e-podróżnik.pl

Wszelakie dyskusje dotyczące rozkładów jazdy

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

e-podróżnik.pl

Re: e-podróżnik.pl

Postprzez e-podróżnik.pl » piątek, 30 stycznia 2009, 09:58

Żarty narobione zostały przez PKS Zamość :) Właśnie jest to poprawiane.
mistral
Podpora BusForum
Podpora BusForum

Postprzez mistral » piątek, 30 stycznia 2009, 11:56

Niedługo też bedziemy w e-podróżniku.
POZDROWIENIA z POZNANIA
TFZ
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Postprzez TFZ » sobota, 7 marca 2009, 10:33

Czy jest jakaś metoda, by po wyświetleniu szczegółów trasy w e-podróżniku dało się w sposób sensowny zapisać rozkład jazdy w pliku tekstowym? Bo z tego, co na razie zauważyłem, ten zapis prezentuje się w postaci 'przystanek - 3 linie przerwy - godzina przyjazdu - 3 linie przerwy - godzina odjazdu - 3 linie przerwy - kilometraż - 1 linia przerwy - kolejny przystanek itd.

Czy to jest celowe działanie, by tacy jak ja nie próbowali tych danych potem wciągać do np. Excela, czy też da się uzyskać sensowną postać tabelaryczną?
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
e-podróżnik.pl

Postprzez e-podróżnik.pl » poniedziałek, 9 marca 2009, 12:07

Obecnie nie mamy specjalnej funkcji zapisywania/drukowania prezentowanych rozkładów.
Oczywiście w myśl ustaw o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o ochronie baz danych informacje z naszego serwisu nie mogą być bez naszej zgody pobierane, rozpowszechniane, przedrukowywanie, udostępnianie w jakiejkolwiek formie ani przetwarzane w całości lub w części, za wyjątkiem zapoznawania się z informacjami przez użytkowników na własny użytek.
TFZ

Postprzez TFZ » poniedziałek, 9 marca 2009, 13:04

[quote="e-podróżnik.pl"]Obecnie nie mamy specjalnej funkcji zapisywania/drukowania prezentowanych rozkładów.

Szkoda, dla mnie np. układ danych z kilometrażem po prawej stronie jest bardzo nienaturalny.
Tadeusz Franciszek Zieliński***t.zielinski[małpa]transinfo.pl
Gallux

Postprzez Gallux » wtorek, 26 maja 2009, 21:06

Coraz gorzej niestety. Do e-podróżnika niedawno dołączyły PKSy Wadowice i Suwałki. Ogłoszenie oczywiście pojawiło się na stronie głównej serwisu, ale rozkłady są bardzo niekompletne. W pierwszym przypadku pojawiły się jedynie kursy pośpieszne, których jest ledwie kilka w stosunku do lokalnych połączeń obsługiwanych przez ten PKS. Z kolei w przypadku przedsiębiorstwa z Suwałk brakuje rozkładów z placówek terenowych tego PKS-u. Np. PT Augustów.
Mam nadzieję, że zostanie to wkrótce uzupełnione.
Kroelewicz
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Kroelewicz » wtorek, 26 maja 2009, 22:10

[quote="e-podróżnik.pl"](...)
Oczywiście w myśl ustaw o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz o ochronie baz danych informacje z naszego serwisu nie mogą być bez naszej zgody pobierane, rozpowszechniane, przedrukowywanie, udostępnianie w jakiejkolwiek formie ani przetwarzane w całości lub w części, za wyjątkiem zapoznawania się z informacjami przez użytkowników na własny użytek.

A także na prawach cytatu, informacji wykorzystanej dla celów niekomercyjnych, a w stosunku do użytkowników korzystających z serwisu poza granicami kraju, także w przypadkach także w sytuacjach dopuszczonych przez prawo obce. Oczywiście Państwa serwis może iść drogą serwisu PIGTSiS (opłaty za dostęp, opłaty za przystąpienie do programu), ale w takim przypadku przewoźnicy znajdą sobie coś innego. Daleko Państwu jeszcze do dominacji rynku informacji o przewozach...
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » środa, 27 maja 2009, 17:13

[quote="Gallux"]Coraz gorzej niestety. Do e-podróżnika niedawno dołączyły PKSy Wadowice i Suwałki. Ogłoszenie oczywiście pojawiło się na stronie głównej serwisu, ale rozkłady są bardzo niekompletne. W pierwszym przypadku pojawiły się jedynie kursy pośpieszne, których jest ledwie kilka w stosunku do lokalnych połączeń obsługiwanych przez ten PKS. Z kolei w przypadku przedsiębiorstwa z Suwałk brakuje rozkładów z placówek terenowych tego PKS-u. Np. PT Augustów.
Mam nadzieję, że zostanie to wkrótce uzupełnione.

