F22, t4990

Czekamy na Wasze opinie o naszym serwisie. Co należałoby zmienić? Czego brakuje Wam w InfoBusie?

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

anek
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

F22, t4990

Postprzez anek » czwartek, 23 stycznia 2014, 22:32

[quote="TFZ moderator"]W wątku jest mowa o śmiertelnym wypadku, proszę o zachowanie powagi.

Prosić mogłeś zanim zacząłeś modyfikować mi posta po cichu, bez żadnej informacji, z nadzieją że mi to umknie. Podobnie zresztą jak kasujesz posty, bez żadnego uzasadnienia.
"Pamiętam przełom 88/89 mam to przed oczami kierowca Ikarusa jedzie literkami ze smerfami wyklejony 'Bogdan 607'puszki po napojach szoferkę zdobią"
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Re: F22, t4990

Postprzez TFZ » wtorek, 28 stycznia 2014, 10:44

[quote="anek"]Prosić mogłeś, zanim zacząłeś modyfikować mi posta po cichu
Ano, trzeba było słuchać, jak Mama uczyła, że cham traktuje uprzejmość jako dowód słabości. [quote], bez żadnej informacji, z nadzieją że mi to umknie.
Już wiem, dlaczego od pewnego czasu gorzej sypiam. Myślałem, że to kwestia zbyt niskiej wilgotności powietrza, ale nie - to ta "nadzieja", że anekowi "umknie" moja niecna działalność... Być może trudno Ci to sobie wyobrazić, ale dorośli ludzie mają w d... takie rzeczy, jak to, czy jakiemuś dzieciakowi będzie się podobało to, co robią. [quote]Podobnie zresztą jak kasujesz posty, bez żadnego uzasadnienia.
O widzisz - dobry pomysł, Twój post zostaje usunięty. Po tym, co napisał następca, i tak nie wnosił żadnej informacji.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
VTS

Postprzez VTS » wtorek, 28 stycznia 2014, 19:01

[quote="TFZ"] Być może trudno Ci to sobie wyobrazić, ale dorośli ludzie mają w d... takie rzeczy, jak to, czy jakiemuś dzieciakowi będzie się podobało to, co robią.

Pomimo że Kolega "anek" moim ulubieńcem nie jest bo czasem się próbuje w admina bawic to tym razem w stu procentach Go popieram a w to co czytam, nie wierzę. Administrator forum jakiegokolwiek to w pewnym sensie autorytet i powinien to byc wzór dla użytkowników. A tu sam najpierw ludzi upominasz że używają obraźliwych słów a 2 dni później piszesz że masz coś w d... To słowo jest akurat powszechnie uznane za obraźliwe, gdybyś miał trochę taktu to wiedziałbyś co z tym zrobic ale jakoś mi się nie wydaje żeby było Cię stac na przeprosiny, zwłaszcza że o chamach coś wspominałeś. Ponadto uważasz się za dorosłego, innych dzieciakami nazywasz a wdajesz się w pyskówki jak małolat z gimnazjum, chociaż nie jestem pewien czy niektórych gimnazjalistów w tej chwili nie obrażam. Jak stresu spowodowanego pracą na forum nie wytrzymujesz to może na łatwiejszą zamień. A gdyby nie resztki użytkowników których jeszcze nie zraziłeś, i którzy jeszcze tu wchodzą i coś wnoszą do tego forum, właśnie tacy jak między innymi anek to administrowałbyś co najwyżej straganem na targowisku. Szacunku trochę
Contiki Travel Europe Ltd
TFZ

Postprzez TFZ » środa, 29 stycznia 2014, 10:59

Mam dziś wyjątkowo złośliwy nastrój, stąd poniższe. Wszystkie wyróżnienia w cytatach z wypowiedzi VTS moje, do fragmentów zaznaczonych odnoszę się poniżej gwiazdek.

