Kary ITD za zatrzymanie się na niewyznaczonych przystankach

Wszelakie dyskusje dotyczące rozkładów jazdy

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

palec

Kary ITD za zatrzymanie się na niewyznaczonych przystankach

Postprzez palec » czwartek, 9 marca 2006, 13:32

Ja mam taki problem. W ustawie o transporcie drogowym jest napisane, że

Załącznik z ustawy o transporcie drogowym
[quote]ZAŁACZNIK(76)
Lp. Wyszczególnienie naruszen Wysokosc kary w zł.
2.2.Wykonywanie transportu drogowego osób z naruszeniem warunków
okreslonych w zezwoleniu dotyczacych:

3. ustalonej trasy przejazdu lub wyznaczonych przystanków - 3.000

Więc ja się teraz pytam jak kontroluje inspecja to czy moze być nałozona kara za zatrzymywanie się na nie wyznaczonych przystankach. Bo teraz w ustawie jest napisane że kara 3000 wynosi jeśli ktoś nie przestrzega ustalonej trasy przejazdu lub wyznaczonych przystanków?. Jeżeli ktoś nie przestrzega trasy lub wyznaczonych przystanków w zezwoleniu podlega chyab każe nie??? Prosze o wasze opinie i odpowiedzi 8)
Transportowiec - busiarz http://www.busguliwer.pl
kiwin

Postprzez kiwin » sobota, 16 września 2006, 16:24

W zeszłym roku KM Wałbrzych otworzył nową linie 36 Wałbrzych-Swiebodzice
na której były wyznaczone przystanki.I był przypadek nałożenia kary przez Inspekcję za zatrzymanie się kierowcy na przystanku nie ujętym w koncesji.
Nie wiem jak dokładnie zakończyła się ta sprawa,wiem na pewno że firma wzieła na siebie odpowiedzialność.Obecnie linia 36 jest zawieszona

Naświetlając sprawę

Połączenie komunikacyjne Wałbrzych-Swiebodzice-Swidnica obsługuje kilka firm przewozowych które mocno rywalizują ze sobą.Linia jest bardzo rentowna tak i więc wszystkie chwyty dozwolone aby zdobyć pasażera, począwszy od zabierania i wypuszczania klienta gdzie tylko sobie za życzy,poprzez nasyłania policji lub inspekcji na konkuręcje
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » niedziela, 17 września 2006, 11:05

A ja sie zastanawiam, jak w mysl tego prawa traktowane sa przypadki w ktorych z powodu takiego czy innego problemu (wypadek blokujacy droge/torowisko, samochod, ktory zaparkowal na torowisku tramwajowym etc.) dyspozytor regularnej KM zarzadza zmiane trasy przejazdu autobusow/tramwajow, zeby uniknac wpakowania sie ich w blokade... czy to czasem nie jest lamaniem prawa? :-P :-P :-P

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.