FORUMOWICZE

Czekamy na Wasze opinie o naszym serwisie. Co należałoby zmienić? Czego brakuje Wam w InfoBusie?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

maro79

FORUMOWICZE

Postprzez maro79 » poniedziałek, 8 maja 2006, 11:12

Co to są za nowi forumowicze, którzy w swojej charakterystyce nie podają pełnych informacji o sobie: skąd są, co robią itd. Przedcież to nie wstyd być z dużego miasta, a tak przynajmniej wiadomo z kim ma się przyjemność.
Jakub K.
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Jakub K. » poniedziałek, 8 maja 2006, 13:01

Ostatnio dużo ludzi rejestruje się tylko w celu zadania jakiegoś pytania w dziale "Poszukuję", nie są zainteresowani bardziej intensywnym udziałem w forum, być może dlatego nie podają tych danych.
"Dwoje ludzi na przystanku na rozstaju życia dróg,Autobus dla kochanków do ich stacji nie podjedzie nigdy już..." (Mamzel)
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » środa, 17 maja 2006, 08:37

[quote="Jakub K."]Ostatnio dużo ludzi rejestruje się tylko w celu zadania jakiegoś pytania w dziale "Poszukuję", nie są zainteresowani bardziej intensywnym udziałem w forum, być może dlatego nie podają tych danych.

Nie masz racji. Zobacz informacje o osobach, które ostatnio się zarejestrowały, uczestniczą we forum a nie podały swoich dokładniejszych danych. Zawsze to lepiej jak wiadomo z kim ma się okazję dyskutować.
maro79

Postprzez maro79 » środa, 17 maja 2006, 08:56

Rejestrują się również idioci, podający jako swoja stronę www, link do strony erotycznej.
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » środa, 17 maja 2006, 09:03

Podejrzewam, że to nie idioci a automaty. Konta takich użytkowników są usuwane, gdy tylko wejdę na infobusa.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Paweł Adamus
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez Paweł Adamus » środa, 17 maja 2006, 11:17

[quote="TFZ"]Podejrzewam, że to nie idioci a automaty. Konta takich użytkowników są usuwane, gdy tylko wejdę na infobusa.

Najlepiej zaktualizować forum do wyższej wersji. Wtedy rejestrowanie się czegoś takiego nie jest możliwe.
[url=http://www.szukajasi.bee.pl/][img]http://www.adam.dudzik.org.pl/banner.gif[/img][/url]
VTS

Re: FORUMOWICZE

Postprzez VTS » sobota, 13 kwietnia 2013, 00:56

Trochę głupio odświeżac temat sprzed "x" lat no ale zmusiły mnie do tego okoliczności. Ciekaw jestem co Admin myśli o użytkownikach pokroju gościa imieniem zajreg88 czy jakoś tak i kilku innych jemu podobnych zarejestrowanych w ostatnich dwóch tygodniach, których to aktywnośc ogranicza się do śmiecenia pisaniem bzdur nic nie wnoszących do forum i nabijania sobie postów w ten sposób. I jak długo to będzie tolerowane bo "konwersacja" z takimi pseudoużytkownikami podważa sens jakiejkolwiek aktywności na tym forum...
Contiki Travel Europe Ltd
radosw17

Postprzez radosw17 » wtorek, 16 kwietnia 2013, 14:25

Aktywność na forum jest znikoma miała być nowa szata graficzna i co ? Wszyscy już stąd pouciekali połowa kąt nie aktywna itp.
Adam3k
<i>BusForum</i>

Postprzez Adam3k » wtorek, 16 kwietnia 2013, 21:40

To są "żywe boty" reklamowe, ich zadaniem jest tylko i wyłącznie pozycjonowanie stron z odnośnikami które mają w podpisie. Sugeruje banowanie od razu.
VTS

Postprzez VTS » wtorek, 16 kwietnia 2013, 22:09

[quote="Adam3k"]To są "żywe boty" reklamowe, ich zadaniem jest tylko i wyłącznie pozycjonowanie stron z odnośnikami które mają w podpisie. Sugeruje banowanie od razu.