[quote="VTS"]Pomimo że Kolega "anek" moim ulubieńcem nie jest bo czasem się próbuje w admina bawic to tym razem w stu procentach Go popieram
No widzisz - a więc dobrym uczynek spełnił, bo nie tylkom stosunki między Wami poprawił, ale jeszcze szacunkuś dlań nabrał (duże G mam na myśli)...[quote]a w to co czytam, nie wierzę.
No, wiara jest sprawą osobistą... [quote]Administrator forum jakiegokolwiek to w pewnym sensie autorytet
Broń Boże (znów ta wiara...), żebym się za takiego uważał i śmiał do czegoś takiego dążyć. [quote]i powinien to byc wzór dla użytkowników.A skąd - zdecydowanie zniechęcam pt. użytkowników do brania ze mnie wzoru! [quote]A tu sam najpierw ludzi upominasz że używają obraźliwych słów a 2 dni później piszesz że masz coś w d... To słowo jest akurat powszechnie uznane za obraźliweJakie słowo? Sprawdziłem cały tekst Tezaurusem i nie wrzucił nic nt. wulgarności :-([quote], gdybyś miał trochę taktu to wiedziałbyś co z tym zrobic ale jakoś mi się nie wydaje żeby było Cię stac na przeprosiny, zwłaszcza że o chamach coś wspominałeś.No niestety - od dawna wiadomo, żem prostak i cham, nawet kiedyś w jakiejś ankiecie przeczytałem, że przesadziłem z dowcipami... [quote]Ponadto uważasz się za dorosłegoNo niestety, czwórka z przodu jest nie do wyjęcia... żal, ale co poradzić, nie cofnie się.[quote], innych dzieciakami nazywasz a wdajesz się w pyskówki jak małolat z gimnazjum, chociaż nie jestem pewien czy niektórych gimnazjalistów w tej chwili nie obrażam. Trudno mi powiedzieć, nie udało mi się gimnazjum ukończyć, mało tego, nawet zacząć... [quote]Jak stresu spowodowanego pracą na forum nie wytrzymujesz to może na łatwiejszą zamień. Kiedy to dopiero anek mi uświadomił, skąd ten stres... jużci zaraz się do psychoanalityka zapisuję... [quote]A gdyby nie resztki użytkowników których jeszcze nie zraziłeś, i którzy jeszcze tu wchodzą i coś wnoszą do tego forum, właśnie tacy jak między innymi anek to administrowałbyś co najwyżej straganem na targowisku.Błagam, wykasuj to! Jak moja Żona przeczyta, zaraz podchwyci i każe mi mięsem handlować, bazar jest jakieś 300 metrów od mieszkania! [quote]Szacunku trochęSzacuję właśnie straty forum spowodowane moim chamstwem... nie mogę pojąć jednej rzeczy - dlaczego żyją akurat te wątki, które mnie interesują.

Dobra, teraz poważnie.

W sprawie słów obraźliwych: rozróżnij, proszę, przekleństwo, nawet wulgarne ("noż xhejn, potknąłem się") od wyzwiska skierowanego bezpośrednio po czyimś adresem. W odniesieniu do tych pierwszych jestem o wiele bardziej obojętny. Ty pisząc o sekcie (bo o to, jak domniemuję, Ci chodzi) nazwałeś w ten sposób konkretnych ludzi. Dla mnie to jest różnica zasadnicza i właśnie dlatego zwróciłem Ci uwagę.

Zresztą w odniesieniu do wypowiedzi aneka też nie reaguję, gdy używa jakichś pseudośmiesznych nazw autobusów, chociaż utrudnia to np. wyszukiwanie. Natomiast wątek, o którym mowa tutaj, traktuje o śmiertelnym wypadku, stąd uważam, że żarty są nie na miejscu. I jeszcze raz - takie stanowisko wydaje się być w cywilizacji europejskiej standardem.

Co do znalezienia innej pracy: wydawało mi się oczywiste, że ja tu nie pracuję, forum zajmuję się w czasie wolnym. Za pracę pobiera się wynagrodzenie.

Co do zrażonych użytkowników (przez moje 'chamstwo i prostactwo '), kto personalnie przeze mnie odszedł, możesz napisać? Bo ja tu widzę ew. jedną osobę, ale jeśli w istocie tak było, to i tak stało się to poza forum, więc nie mógłbyś o tym wiedzieć.