Podobna sytuacja jest w przypadku PKS Ostrołęka (brak rozkładów z PT Ostrów Maz. i Wyszków).Z tego co wiem,wina leży po stronie PKS-u,który nie przesłał bazy rozkładów z PT.

W PKS Suwałki brakuje jedynie rozkładu z PT Augustów.Pozostałe PT są,przynajmniej w tych kursach które sprawdzałem (wybierałem kursy do różnych małych wiosek do których PKS dociera).
Bardziej bulwersującą sprawą jest błędne położenie miejscowości.Wg tego co aktualnie zamieścił e-podróżnik Augustów znajduje się na północ od Suwałk (okolice Wiżajn).Zaś Olecko leży na trasie Gołdap-Węgorzewo (kurs o 6:00 Suwałki-Giżycko p.Gołdap),w innym przypadku Suwałki są w miejscu Kętrzyna,natomiast Olecko j.w. (wystarczy sprawdzić połączenie Gołdap-Olsztyn o 5:40).
Ciekawe czy PKS przesłał błędne rozkłady,czy też e-podróżnik popełnił błąd podczas zamieszczania?

Jeszcze inną sprawą jest to,że PKS-y nie przesyłają informacji o zmianach dokonywanych w rozkładach jazdy ( np.kurs Ostrołęka-Zambrów o 8:00 zlikwidowany ponad miesiąc temu,wg e-podróżnika nadal jeździ).Gdyby tak posiedzieć i poszukać,znalazłoby się dużo więcej błędów i to z winy samych przewoźników...
Gallux

Postprzez Gallux » środa, 27 maja 2009, 17:24

Na dodatek nie mam pojęcia co znaczą te gwiazdki (*) przy niektórych miejscowościach w rozkładach zamieszczonych przez suwalski PKS. To samo można zaobserwować na oficjalnej stronie www przedsiębiorstwa.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » środa, 27 maja 2009, 17:58

Ogólnie w skrócie wygląda to tak: jeżeli np.w jakiejś wiosce przystanki są po różnych stronach skrzyżowania,to dla ich rozróżnienia stosuje się owe (*).Jeżeli natomiast miejscowość jest duża i ma kilka przystanków,to używa się cyfr rzymskich.Rzeczywiście może to być jednak trochę pogmatwane :) .
Niemniej np.miejscowość Baranowo w wyszukiwarce PKS Suwałki jest zaprzeczeniem powyższej zasady:
Baranowo (k.Rutki Tartak pow.suwalski)
Baranowo* (k.Mikołajek pow.mrągowski - kurs Mrągowo-Suwałki i Augustów-Olsztyn)
Baranowo*I (k.Mikołajek pow.mrągowski - kurs Mrągowo-Suwałki)
Wg mnie czytelniejsze byłoby Baranowo k.Suwałk i Baranowo k.Mikołajek.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » czwartek, 28 maja 2009, 22:19

Rozkłady ze wszystkich PT PKS Suwałki znajdują się już w e-podróżniku.Zostały też poprawione błędy dotyczące tego PKS-u na temat których pisałem wczoraj.
uther

Postprzez uther » piątek, 5 czerwca 2009, 20:09

Nie działa mi mapa trasy i to na 3 przeglądarkach - ekran robi się szary, tak jak podczas pierwszych sekund wyszukiwania, ale nic się nie dzieje.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » środa, 18 listopada 2009, 16:23

Właśnie zauważyłem że do e-podróżnika dołączyły Przewozy Regionalne PKP.
Również PKS Łomża zamieścił tam swoje rozkłady.
Gallux

Postprzez Gallux » środa, 18 listopada 2009, 19:05

I PKS Konin już tam jest :D

Niestety z koleją panuje bałagan. Arriva jest przypisana do innych dworców niż Przewozy Regionalne, a przecież to te same miejsca. W przypadku PR brakuje niestety cen.
Jeśli chodzi o pociągi to zostanę jednak przy witrynie PKP.
Natomiast w kwestii autobusów e-podróżnik jest faktycznie najlepszy.
Jarkie
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Jarkie » środa, 18 listopada 2009, 20:24

W przypadku dworców i przystanków autobusowych też nie brakuje bałaganu. Wystarczy spojrzeć choćby na warszawski Dw.Zachodni. Większość przewoźników stosuje nazwę "Warszawa Zachodnia D.A.". Niemniej jest jeszcze "Warszawa, D.A. Zachodni" (PKS-y: Białystok,Iława,Koszalin,Łomża,Nowy Sącz,Szczytno,PKS Wschód O.Włodawa; prywaciarze: Czaplicki z Przasnysza,MIŚ z Krosna) oraz "Warszawa, Dw.Zachodni" (PKS Piotrków Trybunalski). A dworzec jest przecież jeden :)
Nie ma tu winy e-podróżnika,ale przewoźników którzy w swych rozkładach używają różnych nazw tego samego przystanku.
Poprzednia stronaNastępna strona
Odpowiedz