Delete

Czekamy na Wasze opinie o naszym serwisie. Co należałoby zmienić? Czego brakuje Wam w InfoBusie?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » sobota, 14 stycznia 2006, 22:13

Macie rację, Jakubie K., przy okazji czyszczenia forum (zapewne po 30 I) te posty najpewniej znikną.

Tadeusz F. Zieliński
Moderator BusForum
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » wtorek, 17 stycznia 2006, 01:54

A ja protestuję! Nie po to siedziałem po dwadzieścia kilka minut nad jednym postem, żeby teraz wszystko sobie wyleciało w p***u... cała ta dyskusja nie była pomysłem moim, ale moderatora, tak więc liczę na to, że ów moderator wykaże się jedną z podstawowych cech osób dojrzałych, a mianowicie KONSEKWENCJĄ. Skoro dyskusja została już rozpoczęta, to należy ją doprowadzić do końca, a nie w samym środku, gdy już argumentów zabraknie, nadużywać swoich moderatorskich narzędzi i wszystko ucinać!

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » wtorek, 17 stycznia 2006, 04:29

Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził :P
A tak poważnie: skoro widzisz, że wypowiedź jest bez związku z tematyką forum, to po co na nią odpowiadasz? Loki, z całym szacunkiem dla Twojego wkładu w forum, ale niestety masz tendencję do podtrzymywania dyskusji, które (często za sprawą innej osoby) wykroczyły poza tematykę forum. Tylko w ostatnich dniach stało się tak dwukrotnie, w wątkach o poznańskim MPK oraz o papieskim pociągu. Przyznaję, mnie też korciło, żeby na te manifesty ideologiczne zawarte w obu wątkach odpowiedzieć, bo swoje poglądy na ten temat mam. Ale powstrzymałem się w imię tego, żeby nie psuć forum wynurzeniami nie związanymi z jego tematyką. Tak więc, skoro odpisywałeś na posta (choćby i napisanego przez moderatora) zdając sobie sprawę że jest nie na temat, to nie dziw się że potem taka wypowiedź zostanie usunięta.
A propos wątku o pociągu papieskim - tutaj też proponowałbym "delete", najlepiej żeby zakończyć na tej wypowiedzi Radka, która jest dość trafnym podsumowaniem:
http://infobus.com.pl/forum/viewtopic.p ... ght=#42078
natomiast usunąć wszystko co pod spodem, bo tam już nie ma nic o projektowanym pociągu, tylko jest o państwie wyznaniowym, antyklerykaliźmie i innych rzeczach nie mających związku z tym forum.
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
TFZ

Postprzez TFZ » wtorek, 17 stycznia 2006, 17:05

@Locutus
Po to podałem termin ze sporym wyprzedzeniem, żebyś mógł to sobie zapisać czy powiesić gdzieś na stronie (Twoje teksty, nie moje). Ja, nie da się ukryć, podszedłem do sprawy zbyt emocjonalnie i niepotrzebnie dałem się wciągnąć w dyskusję. ale nie widzę sensu tego ciągnąć, zwłaszcza, że Ty to chyba Erystykę Schoppenhauera traktujesz jako swoją biblię. Także swój pomysł podtrzymuję. Wiesz, komu zgłaszać sprzeciw.

@Jakub K.
Co do dyskusji nt. szynobusów to całkiem świadomie pozwoliłem sobie na prowokację. I również te posty będą przy okazji porządkowania forum do usunięcia.

Tadeusz F. Zieliński
Moderator BusForum
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 18 stycznia 2006, 01:56

Daję się wciągnąć, bo nie widzę powodów dla których również i tutaj miałoby być kultywowane powiedzenie "co wolno wojewodzie, to nie tobie, smrodzie", a raczej "o czym wolno pisać moderatorowi, to nie tobie, userowi"...

Kasowanie tych dyskusji uznaję po pierwsze za dowód na to, że TFZ-owi brakuje konsekwencji w postępowaniu, a po drugie, na to, że TFZ-owi zabrakło argumentów i poddaje się w dyskusji.

