Koleje Dolnośląskie

Szynobus to też autobus :)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

kpc21
Weteran BusForum
Weteran BusForum
 
Posty: 1247
Dołączył: czwartek, 14 kwietnia 2011, 23:37

Koleje Dolnośląskie

Postprzez kpc21 » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 23:46

Przeniosę się tutaj, żeby nie śmiecić w wątkach autobusowych.

Wygląda na to, że wbrew czarnowidztwu niektórych użytkowników, przewozy kolejowe na linii Wrocław-Drezno zostaną od 13 grudnia wznowione.

Na stronie Kolei Dolnośląskich pojawił się już rozkład jazdy (znany już wcześniej ze stron PKP PLK) wraz z oznaczeniami taryf. Dla relacji Wrocław-Drezno obowiązywać będzie specjalna oferta taryfowa "Promocja Drezdeńska", a przejazd w relacji Zgorzelec-Görlitz ostatecznie będzie bezpłatny. Kursować będą zarówno pociągi bezpośrednie (na jednostkach wynajmowanych przez KD i niemieckiego przewoźnika Trilex od DB Regio - tylko one mają "papiery" na jeżdżenie zarówno po Polsce, jak i po Niemczech, nie licząc krótkich wjazdów na stację przygraniczną na specjalnych warunkach), jak i będą połączenia z dwoma przesiadkami: w Węglińcu i w Görlitz, bazujące na zgodzie, jaką Koleje Dolnośląskie uzyskały na wjeżdżanie swoimi pociągami do stacji Görlitz.

Nadal nie są pewne natomiast losy połączenia ze Szklarskiej Poręby do Czech po odtworzonej kilka lat temu linii kolejowej - które przejąć miały od Przewozów Regionalnych Koleje Dolnośląskie. Są jakieś problemy ze zgodami na wjazd taboru przewoźnika do sąsiedniego kraju. Z tego co rozumiem - połączenie mieli obsługiwać Czesi swoimi pociągami, ale mają oni problem z uzyskaniem zgody na wjazd do Polski swoimi pociągami. KD podają, że w razie potrzeby są gotowe obsłużyć połączenie do Harrachova swoimi SZT. Ale Czesi twierdzą, że w razie braku zgody na wjazd ich pociągów, połączenie zostanie zawieszone.