jest członkiem naszego forum. Uczciwe rzecz ujmując to dzięki niemu i od niego wiele się nauczyłem o mostach napędowych w autobusach (choć wielu się śmiało z tego) czy tez miło jest poczytać sobie jego wypowiedzi dotyczące Sanosów.
Na koniec:
Dziękuję za głosy krytyczne - cieszę się, że się takie pojawiły.
Pozdrawiam :smile:
robert

Postprzez robert » piątek, 19 września 2003, 08:46

Myślę, że wyrzucanie kogoś z BF było by błędem. A jeśli to TY drogi busforumowiczu miałbyś być wyrzucony? Nie każdemu podobają się wszyskie wypowiedzi każdego, ale od każdego można się czegoś nauczyć. Jak to któryś moj poprzednik napisał" jeśli Ci nie odpowiadają wypowiedzi kol. Zbyrusia" to ich nie czytaj". I to uważam za stosowne.
Pozdrawiam!!!
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez seba » piątek, 19 września 2003, 16:44

stanowczo nie popieram zbanowania kolegi Zbyrusa, nic mnie tak nie rozśmiesza jak jego posty takie sławetne jak o premierze który powinien przepuszczać autobusy itp. :grin:
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » sobota, 20 września 2003, 23:38

A tu się akurat z tow. Zbyrusem zgadzam - dlaczego przejazd jednej pier******j szyszki ma dezorganizować ruch w całym mieście na kilka godzin?

:evil:

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Następna strona
Odpowiedz