www.autobusowyrozkladjazdy.pl - kpina z ludzi

Wszelakie dyskusje dotyczące rozkładów jazdy

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

pawel3p

Re: www.autobusowyrozkladjazdy.pl - kpina z ludzi

Postprzez pawel3p » piątek, 21 marca 2008, 15:47

[quote="Aron"]U nas połączony rozkład wszystkich przewoźników wyglądałby tak że po wpisaniu np. trasy Lublin - Kraśnik wypluwałby ci 1 połączenie PKP, 2 połączenia PKS i 10 połączeń busiarzy tak że nie byłoby to zbyt korzystne dla innych przewoźników niż busiarze.

Czemu zaraz niekorzystne - po prostu odpowiadałoby to faktycznym możliwościom znalezienia połączeń pomiędzy tymi miastami.
Są trasy, gdzie królują prywatni przewoźnicy, ale jest też mnóstwo miejsc, do których, o ile w ogóle się da, to można dojechać właśnie tylko PKSami.
Zresztą pasażer zawsze chciałby mieć możliwość wyboru - bo są zarówno osoby "uczulone" na busy, jak i "uczulone" na PKSy.
[url=http://www.rozjazdy.pl]Interaktywne rozkłady jazdy[/url]
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » wtorek, 25 marca 2008, 11:25

[quote="pawel3p"]
Czemu zaraz niekorzystne - po prostu odpowiadałoby to faktycznym możliwościom znalezienia połączeń pomiędzy tymi miastami.

Dla pasażerów to byłoby korzystne, ale niekorzystne dla PKSu i dla PKP. Obecnie jedną z niewielu przewag jaką ma PKS i PKP nad busami jest to że wielu busiarzy nie docenia reklamy internetowej ( szczególnie ci starszej daty). Taki rozkład zawierający wszystkich przewoźników po prostu rozreklamowałby jeszcze bardziej busiarzy.

[quote]Są trasy, gdzie królują prywatni przewoźnicy, ale jest też mnóstwo miejsc, do których, o ile w ogóle się da, to można dojechać właśnie tylko PKSami.
Zresztą pasażer zawsze chciałby mieć możliwość wyboru - bo są zarówno osoby "uczulone" na busy, jak i "uczulone" na PKSy.

Oczywiście że tak.
http://www.pkslublin.jpg.pl/ - fotogaleria autobusów i busów z Lubelszczyzny.
pawel3p

Postprzez pawel3p » środa, 2 kwietnia 2008, 13:57

[quote="Aron"]
Dla pasażerów to byłoby korzystne, ale niekorzystne dla PKSu i dla PKP. Obecnie jedną z niewielu przewag jaką ma PKS i PKP nad busami jest to że wielu busiarzy nie docenia reklamy internetowej ( szczególnie ci starszej daty). Taki rozkład zawierający wszystkich przewoźników po prostu rozreklamowałby jeszcze bardziej busiarzy.

O co niektórych PKSach też pewnie można by powiedzieć, że są starej daty. Ale zintegrowana wyszukiwarka połączeń miałaby jeszcze jedną zaletę dla wszystkich "legalnych" przewoźników - z oczywistych powodów nie można by tam znaleźć rozkładów jazdy kombinatorów jeżdżących bez rozkładów jazdy ;)
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 2 kwietnia 2008, 14:39

[quote][quote="pawel3p"]
O co niektórych PKSach też pewnie można by powiedzieć, że są starej daty.

Zgadza się.

[quote] Ale zintegrowana wyszukiwarka połączeń miałaby jeszcze jedną zaletę dla wszystkich "legalnych" przewoźników - z oczywistych powodów nie można by tam znaleźć rozkładów jazdy kombinatorów jeżdżących bez rozkładów jazdy ;)

NO tak, ale PKSowi i PKP nie jest na rękę rozreklamowanie również busiarzy jeżdżących wg rozkładu.
pawel3p

Postprzez pawel3p » środa, 2 kwietnia 2008, 15:30

[quote="Aron"]NO tak, ale PKSowi i PKP nie jest na rękę rozreklamowanie również busiarzy jeżdżących wg rozkładu.

Dla PKP przy porządnej infrastrukturze realną konkurencją mogą być tylko inni przewoźnicy kolejowi (przynajmniej przy takich trasach, w których i busy i autobusy tracą czas w korkach). Rozumiem, że jesteś "reprezentantem" PKSów, tak? ;)
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » środa, 2 kwietnia 2008, 21:09

[quote="pawel3p"]
Dla PKP przy porządnej infrastrukturze realną konkurencją mogą być tylko inni przewoźnicy kolejowi (przynajmniej przy takich trasach, w których i busy i autobusy tracą czas w korkach).

Na PKP też takie myślenie dominuje.

[quote] Rozumiem, że jesteś "reprezentantem" PKSów, tak? ;)

Dobry dowcip. Jestem największym wrogiem PKSów na tym forum.
pawel3p

Postprzez pawel3p » środa, 2 kwietnia 2008, 23:37

[quote]Dobry dowcip. Jestem największym wrogiem PKSów na tym forum.

Tak tylko pytałem ;) - po lekturze Twoich postów na innych forach myślałem, że wiem - ale tak bronisz w tym wątku strat moralnych PKSów, że musiałem się dopytać.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 3 kwietnia 2008, 08:58

[quote="pawel3p"]
Tak tylko pytałem ;) - po lekturze Twoich postów na innych forach myślałem, że wiem - ale tak bronisz w tym wątku strat moralnych PKSów, że musiałem się dopytać.

Chodzi mi o to że na takim wspólnym rozkładzie najwięcej zyskaliby busiarze. Obecnie jedną z ostatnich przewag PKSu nad busami jest to że niektórzy busiarze nie doceniają informacji internetowej.
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » czwartek, 3 kwietnia 2008, 09:26

PKS-y też słabo to doceniają w rozkładach są błędy,nie są aktualizowane a to powinno byc swiętością dla przewoźnika.Zobacz sobie strone PKS Kraśnik,albo PKS Krasnystaw,część PKS-ów tak jak PKS w Garwolinie podaje jako swój rozkład jazdy jakąś ogólnopolską przegladarkę która ma mało wspólnego z zeczywistością.PKS Warszawa ma chyba najlepszą przegladarkę połączeń.
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » czwartek, 3 kwietnia 2008, 13:46

Atutem kazdej wyszukiwarki dla mnie jest podane z kim jadę,cena,czas,trasa.
Aron
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Aron » czwartek, 3 kwietnia 2008, 14:52

Mi się osobiście najbardziej podobają strony PKS Chojnice i PKS Białystok ( nie wiem czy są aktualne oczywiście bo może być tak że w necie co innego a na dworcu co innego).
W PKS Warszawa, PKS Poznań, PKS Olsztyn i RDA Kraków brakuje mi tabliczek przystankowych.
zp
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez zp » czwartek, 3 kwietnia 2008, 14:58

Tak tabliczki przystankowe powinny być,ale w przypadku PKS Warszawa nie są konieczne.
Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez Gallux » sobota, 29 sierpnia 2009, 16:31

Takie pytanko - czy działa Wam poprawnie ta witryna? Bo ja już od tygodnia nie mogę skorzystać z wyszukiwarki połączeń. Po pierwsze strona się bardzo wolno wgrywa, a po drugie wyszukiwarka nie wyświetla mi żadnych kursów. Czy też to zauważyliście, czy tylko ja tam mam? Próbowałem zarówno w Operze, jak i w IE.
takcigoniepodam
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez takcigoniepodam » niedziela, 30 sierpnia 2009, 09:45

[quote="Gallux"]Takie pytanko - czy działa Wam poprawnie ta witryna? Bo ja już od tygodnia nie mogę skorzystać z wyszukiwarki połączeń. Po pierwsze strona się bardzo wolno wgrywa, a po drugie wyszukiwarka nie wyświetla mi żadnych kursów. Czy też to zauważyliście, czy tylko ja tam mam? Próbowałem zarówno w Operze, jak i w IE.

Sprawdziłem przed chwilą. Rzeczywiście wygląda na to ze padła. Wgrywa długo i nie podaje wyników wyszukiwania.
Lubel
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez Lubel » środa, 12 lipca 2017, 18:50

Przez ostatnie tygodnie osoby z PGTSiS próbują aktualizować bardzo dogłębnie rozkład jazdy w ARJ. Zwłaszcza dla woj. lubelskiego i woj. wielkopolskiego.
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz