[Warszawa] Pan Bilecik

Wszelakie dyskusje dotyczące rozkładów jazdy

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 939
Dołączył: sobota, 17 marca 2007, 01:10
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

[Warszawa] Pan Bilecik

Postprzez kulikowski » czwartek, 11 marca 2010, 21:40

[Warszawa] Pan Bilecik

[url]http://www.ztm.waw.pl/informacje.php?i=141&c=98&l=1[/url]

[quote="Zarząd Transportu Miejskiego"]Nowa, przydatna aplikacja
Ściągnij Pana Bilecika

opublikowano 4 marca 2010 r.

[img]http://www.ztm.waw.pl/download/informacjaZdjecie/gl_141_mn_monitorbilecik.jpg[/img]

Pomoże znaleźć drogę, podpowie kiedy przyjedzie autobus i ile kosztują bilety ? to tylko niektóre możliwości wirtualnego Pana Bilecika, z którym od 4 marca można zaprzyjaźnić się na internetowej stronie ZTM. Żółto-czerwona maskotka będzie ?komunikacyjnym? asystentem dla starszych pasażerów, młodszym przypadną do gustu animacje, które ożywią monitor komputera.

Z pomocy Pana Bilecika można skorzystać na stronie ZTM. Jeśli ściągniemy, zainstalujemy i uruchomimy aplikację, wirtualny asystent przyjedzie tramwajem i zamieszka na pulpicie naszego komputera.

Na stronie ZTM, po kliknięciu postaci Pana Bilecika otworzy się menu, w którym internauci mają do dyspozycji osiem opcji.

?Dowiedz się o mnie więcej?

Pan Bilecik przedstawia się i zaprasza pasażerów, aby ?ściągnęli? aplikację na swoje komputery.

?Zaplanuj swoją trasę z jakdojade.pl?

Wirtualna maskotka ZTM przenosi pasażera na stronę wygodnego planera podróży, w którym można sprawdzić najdogodniejsze połączenia pomiędzy wybranymi punktami miasta.

?Sprawdź dzisiejszy rozkład jazdy?

Ta opcja umożliwia przeniesienie się do spisu wszystkich linii komunikacyjnych, w którym pasażer szybko sprawdzi obowiązujący w danym dniu rozkład jazdy.

?Twoje strony?

Tu zapisać można skróty do ulubionych podstron witryny ZTM. Na przykład, aby dodać link do rozkładu jazdy linii, z której najczęściej korzystamy, wystarczy wejść na stronę zawierającą tę informację, a następnie kliknąć przycisk "Dodaj stronę".

?Newsletter?

Pan Bilecik zachęca do zapisania się na listę mailingową elektronicznego biuletynu ZTM.

?Kontakt?

Internautę, który chce coś zakomunikować ZTM, Pan Bilecik skieruje do formularza kontaktowego, umożliwiającego np. zadanie pytania, zgłoszenie wniosku lub złożenie skargi.

?Cennik biletów?

To opcja, dzięki której można zgłębić szczegóły taryfy biletowej ZTM.

?Wyłącz mnie na zawsze?

Gdy chcemy dać Panu Bilecikowi chwilę wytchnienia, ta opcja umożliwia wyłączenie go w przeglądarce. Aby znów przywołać na pulpit żółto-czerwonego asystenta należy kliknąć w baner po prawej stronie internetowej witryny ZTM.

Ze wszystkich opcji, po zainstalowaniu aplikacji, można korzystać bezpośrednio z pulpitu własnego komputera. Aby uzyskać do nich dostęp wystarczy kliknąć na Pana Bilecika prawym klawiszem myszki. Wersja osobista umożliwia dodatkowo wpisanie daty aktywacji biletu długookresowego. Gdy jego termin ważności będzie zbliżał się do końca, Pan Bilecik nie zapomni o tym? przypomnieć.

Pan Bilecik ułatwia pasażerom dostęp do komunikacyjnych informacji, bardzo często pilnie potrzebnych. Spiesząc się do pracy, szkoły czy na ważne spotkanie, aby sprawdzić ile czasu pozostało do odjazdu autobusu lub tramwaju, nie trzeba już wpisywać w przeglądarce adresu witryny i wyszukiwać informacji na kolejnych podstronach.

Pan Bilecik, jako maskotka ZTM, narodził się pod koniec 2008 r. Wymyślił go 10-letni (wówczas) Jakub Szymański ? uczeń szkoły podstawowej w Drzewicy (woj. łódzkie). Była to jego propozycja w konkursie na maskotkę ZTM, który był skierowany do uczniów i studentów. Na podstawie zwycięskiego projektu, opracowano graficzny projekt maskotki w różnych wersjach (w tym letniej i zimowej). Kolejnym krokiem było zaprojektowanie i ręczne uszycie maskotki, jako stroju na wszelkiego rodzaju imprezy plenerowe z udziałem dzieci. Tym zajęli się profesjonaliści, w tym przypadku artysta plastyk, Marianna Sierocińska. Pełnowymiarowy Pan Bilecik, w postaci wykonanego z gąbki stroju dla dorosłego człowieka, został bardzo ciepło przyjęty przez dzieci w trakcie wielu imprez masowych, w których uczestniczył ZTM. Naturalną konsekwencją było przeniesienie go przestrzeń wirtualną.

źródło: Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa
NIE dla ACTA!
kulikowski
Podpora BusForum
Podpora BusForum
 
Posty: 939
Dołączył: sobota, 17 marca 2007, 01:10
Lokalizacja: Warszawa
Avatar użytkownika

Re: [Warszawa] Pan Bilecik

Postprzez kulikowski » piątek, 12 marca 2010, 00:25

[url]http://www.ztm.waw.pl/informacje.php?i=143&c=98&l=1[/url]

[quote=Zarząd Transportu Miejskiego"]Pasażerowie "kupili" Pana Bilecika
opublikowano 8 marca 2010r.
ostatnia aktualizacja 8 marca 2010r.

[img]http://www.ztm.waw.pl/download/informacjaZdjecie/gl_143_mn_postacsummercmyk.jpg[/img]

Elektroniczna maskotka Zarządu Transportu Miejskiego spodobała się internautom. Świadczą o tym głosy, jakie docierają do nas za pośrednictwem infolinii.

Oto tylko niektóre przykłady. ?Dziękuję za pomysł z ludkiem, który wyzwala swoimi wyczynami uśmiech na twarzy. Gratulacje za odwagę w umieszczeniu stworka na tej stronie?, napisała jedna z pasażerek z Bemowa. ?Bardzo fajny pomysł. Bilecik bardzo mi się podoba :)?, napisała pasażerka o imieniu Kaja.

Informacje o bileciku ukazały się także na łamach portali internetowych: Życie Warszawy.pl, Gazeta.pl, TVN Warszawa.pl, Rynek Kolejowy, Rail.pl, Wirtualny Nowy Przemysł, Wawcity, Warszawianin, Mediamikser i Spedycje. Informacje o Panu Bileciku w swoich serwisach informacyjnych umieściły też dwie radiostacje: RDC i Eska.

Wirtualny Pan Bilecik wzbudził zainteresowanie nie tylko użytkowników systemu operacyjnego Windows. Swoją wersję chcieliby mieć także użytkownicy innych systemów, takich jak np. MAC OSX, czy Linuks. Będziemy nad tym pracować.

ZTM nie chce, aby młodzi ludzie ? obecnie najliczniejsza grupa korzystająca z komunikacji publicznej ? po kilku latach zamienili autobusy, tramwaje, metro czy kolejkę podmiejską, na własny samochód. To większe korki, nerwy i dewastacja środowiska. Firma więc ? na różne sposoby ? stara się zachęcić do podróży komunikacją. Od kilku dni ma w tym pomóc także wirtualny Pan Bilecik. [/quote] źródło:Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa
NIE dla ACTA!
jarrybegood
 
Posty: 1
Dołączył: środa, 15 grudnia 2010, 19:24
Lokalizacja: Szczytniki

Re: [Warszawa] Pan Bilecik

Postprzez jarrybegood » piątek, 17 grudnia 2010, 11:28

He, he, bardzo przydatne, ale za to nazwa prześmieszna. ;-)
[url=http://www.na-narty.tanieoferty.eu]na narty[/url][url=http://www.wczasy-spa.tanieoferty.eu]-[/url][url=http://www.tanieimprezy.eu]oferty sylwestrowe[/url]
Polakov
 
Posty: 266
Dołączył: środa, 23 grudnia 2015, 17:17
Lokalizacja: Lubelskie

Re: [Warszawa] Pan Bilecik

Postprzez Polakov » środa, 27 lipca 2016, 16:30

Już z niego dawno zrezygnowali, a nikt o tym nie napisał :D