Schoppenhauera nie czytałem - generalnie za filozofią jako umysł ścisły nie przepadam.

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Radosław Bąk
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Radosław Bąk » środa, 18 stycznia 2006, 02:08

Jakub K. dobrze zidentyfikował problem - zaraz wszyscy dołączą się do komentowania nie na temat, a tego nie chcemy.

Locutus - nie podpuszczaj człowieka wymyślając powody kasowania postów przez TFZ.

Mimo wszystko wolałbym by jak najmniej postów trzeba było kasować.
TFZ

Postprzez TFZ » środa, 18 stycznia 2006, 11:33

Erystyka Schoppenhauera nie ma nic wspólnego z filozofią, niezależnie od tego, kim był autor, za to sporo ze sposobem prowadzenia dyskusji.

Używanie sformułowań batalistycznych czy w ogóle traktowanie dyskusji jako walki, którą się przegrywa lub wygrywa, jest wg mnie chore.

Naprawdę w tzw. głębokim poważaniu mam opinie o sobie i swojej dorosłści ludzi, którzy gazetę Adama M. traktują jako autorytet.
Misiek
<i>BusForum</i>

Postprzez Misiek » środa, 18 stycznia 2006, 14:49

Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę, ale może wartoby wprowadzić Hyde Park? Wtedy takie dyskusje możnaby przenosić tam a wątki o tematyce autobusowej byłyby bardziej związane z tematem.
TFZ

Postprzez TFZ » środa, 18 stycznia 2006, 16:41

[quote="Misiek"]Nie sądziłem, że kiedykolwiek to napiszę, ale może wartoby wprowadzić Hyde Park?

Misiu - o tym, jakie fora tworzyć, decyduje góra infobusa (Leszek pisał, że jest to jedyna rzecz, na jaką trzeba uzyskiwać zgodę), także myślę, że musiałbys napisać o tym do kogoś z nich. Jednak nie sądzę, żeby był to dobry pomysł, gdyż:
Można w znacznej mierze z góry przewidzieć, co kto tam napisze

Obserwacja tegoż na 321.gory skłania mnie ku wnioskowi, że będzie to głównie źródło konfliktów

Czemu niby nie można sobie tego wyjaśnić prywatnie lub grupowo na mailu?
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » środa, 18 stycznia 2006, 21:23

Skoro jest to forum o tematyce autobusowej (względnie transportowej - dyskusje pokrewne, w ktorych kierunek zmienia sie np. na ciężarówki, czy osobówki nie są wielkim naruszeniem tematyki forum) to dyskusje polityczne winny być skasowane.
Czasem sie zdarza zboczyc z toru dyskusji, ale to powinno zostać w odpowiednim momencie przerwane przez moderatora, a najprostrzym sposobem jest PW do moderatora z linkiem do takiego miejsca.
Argumenty, że ktoś usuwa dyskusje polityczne, bo nie ma argumentów są żenujące, w obliczu, gdy kasacji domagają się userzy, a nie moderator.
[color=#FF0000]Who loves you baby? We're all born bald, baby.[/color]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » czwartek, 19 stycznia 2006, 02:34

Tylko co w sytuacji, gdy Pierwszym Zbaczającym Z Tematu jest sam moderator?

Co do dyskusji - dla mnie dyskusja nie jest może jak walka, ale na pewno jest jak dobra gra, taka, powiedzmy, słowna partyjka szachów.