Co do szacunku, to nie piszesz, dla kogo czy dla czego, ale przypominam, że na szacunek trzeba zasłużyć. UWAGA: to jedynie ogólna zasada, NIE sugestia, że ktokolwiek z uczestników forum na szacunek nie zasługuje.

I jeszcze raz: masz jakiś pomysł, dlaczego żyją wyłącznie te wątki, które mnie interesują? Pytam całkiem poważnie, bo na pewno przyczyną nie jest to, że akurat ja się w nich wypowiadam.

Z głębokim poważaniem
Tadeusz F. Zieliński
VTS

Postprzez VTS » środa, 29 stycznia 2014, 11:47

Cytował poszczególnych fragmentów nie bede bo za duzo tego ale:
Zacznę od końca, chodzi mi ogólnie o szacunek do ludzi, a ze ja generalnie ów szacunek mam do większości (wiem zaraz zaczniesz mi mowić ze obraźliwe słowo "sekta" dobitnie to pokazuje) to duża litera jest forma grzecznosciowa, która nie wiem czy słyszałeś, ale w języku polskim występuje i powinno sie jej używać. Stosunków miedzy mną a Kolega anekiem nie było jako ze osobiście preferuje płeć żeńska a i pewnie Kolega anek rowniez wiec nie było co poprawiać...
Co do przesady z dowcipami to nie wystarczy je opowiadać, jeszcze by dobrze było żeby ktoś je rozumiał...
Jeżeli o wiek Twój chodzi i czwórkę z przodu to jak Kolega anek konto zakładał w 2005 roku to 9 lat raczej nie miał czyli dzieciakiem nie jest bo pare lat aktywności już za sobą ma wiec aż takiej różnicy miedzy Wami nie ma, no ale takich obliczeń w gimnazjum uczą wiec jesteś usprawiedliwiony, chociaż za moich czasów tez gimnazjów nie było a jakoś wykorzystałem inne kanały edukacji...
W kwestii zrazania użytkowników to musiałbym odkopać archiwalne posty paru Kolegów ( jeśli tak Ci zależy, zrobię to w wolnym czasie), a z ostatnich miesięcy przytoczę osobę Kolegi centkiewicza, ktory na jakiś czas aktywność na forum zawiesił i wyraźnie na tymże forum napisał jaka jest tego przyczyna.
Teraz tez całkiem poważnie:
Owszem nazwałem kilku ludzi sekta ale to nic nowego chociaż nie czynilem tego bezpośrednio wcześniej, no ale w konwersacji z Kolega fixallem używałem słowa "guru" (Twój guru "sir" Souter itd.), mało tego w którymś poście Kolega fixall odpisał "mój guru" (oczywiście w nawiązaniu do mojej wypowiedzi a nie z własnego przekonania). W związku z tym myśle iż Koledze fixallowi bardziej zależy na czci i chwale pseudoprzewoznika pod nazwa PolskiBus niż na tego typu rzeczach. Ale gdyby jednak stwierdził ze naruszyłem Jego godność osobista to bym za to przeprosił, jako ze szacunek do ludzi mam a i słowo "przepraszam" jest mi znane i w moim języku funkcjonuje. Nie zmienia to jednak faktu ze jak ktoś ma ileś postów i 99.9% z nich to są hymny pochwalne na temat czegoś tam i kogoś tam (guru a guru występuje w sekcie) to słowo "sekta" samo sie nasuwa. Bo to co już ktoś myśli o moich postach i opiniach dotyczących samej tej firmy wisi mi bardzo nisko bo Konstytucja umiłowanej Rzeczypospolitej prawo do opinii takich a nie innych mi gwarantuje a fora internetowe sluza do ich wyrażania.
Na koniec, oczywiście przyznaje Ci racje, ze na temat wypadkow należy wypowiadać sie w należnym wydarzeniu tonie, ale dezaprobatę tez można wyrazić trochę innym językiem.

