Szyby uchylne i przesuwane

Konstrukcje autobusów od "a" do "z"

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

wnyku

Szyby uchylne i przesuwane

Postprzez wnyku » środa, 27 czerwca 2007, 00:45

Witam.
Remontuje autobus wraz z wymianą szyb na nowe (wklejane) i zastanawiam się jakie szyby otwierane wstawić. Wiadomo są uchylne i przesuwne.
Uchylne są na topie, z kolei przesuwne bardziej niezawodne.
Do tego jeszcze dochodzi najważniejszy argument - cena.
Czekam na Wasze propozycje, nazwy dostępnych na rynku producentów (o których pewnie jeszcze nie wiem :-)) i oceny pod kontem jakość<>cena.
Pozdrawiam
pykpyrykpyk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Re: Szyby uchylne i przesuwane

Postprzez pykpyrykpyk » środa, 27 czerwca 2007, 09:28

[quote="wnyku"]Witam.
Remontuje autobus wraz z wymianą szyb na nowe (wklejane) i zastanawiam się jakie szyby otwierane wstawić. Wiadomo są uchylne i przesuwne.
Uchylne są na topie, z kolei przesuwne bardziej niezawodne.
Do tego jeszcze dochodzi najważniejszy argument - cena.
Czekam na Wasze propozycje, nazwy dostępnych na rynku producentów (o których pewnie jeszcze nie wiem :-)) i oceny pod kontem jakość<>cena.
Pozdrawiam

JEst caly dlugi temat na... ten temat ;)

[url]http://forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=357&highlight=szyby[/url]

P.S. wole uchylne
Podróż Peerą BEZCENNA... za wszytsko inne zapłacisz kartą Mastercard...
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 27 czerwca 2007, 14:13

To zależy czy autobus będzie miał klimę, czy nie. Jeśli tak, to uchylane wystarczą. Jeśli nie, to oczywiście przesuwne są najlepsze – przykładem tego, co się dzieje w autobusie z okienkami uchylnymi, bez klimy w lecie, mogą być krakowskie Scanie CN113CLL, gdzie przy dużym nasłonecznieniu temperatura wnętrza nie spada poniżej 50°C...

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
pykpyrykpyk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pykpyrykpyk » środa, 27 czerwca 2007, 14:50

[quote="Locutus"]To zależy czy autobus będzie miał klimę, czy nie. Jeśli tak, to uchylane wystarczą. Jeśli nie, to oczywiście przesuwne są najlepsze – przykładem tego, co się dzieje w autobusie z okienkami uchylnymi, bez klimy w lecie, mogą być krakowskie Scanie CN113CLL, gdzie przy dużym nasłonecznieniu temperatura wnętrza nie spada poniżej 50°C...

Pozdrawiam!
LOKI

Hmmm... ja mimo wszystko nie przepadam jak mi czasem glowe chce urwac "wichura" w autobusie, dlatego preferuje uchylne.
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » czwartek, 28 czerwca 2007, 12:09

Ja już wolę wichurę i ewentualne narzekania Zbyrusa, jeśli akurat podróżuje tym samym autobusem, niż 50°C – wybacz, ale po półgodzinie jazdy w takim piekarniku to ja się czuję jak żywy trup i marzę tylko o tym, żeby usiąść na świeżym powietrzu (które, mimo że jest np. 30°C, naprawdę wydaje mi się chłodne przez dłuższą chwilę od wyjścia z autobusu) i złapać oddech... serducho mi nie wyrabia w takich tropikalnych temperaturach...

Pozdrawiam!
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
pykpyrykpyk
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez pykpyrykpyk » czwartek, 28 czerwca 2007, 16:09

[quote="Locutus"]Ja już wolę wichurę i ewentualne narzekania Zbyrusa, jeśli akurat podróżuje tym samym autobusem, niż 50°C – wybacz, ale po półgodzinie jazdy w takim piekarniku to ja się czuję jak żywy trup i marzę tylko o tym, żeby usiąść na świeżym powietrzu (które, mimo że jest np. 30°C, naprawdę wydaje mi się chłodne przez dłuższą chwilę od wyjścia z autobusu) i złapać oddech... serducho mi nie wyrabia w takich tropikalnych temperaturach...

Pozdrawiam!
LOKI

Ta... tylko niektorzy robia wichure nawet w chlodne dni, a to juz nie jest przyjemnosc.
anek
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez anek » czwartek, 28 czerwca 2007, 19:20

Widać niektórzy są gorętsi od Ciebie.
wnyku

Postprzez wnyku » niedziela, 1 lipca 2007, 21:29

Przeczytałem temat z linka, ale jest tam to samo, co tutaj, czyli cały czas ktoś się kłuci o to, co jest lepsze uchylne czy przesuwne - w końcu to forum :-)
Jednakże nikt nawet nie zbliżył się do najbardziej nurtującego mnie pytania:
Kto takie szyby produkuje (uchylne jak i przesuwne)?
Kto je produkuje dla poszczególnych marek autobusów?
wnyku

Postprzez wnyku » środa, 4 lipca 2007, 18:19

Co tak wszyscy zamilkli :-) Nikt nie zna żadnej firmy, która wykonuje szyby (okna)?
Kroelewicz
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez Kroelewicz » środa, 4 lipca 2007, 19:40

Jaan Glass (obecnie chyba Autoglass Jaan) - ogólnopolska sieciówka. Dorabiała dla nas okna przesuwne (małe, jak w H9), robiła przekładki itp.
Byli pracownicy trójmiejskiego oddziału Jaana utworzyli własną firmę, zapytam w firmie o namiary, ale mam negatywne doświadczenia z ich rzetelnością i wyobraźnią.
seba
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez seba » środa, 4 lipca 2007, 21:33

Szyby to np. Sandoglass (teraz chyba Pilkington), a okna to produkt własny producenta autobusu.
[url=http://hidentity.org/][img]http://hidentity.org/hid/PL348460.gif[/img][/url]
wnyku

Postprzez wnyku » czwartek, 5 lipca 2007, 14:16

Jeżeli takie okna można "dorobić" to może i ja bym sam sobie je dorobił :-) (mam zaplecze do tego), tylko, jaka jest zasada budowy takiej czyby uchylnej? Ma ktoś jakieś schematy, rysunki etc...
wnyku

Postprzez wnyku » środa, 18 lipca 2007, 14:23

Mógłby ktoś narysowąc (jezeli zna) zasade działania szyby uchylnej.
Jest to dla mnie bardzo ważne.
Z góry dziekuję.
mistral
Ekspert BusForum
Ekspert BusForum

Postprzez mistral » środa, 18 lipca 2007, 18:05

[quote="wnyku"]Co tak wszyscy zamilkli :-) Nikt nie zna żadnej firmy, która wykonuje szyby (okna)?

Dorabiałem do autobusu szyby w firmie która produkuje okna. Problem był następujący: nie dają stempelka na szybę, tylko mogą dać świadectwo na piśmie, że szyba odpowiada stosownym wymogom. Były to szyby klejone.
POZDRAWIAM
wnyku

Postprzez wnyku » środa, 18 lipca 2007, 20:12

Mógłbyś zdradzić jaka to firma?
Ewentualnie, jeżeli nie to może narysowałbyś w paint'cie jakiś szkic i opisał budowę
Byłbym bardzo wdzięczny.
Następna strona
Odpowiedz