W każdym razie IMHO Aleksander Kierecki popełnił spory błąd wybierając nowego moderaotra - nie dość, że TFZ jest osobą, która nie potrafi się pohamować przed zbaczaniem z tematu i prowokowaniem ostrych światopoglądowych dyskusji nijak mających się do tematyki forum (a w założeniu moderator miał być właśnie po to, by zapobiec spamerstwu oraz niesnaskom) i dopiero upomnienia innych userów skłaniają go do... kasowania swoich własnych postów, to jeszcze jak widać na przykładzie przedostatniego postu, ma w zwyczaju oceniać i wartościować ludzi na podstawie ich światopoglądu (wystarczy, że ktoś prezentuje światopogląd zbliżony do prezentowanego w GW i już pan moderator będzie go miał, zgodnie ze swoimi deklaracjami, w d***e - innymi słowy: nie myślisz dokładnie tak samo jak TFZ, ośmielasz się mieć inne niż Jego Moderatorska Mość poglądy, to pocałuj się w rzyć), co IMHO jest po prostu żenujące.

Pozdrawiam.
LOKI
Radosław Bąk
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Radosław Bąk » piątek, 20 stycznia 2006, 02:07

Do 30 stycznia jeszcze jest sporo dni. Radziłbym nie wyznaczać sobie jakichś wirtualnych dat, tylko korygować jak trzeba. A teraz trzeba. :-?
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » piątek, 20 stycznia 2006, 08:23

Ja jednak będę bronił moderatora TFZ!
Locutusa oburzają słowa:
[quote]Naprawdę w tzw. głębokim poważaniu mam opinie o sobie i swojej dorosłści ludzi, którzy gazetę Adama M. traktują jako autorytet.
A cóż to! Moderatorowi nie wolno wybierać sobie rozmówców? Co to za zapędy totalitarne, by dyktować komuś kim sie ma przejmować?
Całkowicie rozumiem moderatora w jego wypowiedzi, sam wszytskie czerwone popłuczyny traktuję z przymróżeniem oka, bo mam do tego prawo!

Zaś pan Aleksander Kierecki dobrze zrobił, że powołał nowego moderatora, którego nota bene sami wybraliśmy.
A jeśli sie nie potrafi pohamować to zamiast ciągnać z nim tą dyskusję, należało wysłać PW (w formie oficjalnej). A tak z jednej strony Locutus sam ciągnie dyskusje polityczne, a drugiej stroni pieni się, że moderator tak samo czyni.
Nasuwa się pewien wniosek:
Skoro Locutus dobrze czyni, a moderator go naśladuje to w czym problem?
Jeśli Moderator źle czyni naśladując Locutusa, tzn, że Locutus źle czyni, a takie działanie jest niemile widziane i winno być surowo karane do banicji włącznie
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » piątek, 20 stycznia 2006, 14:17

Nie chcę polemizować z Kojakiem, ale odniosę się tylko do jednego zdania:
[quote="Kojak"]Zaś pan Aleksander Kierecki dobrze zrobił, że powołał nowego moderatora, którego nota bene sami wybraliśmy.

Nie przypominam sobie, aby moderatora TFZ ktokolwiek z forumowiczów wybierał - został powołany odgórnie. Fakt, kandydaturę wysunął Kojak, ale nikt inny na forum się do niej nie odnosił. Wybrany natomiast przez forumowiczów został Leszek w 2002 roku, stosowny wątek jest gdzieś jeszcze na forum.
Nie jest moim celem krytykowanie tego faktu, że nie było wyborów, w końcu redaktor naczelny Infobusa ma prawo powoływać na moderatora kogo chce i nie jest zobowiązany urządzać w tym celu głosowania wśród forumowiczów. Chciałem tylko zaprotestować przeciwko stwierdzeniu że sami wybraliśmy moderatora, bo nie jest prawdziwe.
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
Kojak
<i>BusForum</i>

Postprzez Kojak » piątek, 20 stycznia 2006, 15:42

Nie mogę odnaleźć tej dyskusji, w której zaproponowałem na nowego moderatora kolegę TFZ, ale po pierwsze nikt wtedy nie protestował, a po drugie były głosy poparcia dla TFZ. Może kolega Jakub go wtedy nie poparł (ale też i nie protestował), jednak poparcie było.
Ciekawe co się z tymi postami stało?
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz