E-podróżnik

Wszelakie dyskusje dotyczące rozkładów jazdy

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

e-podróżnik

E-podróżnik

Postprzez e-podróżnik » środa, 11 marca 2015, 16:30

e-podróżnik.pl też czyta forum i chętnie odpowie na pytania. :)

Na przykład odnośnie Rawy Mazowieckiej i Polonusa. Mamy wszystkie kursy tego przewoźnika, a kurs do Kudowy-Zdroju odjeżdża z przystanku zdefiniowanego jako D.A./Kolejowa (http://www.e-podroznik.pl/public/timeTa ... pId=152022). W prawym górnym rogu można zmienić przystanek dla danej grupy przystanków.

PKS Grójec też w końcu trafił do naszej bazy. Nie wymagamy określonego formatu danych, jednak nie ściągamy sami rozkładów, bez zgody przewoźnika. Bez współpracy z przewoźnikami mielibyśmy problem z aktualnością danych, bowiem przewoźnicy przeważnie sami dokonują zmian w rozkładach.
e-podróżnik.pl Rozkłady jazdy / Bilety online
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Re: Frekwencja na kursach

Postprzez rzaraz » środa, 11 marca 2015, 17:34

No to pierwsza sprawa. Czemu panuje taka schizofrenia z tym rozkładem w Rawie. Autobusy PKS Polonus wrszawa zatrzymują sie w dokładnie identycznym miejscu co autobusy PKSu Wieluń , Mława czy Kłodzko...
A mam wiećej zastrzeżeń... :)
e-podróżnik

Postprzez e-podróżnik » środa, 11 marca 2015, 18:10

To problem danych wysyłanych przez przewoźników. Czasem stosowane są rożne nazwy przystanków. Wiemy, że przystanek Rawa d.a. to ten sam co Rawa d.a./Kolejowa. Natomiast opcja wyświetlania tabliczek przystankowych bierze pod uwagę nazwę przystanku, a te są różne.
Wyszukując połączenie z Rawy Mazowieckiej d.a. do Warszawy nie ma żadnego problemu i pokażą się połączenia również PKS Polonus odjeżdżające z Rawy Maz., d.a./Kolejowa. Wyszukiwarka to podstawowa funkcja, z której korzystają nasi użytkownicy. Dlatego bierze ona pod uwagę wiele czynników i grupuje przystanki, które mimo różnych nazw są tożsame.
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez rzaraz » środa, 11 marca 2015, 18:36

No dobra. Stawiacie na wyszukiwarkę. To w niej macie taki kwiatek:

[Belsk Duży] Belsk Mały II

Rozumiem, ze w nawiasach to nazwa miejscowości, a poza to nazwa przystanku. Sęk w tym, że Belsk Duży i Belsk Mały to odrębne miejscowości
https://pl.wikipedia.org/wiki/Belsk_Ma%C5%82y
https://pl.wikipedia.org/wiki/Belsk_Du%C5%BCy

i autobus zatrzymuje się raczej w Belsku Dużym...
e-podróżnik

Postprzez e-podróżnik » czwartek, 12 marca 2015, 15:30

Tak jak wspomniałem, dane pochodzą od przewoźników. PKS w Tomaszowie Mazowieckim i PKS Opoczno podają przystanek Belsk Mały II, a z kolei PKS Grójec ma na swoich trasach przystanki Belsk Duży i Belsk Mały I. Można wnioskować, że są to inne przystanki i np. Belsk Mały II leży pomiędzy Belskiem Dużym a Małym. Takie nazwy przewoźnicy zgłaszają również do Urzędów Marszałkowskich, by uzyskać zezwolenie na obsługę danej linii.
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez rzaraz » czwartek, 12 marca 2015, 15:43

Sęk w tym, że pomiedzy Belskiem Dużym, a Belskiem Małym nie ma żadnego przystanku...I autobusy PKS Opoczno i Tomaszów Maz. na pewno zatrzymują się na przystanku Belsk Duży, ul. Nocznickiego., a co do przystanku Belsk Mały II, to ja mam poważne wątpliwości, wszak to kursy raczej przyspieszone...
e-podróżnik

Postprzez e-podróżnik » piątek, 13 marca 2015, 14:54

Zwrócimy się do przewoźników z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii.
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez rzaraz » piątek, 13 marca 2015, 17:38

OK. Następna sprawa. Dlaczego e-podróznik nieuwzględnia przystanku Głuchów K/Grójca Nż Neobusa, który jest widoczny na rozkładzie jazdy PKS Polonus Warszawa:

https://pksbilety.pl/kurs/1424908/14249 ... 2015-03-13

?
danio

Postprzez danio » sobota, 14 marca 2015, 00:44

@rzaraz
Strona przewoźnika też nie pokazuje tego przystanku.
Może to jest błąd po stronie rozkładu na stronie Polonusa ?
dklunej

Postprzez dklunej » sobota, 14 marca 2015, 01:20

Aż sprawdziłem sobie rozkład z zezwolenia (na stronie MZDiK Radom jest dostępny i można sprawdzić ) i tam rzeczywiście ten Głuchów jest w rozkładzie jazdy od Neobusa.
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez rzaraz » sobota, 14 marca 2015, 08:18

[quote="danio"]@rzaraz
Strona przewoźnika też nie pokazuje tego przystanku.
Może to jest błąd po stronie rozkładu na stronie Polonusa ?

No raczej nie. Albowiem ja nawet na tym przystanku z tego Neobusa wysiadałem i kierman mi nań sprzedał bilet... A strona przewożnika tgeo nie pokazuje, bo to jest przystanek na żądanie.
e-podróżnik

Postprzez e-podróżnik » środa, 18 marca 2015, 11:35

Przystanek w Głuchowie nie został uwzględniony w rozkładzie przekazanym przez przewoźnika na kursach Warszawa-Rzeszów.
mickam
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez mickam » środa, 18 marca 2015, 19:15

To ja mam prośbę do e-podróżnik, jeżeli już tak uaktywnili się na forum i bardzo dobrze macie u mnie duży +, realizatorów rozkładu jazdy na stronie www.mobilis.pl czy jesteście w stanie zmienić logo wyskakujące w pdf. w tabliczkach przystankowych, bo co wybiorę innego przewoźnika np. PKS Mława to wyskakuje logo PKS Ostrołęka. Nie można tego zmienić np. na logo Mobilis. Drugą sprawą jest to, że w wyszukiwarce połączeń przewoźniki PKS Mińsk Mazowiecki jest sp. z o.o., a formalnie jest S.A. To też przydałoby się zmienić.
http://mickam.flog.pl/
e-podróżnik

Postprzez e-podróżnik » piątek, 20 marca 2015, 11:33

Kwestia Rawy Mazowieckiej i osobnego przystanku dla kursów Polonusa została rozwiązana. Wszystkie kursy są obecnie na jednej tabliczce dostępnej na stronie http://www.e-podroznik.pl/public/timeTa ... opId=47731

Logotyp i formę prawną PKS Mińsk Mazowiecki postaramy się zmienić w najbliższym czasie.
rzaraz
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez rzaraz » niedziela, 22 marca 2015, 09:01

Skoro e-podróżnik uwzglednił na mój wniosek dotyczący Rawy, to prosiłbym o to samo względem Grójca. A są to:
Przystanki "Urząd Pocztowo-Telekomu" (już nazwa jest interesująca, a w miejscu telekomunikacji nie ma juz od lat), "Poczta 05/06" i "Al. Niepodległości/UPT" są jednym i tym samym przystankiem.

Ponadto PKS Polonus-Bus Warszawa ze swoim kursami Grójec - Warszawa Metro Wilanowska przez Prażmów, Piaseczno nie wjeżdża na ten przystanek, co sugeruje e-podróżnik, bo byłoby to bezcelowe.

Z góry dziękuję, za pozytywne rozpatrzenie wniosku. :)
Następna strona