Zespoły Trakcyjne

Szynobus to też autobus :)

Moderatorzy: Leszek Matula, TFZ

Gallux
<b>Moderator <i>BusForum</b></i>

Zespoły Trakcyjne

Postprzez Gallux » wtorek, 30 marca 2004, 13:03

Czyli dyskusje o naszych kochanych "kibelkach" i innych takich tworach. Wiem, że temat troche odbiegający od tematyki forum, ale w sumie EN-ki to też troche inny rodzaj pociągów. Najwyżej jeśli moderator stwierdzi, że temat się nie nadaje to go usunie :)

A wracając do topicu, jakie barwy mają zespoły z poszczególnych miast?
Na jakich pośpiechach jeszcze jeżdża tego typu pojazdy?
I czy zdarzyło wam się spotkać takowy pojazd na linii, której dany rejon nie obejmuje (bo też slyszałem o takich przypadkach)?
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez seba » wtorek, 30 marca 2004, 16:17

Bydgoski ZPR ma bardzo charakterystyczne malowanie, które teraz chyba będzie obowiązywało na terenie całego kraju.
Wygląda tak: [url=http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/tournee.php?p=35525]EN57-758[/url]
A co do poc. pośpiesznych to ED72 + EN57 (przystosowany do regio +) jeżdżą na Flisaku Inoworcław - Olsztyn i Olsztyn - Bydgoszcz Główna (na odc. Toruń Wschodni - Bydgoszcz Główna jako poc. osobowy).
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » wtorek, 30 marca 2004, 16:52

Niedawno wyszło zarządzenie że wszystkie ZPRy z wyjątkiem ZPR Warszawa i Katowice mają malować ezt EN57 oraz EN71 na wzór "bydogski". Widziałem już tak pomalowanego EN71 w Krakowie i szczerze przyznam, że nie specjalnie to wygląda - wole dotychczasowe malowanie.
Natomiast ZPR Warszawa i Katowice mają malować ezt analogicznie jak "bydgoskie" malowanie ale kolory mają być inne: w miejsce niebieskiego ma być czerwony a w miejsce żółtego taki śmieszny bordowy. Widziałem na focie tak pomalowany EN57 i po prostu ohydnie to wygląda.

Pozdrawiam :)
Leszek
Leszek Matula

Re: Zespoły Trakcyjne

Postprzez Leszek Matula » wtorek, 30 marca 2004, 16:57

[quote="Gallux"]
Na jakich pośpiechach jeszcze jeżdża tego typu pojazdy?

Prawie wszystkie pośpiechy obsługiwane dotychczas przez ezt zostały przekwalifikowane na pociągi RegioPlus czyli pospieszny z taryfą osobowa. To akurat uważam za bradzo rozsądne posunięcie ze strony PKP PR.

[quote]I czy zdarzyło wam się spotkać takowy pojazd na linii, której dany rejon nie obejmuje (bo też slyszałem o takich przypadkach)?

Teraz rzadko - dawniej częscie kible wysyłano w delegacje. W Oświęcimiu widziałem z "egzotycznych" kibli EN57 z lokomotywowni Toruń Kluczyki oraz Warszawa Ochota - ale to było dobrych kilka lat temu.

Z ciekawostek to w rozkładzie jazdy 1984/85 widnieje nocny osobowy Bytom - Dęblin p. Katowice, Kielce obsługiwany EN57 :) Ale to juz bylo całe wieki temu ;)
bystrzak2000
Fachowiec BusForum
Fachowiec BusForum

Postprzez bystrzak2000 » wtorek, 30 marca 2004, 22:29

We Wrocławiu też widziałem kibelki malowane na wzór bydgoski. Tyle, że jeden jeździ w parze z kiblem malowanym po szwedzku.
Radosław Bąk
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez Radosław Bąk » środa, 31 marca 2004, 01:49

Też widziałem to nowe malowanie - zgadzam się, że ochydne.
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » środa, 31 marca 2004, 04:20

Na RegioPlusach można czasami spotkać takie fajne kible z miękutkimi fotelami :D

Bardzo je polubiłem - wygodnie mi się w nich śpi, jak (nie do końca trzeźwy) wracam ze spotkań z kumplami z Katowic...

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Gallux

Postprzez Gallux » środa, 31 marca 2004, 11:43

A gdzie jeszcze można spotkać klasyczne zółto-niebieskie malowanie? Ja widziałem w Elblągu (czyli rejon Olsztyński). Według mnie takie powinno być malowanie wszystkich EN-ek w Polsce.
Leszek Matula

Postprzez Leszek Matula » środa, 31 marca 2004, 12:57

[quote="Gallux"]A gdzie jeszcze można spotkać klasyczne zółto-niebieskie malowanie? Ja widziałem w Elblągu (czyli rejon Olsztyński). Według mnie takie powinno być malowanie wszystkich EN-ek w Polsce.

Do końca roku 2003 klasyczne malowanie obowiązywało we wszystkich ZPR poza ZPR Bydgoszcz, Warszawa i Poznań. Obecnie jest tak jak kilka postów wcześniej wspomniałem.

Pozdrawiam
Gekön

Postprzez Gekön » niedziela, 25 kwietnia 2004, 17:31

Kilka klasycznych zostało jeszcze w SKM...
(a w środku np. rozkład z 1999 roku : )
--- Autonomia dla Trójmiasta i Kaszub!
Gallux

Postprzez Gallux » czwartek, 29 kwietnia 2004, 16:30

Na forum Fotogalerii transportowej ktoś napisał, że podczas strajku PKP na Pomorzu pociąg pośpieszny relacji Tczew - Szczecin Dąbie był obsługiwany właśnie kiblem służącym w SKM i przyjechał nawet na czas :)
Wilchelm_wrocław

Postprzez Wilchelm_wrocław » czwartek, 29 kwietnia 2004, 19:09

W relacji Tczew-Szczecin główny i skład był zestawiony z zepołów skm-u trójmiejskiego i przyjechał na czas :D Ciekawe tylko żeby teraz tak cały czas nien robili :D
Jestem z Wrocławia i jestem z tego dumny Volvo 7000 Rulez Rower to jest to [img]http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/male/01/44934.jpg[/img]
Locutus
<i>BusForum</i>

Postprzez Locutus » piątek, 30 kwietnia 2004, 00:17

A co, nie lubisz jak pociągi jeżdżą zgodnie z rozkładem? Wolisz opóźnione? :lol: :lol: :lol:

Pzdr.
LOKI
[url=http://www.pkk.info.pl][color=blue]Platforma Komunikacyjna Krakowa[/color][/url] - najprzyjaźniejsze użytkownikowi forum o krakowskiej komunikacji miejskiej.
Wilchelm_wrocław

Postprzez Wilchelm_wrocław » piątek, 30 kwietnia 2004, 00:47

Lubie gdy jade wygodnie i miło i oczywiście bez ludzi w przedziale wtedy nie jest dla mnie ważne czy jest opóźniony czy nie. Ale wiadomo bez przesady. Ale ost zdarzają mi się kursy które przyjeżdżają przed czasem co jest lekko zadziwiające :D
Jestem z Wrocławia i jestem z tego dumny Volvo 7000 Rulez Rower to jest to [img]http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/male/01/44934.jpg[/img]
seba
Weteran BusForum
Weteran BusForum

Postprzez seba » piątek, 30 kwietnia 2004, 13:30

[quote="Gallux"]Na forum Fotogalerii transportowej ktoś napisał, że podczas strajku PKP na Pomorzu pociąg pośpieszny relacji Tczew - Szczecin Dąbie był obsługiwany właśnie kiblem służącym w SKM i przyjechał nawet na czas :)

Albatros był obsłużony EN71, czyli większym kiblem (o jeden człon większy od EN57).
Następna strona
Odpowiedz