No to kolejny przykład, niejaki "Saksofoni", dokładnie jeden z tych o których mówisz chociaż adres jakiejś śmiesznej strony internetowej ma dopiero jak wejdziesz na jego profil. Wypowiedział się już całe 4 razy a te wypowiedzi wniosły do forum tyle że zaraz ośmiu nowych moderatorów trzeba będzie zatrudnic bo dyskutanci zaczną walic drzwiami i oknami...
Contiki Travel Europe Ltd
j.centkiewicz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez j.centkiewicz » czwartek, 25 kwietnia 2013, 14:11

To mój ostatni post. Nie piszę po to, by ktoś mi tutaj urządzał cenzurę. Takie peany na cześć Polskiegobusa to sobie można poczytać gdzie indziej. Tolerowanie takich prostaków skutecznie zniechęci również innych. Żegnam Szanowne Towarzystwo.
takcigoniepodam
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez takcigoniepodam » czwartek, 25 kwietnia 2013, 21:13

Panowie z botami nikt nie wygra i raczej trzeba się do tego przyzwyczaić i takie posty raportować administracji forum.

Mam też pewien pomysł. Nie wiem jak inni ale sugerowałbym aby w naszych profilach usunąć opcję związaną z możliwością wpisania tam adresu www (tj. pozycję "Strona WWW:" na zakładce profil). Oczywiście to nie rozwiąże problemu ale przynajmiej forum stanie się mniej "atrakcyjne" dla tego syfu. Co o tym sądzicie?
dklunej

Postprzez dklunej » czwartek, 25 kwietnia 2013, 21:32

Nie pierwsze i nie ostatnie pewnie forum zaatakowane przez te "inteligentne" boty. Głównie objawiają się one na forach postawionych na phpbb3 i słabo zabezpieczonych przed rejestracją takich... tych.

Usuwanie pola "strona www" to są jaja, a nie działanie przeciw botom. To już lepsze ustawienie akceptacji kont przez admina. Tylko tutaj też dużo zależy od samego admina by nie akceptował wszystkiego jak leci. Nawet po adresach e-mail czy już po podpisach będzie widać z kim, a raczej z czym mamy do czynienia. ;)

Chyba najlepszym rozwiązaniem jest po prostu instalacja dodatkowych zabezpieczeń na forum + aktualizacje samego skryptu. Ale tu potrzeba dostępu do plików forum więc może się okazać to trudne jeśli gospodarza nie ma (na pewnym forum nie było i był problem). A z dodatkowych zabezpieczeń? Dawno na phpbb3 nie "pracowałem" ale to wygląda nawet obiecująco: [url]http://reksio-cs.pl/webmastering-f105/pakiet-anty-spam-phpbb3-anti-spam-acp-t31732.html[/url] Nie wiem czy zadziała na te boty ale warto byłoby spróbować. ;)
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » środa, 8 maja 2013, 12:27

Witam

dklunej:
[quote]Chyba najlepszym rozwiązaniem jest po prostu instalacja dodatkowych zabezpieczeń na forum + aktualizacje samego skryptu.
Tę sugestię przekażę władzom Infobusa. Ja o takich rzeczach nie decyduję.
[quote]Usuwanie pola "strona www" to są jaja, a nie działanie przeciw botom. To już lepsze ustawienie akceptacji kont przez admina. Tylko tutaj też dużo zależy od samego admina by nie akceptował wszystkiego jak leci. Nawet po adresach e-mail czy już po podpisach będzie widać z kim, a raczej z czym mamy do czynienia
Jak w takim razie rozpoznasz na podstawie ww. boty (pytam, bo nie wiem)? Akceptacja kont jest włączona od dawna, osoby, które podają przy rejestracji jako język forum "angielski" nie są aktywowane (chyba, że ktoś się upomni mailem), z pozostałych też odrzucane są osoby z adresami w domenach .ru czy .ua. Kiedyś w razie wątpliwości prosiłem mailem o potwierdzenie, że ktoś chce sobie założyć konto - i aktywowałem dopiero po potwierdzeniu; byli jednak tacy, co się o to obrażali, więc zrezygnowałem. OTOH wysyłacze reklam zazwyczaj rezygnują po 3-4 postach, więc też są po jakimś czasie usuwani.

takcigoniepodam:
[quote]takie posty raportować administracji forum.
Tak, raportować i nie odpisywać - bo o wiele łatwiej skasować takiego użytkownika wraz z jego postami niż przeglądać odpowiedzi i usuwać te, które po skasowaniu oryginału tracą sens. Tyle że znów - jednak żeby kogoś usunąć, to powinien być jakiś powód, a ja czasem mam wątpliwości. Właśnie teraz jest taka sytuacja z niejakim Romioo: raportujecie, że to spambot i faktycznie wysłał trzy nic niewnoszące posty w ciągu dwóch minut, ale on nawet w adresie nie ma żadnej strony, więc po co to robi? Może dziecko jakieś po prostu?

Jeśli ktoś ma jakiś fajny pomysł, niech pisze (także na pw).

Tadeusz F. Zieliński
Moderator BF
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Odpowiedz