Rownież z poważaniem
VTS
TFZ

Postprzez TFZ » środa, 5 lutego 2014, 09:59

[quote="VTS"]W kwestii zrazania użytkowników to musiałbym odkopać archiwalne posty paru Kolegów ( jeśli tak Ci zależy, zrobię to w wolnym czasie),
To poproszę. Rozumiem, że z wolnym czasem krucho; ja też piszę z opóźnieniem. Zależy mi o tyle, że do tej pory taki zarzut widziałem tylko u pewnego frustrata, więc nie uznałem wówczas za stosowne, by marnować nań swój czas. [quote]z ostatnich miesięcy przytoczę osobę Kolegi centkiewicza, ktory na jakiś czas aktywność na forum zawiesił i wyraźnie na tymże forum napisał jaka jest tego przyczyna.
Kol. centkiewicz napisał 25 kwietnia 2013, że odchodzi, a 29 maja wrócił (i akurat jego odejście, owszem, byłoby IMHO stratą dla forum), tak więc niezbyt długo się nie pojawiał. Natomiast co do przyczyn - to akurat wg mnie napisał dość niewyraźnie, oto cytat in extenso: [quote="j.centkiewicz dnia 25 IV 2013"]To mój ostatni post. Nie piszę po to, by ktoś mi tutaj urządzał cenzurę. Takie peany na cześć Polskiegobusa to sobie można poczytać gdzie indziej. Tolerowanie takich prostaków skutecznie zniechęci również innych. Żegnam Szanowne Towarzystwo.
A tak BTW to nie przypominam sobie, bym peany nt. PB pisał (choć ogólnie opinię o tej firmie mam jak najbardziej pozytywną), ale pamięć już nie ta, więc tu mogę się mylić.
VTS

Postprzez VTS » niedziela, 9 lutego 2014, 01:39

Pierwszy lepszy post na który trafiłem
[quote="poha.inc"]Wystarczyłoby zwolnić obecnego i już by to pomogło. To przez jego chamstwo i prostactwo ludzie stąd pouciekali.

Co do Polskiego Busa i postów na jego temat to zdaje się chodziło o kogoś innego kto pisał posty a do Ciebie Kolega centkiewicz miał zastrzeżenia o brak właściwej reakcji, przynajmniej ja tak zrozumiałem.
TFZ

Postprzez TFZ » piątek, 14 lutego 2014, 11:51

[quote="VTS"]Pierwszy lepszy post na który trafiłem
Był kiedyś taki dowcip o tym,jak należy traktować niektóre sformułowania pojawiające się w pracach naukowych i stało tam m. in., że jeśli ktoś pisze "typowe wyniki doświadczeń prezentują się następująco", to należy to interpretować jako "są to wyniki doświadczeń najbardziej pasujące do założonej przeze mnie tezy". Zaraz mi się to skojarzyło, jak przeczytałem Twój "pierwszy lepszy" post.
[quote="poha.inc"]Wystarczyłoby zwolnić obecnego i już by to pomogło. To przez jego chamstwo i prostactwo ludzie stąd pouciekali.
No cóż - ci, którzy znają mnie dłużej (wirtualnie), nie mieli raczej wątpliwości, kogo mam na myśli pisząc "do tej pory taki zarzut widziałem tylko u pewnego frustrata". Ty natomiast pisałeś (wyróżnienia w cytacie moje):[quote="VTS"]W kwestii zrazania użytkowników to musiałbym odkopać archiwalne posty paru Kolegów
Tak więc serdecznie proszę o jakieś poważniejsze cytaty z PARU kolegów, najlepiej takich poważanych przez ogół.
[quote]Co do Polskiego Busa i postów na jego temat to zdaje się chodziło o kogoś innego kto pisał posty a do Ciebie Kolega centkiewicz miał zastrzeżenia o brak właściwej reakcji, przynajmniej ja tak zrozumiałem.Tak BTW prosiłbym w takiej sytuacji o pisanie wprost, jeśli ktoś ma jakąś podobną prośbę... Myślę, że zwłaszcza od mężczyzn można tego oczekiwać.
Odpowiedz